Łukasz Szewczyk23.03.2021 (16:53)25 komentarzy

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, Euro, Mundial i Liga Narodów do 2028 roku w TVP

• Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa do transmisji spotkań "Biało-czerwonych" i europejskich potęg w trzech cyklach eliminacyjnych do EURO 2024 i 2028, Mistrzostw Świata 2026, a także w trzech edycjach Ligi Narodów.
TVP do 2028 będzie pokazywała mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, a także najciekawsze spotkania europejskich potentatów, m.in.: Portugalii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch czy Anglii. W każdym z cykli kwalifikacyjnych (EURO 2024 i 2028, Mistrzostwa Świata 2026) TVP pokaże po 28 spotkań, w tym 14 meczów Polaków (10 meczów o punkty i 4 towarzyskie) oraz 14 najciekawszych spotkań europejskich reprezentacji (12 o punkty i 2 towarzyskie).
Zastrzykiem piłkarskich emocji, będą także dwa finały piłkarskich Mistrzostw Europy, których wyłącznym nadawcą będzie Telewizja Polska. W 2024 i 2028 roku TVP pokażę po 51 spotkań turnieju. TVP rozszerzyła również swój pakiet praw w kolejnych trzech edycjach Ligi Narodów UEFA w latach 2022, 2024 i 2026. Kibice będą mogli obejrzeć 16 meczów w każdej edycji - 4 finałowe, a w eliminacjach - 6 spotkań reprezentacji Polski i drugie tyle największych piłkarskich europejskich potentatów.

- Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych. Telewizja Polska po raz kolejny sprostała wyzwaniu i zakupiła najważniejsze licencje piłkarskie aż do 2028 roku - powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

- Nasza federacja z przyjemnością przyjmuje informację, że Telewizja Polska będzie pokazywać mecze narodowej reprezentacji Polski przez następne siedem lat. Patrząc na historię polskiego futbolu widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji j zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej - powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych. Nowe podmioty bardzo agresywnie starają się przejąć kluczowe, z punktu widzenia polskiego kibica prawa, ale po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy poważnym, lojalnym i po prostu najlepszym partnerem dla takich podmiotów jak UEFA czy FIFA. Kibicom obiecuję, że będziemy jeszcze lepsi niż podczas mundialu w Rosji. Do znakomitego zespołu dołączył przecież Mateusz Borek, a nie jest to koniec transferów. Wszystkie mecze będą dostępne w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej - dodał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Komentarze (1 - 10 z 25)

Brawo , teraz czekamy na TVP 4K
 20  
I bardzo dobrze!!
 21  
przynajmniej nie bedzie trzeba placic za ppv, wystarczajaco nam ten Kaczor z PIS-u pieniedzy ukradnie zeby jeszcze doplacac Solorzowi
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 23 marca 2021 o 17:17:18 przez sebastian.izdebski).
 21  
Wali mnie to
 21  
Czyli jeden mecz w każdym dniu zamiast 9 :D Z czego się cieszycie?
 14  
TVP nie powinno kupować meczy innych niż Polska kadra na MŚ w piłce ręcznej kasy nie było. Poza tym przynosi pecha kadrze i Polskim drużyną. Euro sukces (Polsat) Mundial porażka (TVP), Piłkarze ręczni w dupę jak tylko TVP kupiło prawa, siatkarze jak transmituje TVP nic nie wygrywają.
 14  
przynajmniej nie bedzie trzeba placic za ppv, wystarczajaco nam ten Kaczor z PIS-u pieniedzy ukradnie zeby jeszcze doplacac Solorzowi
Kadra nie jest nigdy w PPV
 9  
Super, dobrze że teraz ktoś w TVP myśli i liczy się z potrzebami widzów. Nie to co dawniej kiedy mecze byly w platnych serwisach. Brawo TVP!
 15  
Super, dobrze że teraz ktoś w TVP myśli i liczy się z potrzebami widzów. Nie to co dawniej kiedy mecze byly w platnych serwisach. Brawo TVP!
Gdzie Ci puszcza mecze duble? Nie myśli TVP o kibicach bo wtedy dałaby tylko reprezentacje Polską kibic miałby większy wybór meczy LN w płatnych kanałach czy na Ipli
 9  
Bravo Prezes! ;D
 2