Łukasz Szewczyk22.03.2021 (16:28)4 komentarze

Reprezentacja Polski i Ekstraliga Rugby do 2024 roku w TVP Sport

• TVP Sport poszerza ofertę programową.
• Do 2024 roku na antenie kanału będzie można oglądać zarówno mecze reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet, jak i Ekstraligę Rugby.
Rugby
To kolejne po PGNiG Ekstralidze kobiet i mężczyzn, piłkarskiej Ekstraklasie, Ekstralidze kobiet czy II lidze rozgrywki, które na stałe wejdą do kalendarza TVP Sport. Zgodnie z umową kanał do 2024 roku będzie pokazywał minimum jeden mecz w kolejce Ekstraligi Rugby, w której o Mistrzostwo Polski walczy 10 najlepszych zespołów. Spotkania będzie można oglądać w HBB TV TVP Sport, poprzez stronę tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej. Co ważne, na antenie kanału będzie można również śledzić mecze reprezentacji Polski seniorów mężczyzn i kobiet zarówno w składach siedmio-, jak i piętnastoosobowych.
- W HBB TVP Sport tworzymy Centrum Polskiego Sportu, gdzie chcemy pokazywać mecze ligowe, które nie mieszczą się w ofercie kanału linearnego. Rugby będzie bardzo ważnym jej elementem, ale oczywiście finał rozgrywek pokażemy w TVP Sport. Przede wszystkim nabywamy prawa do reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn - zarówno w odmianie klasycznej, jak i olimpijskiej. Liczymy, że w przyszłości zobaczymy naszą drużynę na igrzyskach - powiedział Marek Szkolnikowski, Dyrektor TVP Sport.

- Rozpoczęcie współpracy Polskiego Związku Rugby z TVP Sport to świetna wiadomość dla kibiców, ale też ogromna szansa dla rozwoju naszej dyscypliny. Rugby to sport dżentelmeński, oparty na etosie pracy zespołowej oraz szacunku dla rywala i sędziego. Jest więc nośnikiem istotnych wartości, a przy tym jest niezwykle widowiskowy. Teraz, dzięki przychylności Telewizji Polskiej, mecze rugby będą dostępne dla widzów powszechnie i bezpłatnie w każdym zakątku kraju. Wierzę, że razem, uda nam się zaszczepić miłość do owalnej piłki wielu fanów sportu - dodał Dariusz Olszewski, Prezes Polskiego Związku Rugby.

Komentarze (1 - 4 z 4)

No spoko, ale dlaczego na zdjęciu są zawodnicy futbolu amerykańskiego?
 17  
Co za gamoń zatwierdzil ten artykuł??? Na zdjęciu futbol amerykański a piszą i rugby ????????????
 9  
Świetna wiadomość. Brawo TVP Sport
 2  
Nawet jak się pisze o rugby to trzeba dać zdjęcie futbolistów amerykańskich żeby było ciekawiej :)
 4