Łukasz Szewczyk11.03.2021 (17:43)11 komentarzy

Rusza wiosenna ramówka TVP Dokument. Nowe produkcje własne

• W poniedziałek (15 marca 2021 roku) startuje wiosenna ramówka TVP Dokument
• W ofercie programowej znajdą się produkcje własne i filmy zagraniczne oraz obrazy poddane rekonstrukcji cyfrowej.
TVP Dokument
- Po pierwszych pozytywnych opiniach na temat naszego kanału i wsłuchując się w potrzeby naszych widzów, postanowiliśmy pójść za ciosem i wiosną przygotować ramówkę, która zadowoli każdego fana dokumentu w Polsce. Stawiamy na nowe, wyjątkowe produkcje własne, jak i najciekawsze filmy z rynku międzynarodowego. Nie zapominamy także o dorobku polskiej dokumentalistyki, stąd jeszcze większe poszerzenie oferty w tym segmencie. Jestem przekonany, że dzięki takiej konstrukcji anteny wiele osób uzna, że to właśnie TVP Dokument jest ich anteną! - podkreśla Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument

Wiosenną ramówkę otworzy serial dokumentalny, pierwszy format zrealizowanym na zlecenie TVP Dokument pt. "Wielkie rodziny", który pokaże życie czterech wielodzietnych rodzin. Kamera towarzyszyć im będzie zarówno w codziennych sytuacjach, jak i w trakcie przygotowań do świąt, wyjazdu na wakacje, czy kolejnego porodu. Emisja od 15 marca w poniedziałki o godz. 20:10, a powtórki od 16 marca we wtorki o godz. 21.00 w TVP1.
Od 15 marca rozpocznie się też emisja premierowych odcinków popularnej serii TVP "Geniusze i marzyciele". W każdy poniedziałek, o godz. 21.05 widzowie TVP Dokument poznają życiorysy i dokonania polskich wynalazców, których praca miała wpływ na bieg historii, nauki i świata. Hofmann, Tański, Kocjan, Bryła, Banach, Hirszfeld - to tylko kilka nazwisk Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju naszej cywilizacji, a często nie są znani wszystkim rodakom. Każdy odcinek wyreżyserowany został przez innego twórcę, a za pomysł i opiekę artystyczną całej serii odpowiada Anna Ferens.

Od 19 marca, w piątkowe wieczory o godz. 21:10, w ramach pasma "Skandynawski kryminał", prezentowane będą filmy i seriale dokumentalne wyprodukowane przez Szwedów, Norwegów i Duńczyków, ukazujące kulisy niewyjaśnionych spraw kryminalnych. Na początku wyemitowana zostanie sześcioodcinkowa seria "Skandynawska gwiazda", o zagadkowym pożarze na szwedzkim promie, gdzie na początku lat dziewięćdziesiątych zginęło 159 pasażerów. "Sprawa Kevina" przypomni z kolei tajemnicę zabójstwa chłopca, za które zostali pociągnięci do odpowiedzialności... jego bracia. Nie wiadomo jednak, czy słusznie.

Na miłośników polskich dokumentów, które przeszły do historii kina powstało pasmo "Klasyka polskiego dokumentu". Od 17 marca o godz. 20:10 w ramach tego pasma emitowane będą filmy największych polskich dokumentalistów m.in. Lidii Dudy, Marcina Koszałki, Grzegorza Królikowskiego, Jacka Bławuta, Bogdana Dziworskiego i wielu innych. W środowe i czwartkowe wieczory w ramach pasma "Klasyczne telenowele dokumentalne", które na antenie TVP Dokument emitowane będzie od 17 marca, zobaczymy seriale dokumentalne Telewizji Polskiej m.in. "Balladę o lekkim zabarwieniu erotycznym" "Serce z węgla" Ireny i Jerzego Morawskich oraz "Kawalerię powietrzną" Jacka Bławuta i Wojciecha Maciejewskiego.

Od 3 kwietnia, w każdą sobotę o godz. 13:00 TVP Dokument zaprasza na pasmo klasycznych filmów przyrodniczych i edukacyjnych Wytwórni Filmów Oświatowych w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa czy Krzysztofa Zanussiego.

Widzowie TVP Dokument będą mogli oglądać również archiwalne produkcje oddziałów terenowych TVP: "Rekonstrukcja cyfrowa TVP", "Weekendy z BBC", "Dokument tygodnia", "Prawdziwe historie" oraz cykl "Barbara Włodarczyk zaprasza".

Komentarze (1 - 10 z 11)

A w cp dalej brak tego kanału
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 11.03.2021 (18:13:09)
 6  
Uważam, że wszystkie kanały telewizji publicznej powinny już dawno być ustawowo wymuszone w ofertach wszystkich operatorów. Żeby nie było takiego nieporozumienia, jak brak TVP Dokument w Cyfrowym Polsacie, czy brak TVP Kobieta w jakichkolwiek ofertach satelitarnych.

Co do samego kanału TVP Dokument - dobry kanał, często do niego zaglądam. Zawartość ambitna, bez przerw reklamowych. Kwintesencja mjsji. Oby jak najszybciej stał się dostępny w naziemnym MUX w całej Polsce (na razie oglądam go z platformy Canal+).
 0  
Kiedy ten kanał pokaże dokument o współczesnym Napoleonie, jego pałacach i przepisywanym między rodziną mająteczku zapewne zarobionym za swoje?
 5  
Czy w TVP Dokument będzie o miesięcznicy smoleńskiej Jarka i o snajperze na pobliskim dachu ??
I czy będzie o tej katastrofie - dlaczego Jarek kazał lądować bratu za wszelką cene, jak się okazuje - za cene życia ??
 4  
Niebawem dokument o LEWAtywie, specjalnie dla gimbazy2 ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahhahahahah!!!
 11  
Piszę o lewatywie, gdyż często daję Jarkowi.
 4  
Lotna Brygada Opozycji nie mogła położyć wieńca przy pomniku smoleńskim (95 ofiar Kaczyńskiego) , bo akurat jakiś Jarek z kordonem policji i wojska się tam napatoczył. Jego wieniec był lepszy niz Brygady.
 2  
Piszę o lewatywie, gdyż często daję Jarkowi.
Tak wiem, stąd ten przewlekły ból !!!
;D

buuuuuuuuuuuuuuuuahhahahahahahahhahahaha!!!
 3  
Ja też mam takie zdanie jak ty trzeba zmienić prawo każdy operator ma mieć kanały tvp w ofercie od razu i w każdym pakiecie wszystkie.
CANAL+ I CYFROWY POLSAT 13.03.2021 (14:46:01)
 1  
Musze przyznać że z całego pisowskiego tvp ten kanal jest naprawdę dobry. Z chęcią go ogladam do tego 1080p
 3