Łukasz Szewczyk10.03.2021 (9:26)15 komentarzy

Wraca reality-show "Fort Boyard". Pierwsza lokalna produkcja na platformie Viaplay w Polsce

• "Fort Boyard" po 10 latach wraca do Polski
• Jest to pierwsza z wielu lokalnych produkcji emitowanych na nowej platformie Viaplay, która w Polsce zadebiutuje jeszcze w wakacje 2021 roku
"Fort Boyard"
Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich, poinformowała, że jej pierwszą lokalną produkcją emitowaną w Polsce będzie "Fort Boyard'. Ten niezwykle popularny program rozrywkowy dla całej rodziny powraca po 10 latach, będąc jednocześnie pierwszym, którego emisję ogłoszono od momentu zapowiedzi uruchomienia platformy streamingowej Viaplay na polskim rynku. W nowej odsłonie "Fortu Boyard" uczestniczyć będzie 48 znanych polskich osobistości, rywalizujących między sobą w różnorodnych rozgrywkach prowadzonych na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.
NENT Group uruchomi serwis streamingowy Viaplay w Polsce w drugiej połowie 2021 roku. Firma planuje produkcję lokalnych treści, zarówno w kategorii 'scripted', jak i 'non-scripted' (bez scenariusza), które będą bardzo interesujące dla polskich widzów. 'Fort Boyard' jest pierwszym spośród wielu programów, których szczegóły zostaną wkrótce ogłoszone. Dzięki sprawdzonemu oraz odnoszącemu liczne sukcesy formatowi, który jest chętnie oglądany przez całe rodziny, program ten będzie budował silną pozycję platformy Viaplay na polskim rynku.

- Naszą ambicją jest emisja lokalnych produkcji, zarówno fabularnych, jak i tych tworzonych w formacie 'non-scripted', które staną się jednym z filarów oferty Viaplay w Polsce. Legendarne programy, takie jak 'Fort Boyard', które z sukcesem wznowiliśmy na innych rynkach, są doskonałym pierwszym krokiem na drodze do pozyskania lokalnej publiczności. Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie zaprezentować ten format w Polsce i czekamy z niecierpliwością by móc przedstawić pozostałe lokalne treści, które znajdą się w naszej ofercie - podkreśla Filippa Wallestam, Chief Content Officer NENT Group.

"Fort Boyard" jest francuskim programem rozrywkowym, którego format został stworzony w 1990 roku. W każdym odcinku, dwie drużyny złożone ze znanych osobistości, rywalizują ze sobą by zdobyć jak największą sumę pieniędzy. Uczestnicy programu muszą rozwiązywać różnorodne zagadki oraz konkurować w wielu rozgrywkach, wymagających sprawności fizycznej i intelektualnej, które prowadzone są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz fortu. Bardzo istotnym elementem programu jest humor oraz wiele zwariowanych i zabawnych wyzwań czekających na jego uczestników. Od momentu swojej premiery w 1990 roku, 'Fort Boyard' jest niezwykle popularny i bardzo lubiany przez widzów na całym świecie.

Seria "Fort Boyard" emitowana w Polsce, zostanie wyprodukowana przez Endemol Shine Poland, będącego częścią Banijay. Premiera programu odbędzie się jesienią 2021 roku w serwisie streamingowym Viaplay. Nazwiska jego uczestników oraz prowadzących zostaną ogłoszone wkrótce.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
I tego chcemy, starej dobrej telewizji, sprawdzonych formatów, tyle, że zamiast celebrytów powinni być zwykli zjadacze chleba.
Teraz jeszcze reaktywować wyprawę robinson :)
 31  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Wow i to jest news. Czyżby Szwedzi lepiej rozumieli potrzeby zwykłego Kowalskiego niż polskie i amerykańskie telewizje? Brawo Viaplay
 34  
Ciekawe czy prowadzącym będzie Robert Gonera a może Robert Makłowicz?
 10  
"W nowej odsłonie "Fortu Boyard" uczestniczyć będzie 48 znanych polskich osobistości, rywalizujących między sobą w różnorodnych rozgrywkach prowadzonych na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego." ..... edycja z celebrytami ? "Znane polskie osobistości" ? :)
 5  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Sprawdźcie też ich ofertę filmową, wygląda ciekawie. W ciągu roku będzie się sie przepraszać z Viaplay i będziecie czekać za kolejnymi prawami do sportu ;) A kto wie, może wezmą się za prawa do wytwórni filmowych i staną się konkurencją dla C+ ?
 38  
Ciekawe czy będzie aplikacja Viaplay na PS4 i PS5 ? Bo w Szwecji jest
 5  
Przecież ten program był zdjęty z tv z powodu małej oglądalności ,co Ty myślisz ze teraz będzie większa oglądalność ? wątpie.
 50  
Treść komentarza może zawierać obraźliwe słowa - kliknij by wyświetlić.
Jebać Was tych co minusują, chuja się znacie macie wyprane mózgi kurwy
 30  
Kiedy w 2008 roku Fort Boyard robiła TVP, mieliśmy edycję częściowo z celebrytami, częściowo z tzw. zwykłymi zjadaczami chleba. Tylko kapitanami drużyn byli celebryci, reszta drużyny składała się ze zwykłych ludzi z castingu. Ja nie lubię programów z udziałem celebrytów, ale od biedy coś takiego było do wytrzymania. Natomiast jeżeli mają grać WYŁĄCZNIE celebryci, to ja wysiadam i chce mi się tego oglądać.

Niestety, prawda jest taka, że oryginalna francuska wersja Fortu Boyard również jest z celebrytami od 1994 roku! Tylko w pierwszych kilku edycjach (lata 1990-1993) udział brali nie celebryci. Później nadeszła era celebrytów i zwykli zjadacze chleba we Francji nie mają szans wziąć udział w Forcie Boyard :-(
Fan tradycyjnej telewizji 10.03.2021 (19:50:04)
 4  
Natomiast jeżeli mają grać WYŁĄCZNIE celebryci, to ja wysiadam i chce mi się tego oglądać.
Bo to niestety będzie wersja tylko z celebrytami. Takie czasy. Normalni ludzie oglądalności już nie zapewniają.
 1