Łukasz Szewczyk12.03.2021 (12:50)25 komentarzy

TVP: Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na Eurowizji 2021 (wideo)

• Prezenter TVP Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride" będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji 2021.
Rafał Brzozowski
Utwór "The Ride" został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego do nagrody GRAMMY Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Johana Mauritzsona. Piosenki stworzone przez tych uznanych autorów zajmują czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie.
Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego "The Ride" jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.


RAFAŁ (Rafał Brzozowski) - jest piosenkarzem, prowadzącym show i jedną z osobowości telewizyjnych w Polsce. W 2020 był jednym z prowadzących 18. Konkurs Eurowizji Junior. Oprócz miłości do muzyki, jego wielką pasją jest lotnictwo i sport (Rafał zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach). Rafał posiada Licencję Pilota Turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacyjnej.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się 18 maja pierwszy półfinał, 20 maja drugi półfinał oraz 22 maja koncert finałowy.

Polska zaprezentuje się w drugim półfinale (czwartek, 20 maja) obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie jest Holandia z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką "Arcade", który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów. Hasło tegorocznego konkursu Eurowizji to "Open up".

Komentarze (1 - 10 z 25)

Widzę mało chętnych, trzeba zatrudnionych angażować.
 24  
Haha no to nie widze szans na wyjscie z polfnału.
 23  
Mam nadzieję, ze do finału nie wejdzie. Wystarczy kompromitacji. Piosenka beznadziejna, a pan artysta ledwo dobywa głos z gardziołka. Teledysk to kwintesencja kiczu. Te łokulorki, ełropa.
 28  
To nie Zenek?!
Jak ten Kur(ew)ski mógł mu zrobić?!
 23  
Chylińska dałabym radę, ale to gwiazda jedynej, słusznie biektywnej telewizji w kraju, dlatego Kórski ma związane ręce :D :D :D
 28  
będzie siara
 18  
A po co te czarne pasy na ekranie? Czyżby to był wideoklip prezentowany w kinach?
Wpada w ucho. Może wreszcie cos z tego wyjdzie.
 24  
Gorszego już nie było, porażka
 17  
eeee... Ja na miejscu Jacka posłałbym przedstawiciala Polski z pieśnią patriotyczno-religijną na ustach, kogoś z wielkiego formatu, kogoś kto będzie promował Polską kulture zacofanie i zaściankowość, kogoś kto czuje sie najlepiej tylko w swoim towarzystwie, kogoś kto widzi tylko białe i czarne, kogoś kogo ból jest większy niż innych - samego wodza naszego, Jego Ekscelencje Jarosława !! Niech sławi imię Polski we świecie!
 27  
Nowe [email protected] po twoim wpisie mogę stwierdzić że jesteś konkretnym inbecylem. Gardzących z wszystkiego co polskie. Nie szanujesz drugiej osoby. Jesteś bardzo płytki
 17