Łukasz Szewczyk10.03.2021 (9:24)39 komentarzy

RMF FM wciąż umacnia pozycję lidera. Olbrzymi spadek Trójki, którą wyprzedza już RMF Classic

• RMF FM wciąż umacnia pozycję lidera wśród ogólnopolskich stacji radiowych - wynika z najnowszego raportu Radio Track
• Największy spadek ponownie notuje radiowa Trójka, którą wyprzedzają RMF Classic, Radio TOK FM i Antyradio
RMF FM wciąż umacnia pozycję lidera. Olbrzymi spadek Trójki, którą wyprzedza już RMF Classic
Największy udział w czasie słuchania stacji radiowych, w okresie grudnia 2020 do lutego 2021 roku, notuje RMF FM - 29,5 proc. (wzrost o 1 pkt. proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej). Drugie miejsce utrzymuje Radio Zet z wynikiem 12,5 proc. (spadek o 0,3 pkt. proc.). Trzecią pozycję w rankingu zajmuje radiowa Jedynka z wynikiem 5,5 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.), a czwartą pozycję VOX FM - 3,6 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.). Pierwszą piątkę zamyka radio Antradio - 2,7 proc. (wzrost o 0,4 pkt. proc.).
Kolejne miejsca rankingu słuchalności stacji ogólnopolskich zajmują: TOK FM - 2,6 (wzrost o 0,4 pkt. proc.), RMF Classic - 2,0 proc. (wzrost o 0,5 pkt. proc.), Trójka - 1,9 pkt. proc. (spadek o 3,7 pkt. proc.), Radio Maryja - 1,7 proc. (wzrost o 0,4 pkt. proc.), Polskie Radio 24 - 0,8 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.), Muzo.FM - 0,6 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.), Radiowa Dwójka - 0,4 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

 Udział w czasie słuchania ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych
Lp.Radiolistopad 2020 : styczeń 2021listopad 2019 : styczeń 2020
1.RMF FM 28,9% 28,5%
2.Radio ZET 12,3% 12,6%
3.Jedynka - Program 1 Polskiego Radia 5,4% 4,9%
4.VOX FM 3,7% 3,6%
5.AntyRadio 2,7% 2,3%
6.TOK FM 2,6% 2,3%
7.Trójka - Program 3 Polskiego Radia 2,1% 5,9%
8.RMF Classic 1,9% 1,6%
9.Radio Maryja 1,8% 1,4%
10.Polskie Radio 24 0,7% 0,5%
11.Muzo.fm 0,6% 0,3%
12.Dwójka - Program 2 Polskiego Radia0,4%0,4%

Udział w czasie słuchania ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych (źródło Radio Track, Millward Brown SMG/KRC)

Dane dotyczące badania:
- listopad 2020 : styczeń 2021 (wielkość: 21 021)
- listopad 2019 : styczeń 2020 (wielkość: 21 055)
- Grupy celowe: wszystkie przypadki
- Wskaźniki słuchalności: Udział w czasie słuchania (%)

Komentarze (1 - 10 z 39)

Te badania słuchalności można o kant pewnej części ciała potłuc.W Polsce nie ma wiarygodnego badania słuchalności radia! Uczciwie bada się tylko oglądalność telewizji, bo badania są oparte na telemetrach, których nie da się oszukać. Słuchalność radia bada się w Polsce zupełnie inaczej, po prostu pyta się ankietowanych, czego ostatnio słuchali itp. A ankietowani niekoniecznie muszą powiedzieć prawdę...

Za przykład podam tu swój przypadek. Złość mnie bierze po tym, co PiS zrobiło z Trójką, słucham teraz Radia 357 i Radia Nowy Świat, ale czasami jeszcze włączam Trójkę na nieliczne, wybrane audycje, bo zostało w niej kilku redaktorów, których szanuję i słucham od lat (np. Piotr Baron, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy Kordowicz i kilku innych). Nie widzę powodu, bym miał zrezygnować ze słuchania ich audycji. Czyli de facto wciąż jestem słuchaczem Trójki. Ale gdyby zadzwonili do mnie z SMG/KRC i zapytali, których rozgłośni radiowych słucham, z pewnością nie przyznałbym się już do słuchania PR3.

Jestem pewien, że nie jestem w tym odosobniony i znajdzie się więcej ludzi, którzy jeszcze słuchają wybiórczo Trójki, ale nie przyznają się do tego w badaniach słuchalności.
 2  
Uważam, że Trójka stała się radiem nijakim. Zabrakło ambitnych pomysłów na to radio. Trójka nie przyciąga już lewaków (no, przynajmniej tyle dobrego zrobiono!), ale nie jest jeszcze na tyle dobra, żeby mogli jej przez cały dzień słuchać tacy konserwatyści jak ja. Dobrej zmianie zabrakło większej odwagi w "przewietrzaniu" tej rozgłośni.

W obecnej sytuacji wolałbym przeprowadzenie kolejnej "akcji alokacji". Sieć nadawczą Trójki (opartą na nadajnikach dużej mocy) oddać PR24. Natomiast Trójkę przerzucić na słabe nadajniki PR24. Dzięki temu misyjne, patriotyczne, poprawnie informujące PR24 stałoby się radiem ogólnopolskim, a Trójka byłaby dostępna tylko w miastach, jak obecnie PR24.


P. S. Nawiasem mówiąc, JESTEM SŁAWNY!!! Okazuje się, że kiedyś napisano o mnie artykuł na znanym portalu:

natemat.pl/225671,pora-na-wymiane-dyrektora-trojki-potrzebny-ktos-z-wieksza-odwaga-swietlik-przywraca-audycje-niektorzy-protestuja
Maciej z Radomia popierający PiS i wyznający wartości konserwatywne 15.03.2021 (8:40:21)
 17  
Odświeżona Trójka, Trójka z ambicjami, bardziej rockowa, jazzowa.. nie dla mas.. Dla mas jest RMF, ZET i TV.N
Lubię TO!
 1  
A ja zacząłem słuchać Trójki po zmianach i podoba mi się o wiele bardziej, niż kiedyś. Raczej daleki jestem od ideologii PiSowskiej, ale Trójki naprawdę super się teraz słucha. Powiało świeżością, jest wielu nowych redaktorów i robią super audycje z dobrą muzą, jakże odmienną od komercyjnej sieczki. Mam 30 lat i pasuje mi teraz ta stacja!

Raczej jestem zadowolony z tego, że w Trójce nie ma już Manna, Kaczkowskiego, Niedźwiedzkiego i innych usypiająco-przynudzających dziadków. Może 30 lat temu byli fajni, ale dzisiaj są fajni raczej tylko dla starych słuchaczy, którzy na ich audycjach się wychowali. Sentyment i te sprawy, ja to rozumiem. Ale młodych słuchaczy ich audycje już nie przekonywały. A przecież takie radio jak Trójka nie może się starzeć razem ze swoimi słuchaczami.

Ja bym sugerował jeszcze ściągnąć do Trójki trochę wiary z Czwórki, której nie ma już na FM i dogorywa w internecie. Czwórka ma wielu fajnych ludzi robiących dobrą robotę i pasowaliby do nowej Trójki. W ogóle Trójkę i Czwórkę można byłoby chyba połączyć w jedną stację, jeśli umiejętnie do tego się zabrać.
 5  
Trujka - 1,9 pkt. proc.
No szacun pisie siki.
Spadało, spadało i ....spadać będzie nadal:D :D :D
Gratulacje pisdzielce za zniszczenie symbolu. Zdolni ci Hunowie żoliborscy, oj zdolni.
 5  
Strasznie nam przykro towarzyszu że już nimosz swojego symbolu ;D Proponuję wytatuować sobie 3 świńskie ryje w galarecie, symbol szamba ;D
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahhahahahhahahahhaha!!!
 5  
Strasznie nam przykro towarzyszu że już nimosz swojego symbolu ;D Proponuję wytatuować sobie 3 świńskie ryje w galarecie, symbol szamba ;D
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahhahahahhahahahhaha!!!
Powtórzę za pisimi sikami: słychać wycie?-znakomicie:D :D :D
 3  
Moje wycie przy twoim sKOwycie...
#Lubię TOto ;D
 3  
Coś dużo dziś wypracowań chwalących nową pseudotrójkę. A wszystkie napisane poprawnie. Powiało trollingiem pracowników TVP i PR.
 1  
Moje wycie przy twoim sKOwycie...
#Lubię TOto ;D
A gdzie ja gnido pisowska wyję?:D :D :D
 2