Łukasz Szewczyk26.03.2021 (8:46)6 komentarzy

Premiera polskiego serialu "Klangor" w Canal+ (wideo)

• Canal+ rozpoczyna emisję polskiego serialu oryginalnego "Klangor"
• W obsadzie m.in. Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej roli w serialu, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Maciej Musiał
Arkadiusz Jakubik w serialu "Klangor" w Canal+
W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczna sytuacja, w której znajduje się rodzina, pogłębia kryzys wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem, wokół sprawy narasta zmowa milczenia...
Liczący osiem odcinków nowy serial Canal+ "Klangor" to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, małżeńskiej pary, której życie wypada z zakrętu po tym, jak jedna z ich córek znika bez śladu. Rafał wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca, człowieka.

- "Klamgor" to z jednej strony kryminalna opowieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny, z drugiej historia jej najbliższych, którzy nagle znajdują się w środku realnego dramatu - mówi Łukasz Kośmicki, reżyser.

Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik w nowym serialu Canal+ "Klangor" / Fot. Canal+
Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik w nowym serialu Canal+ "Klangor" / Fot. Canal+
W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej, serialowej roli, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik.

- Maja Ostaszewska i Arek Jakubik zagrali małżeńską parę na zakręcie, która musi zmierzyć się z najtrudniejszą sytuacją w życiu. Ich dwie nastoletnie córki o skrajnie różnych charakterach nie przepadają za sobą, a rywalizacja między nimi prowadzi do eskalacji konfliktu. Choć zdjęcia były trudne i intensywne to mam z nich jak najlepsze wspomnienia. Jednym z powodów była praca z fascynującymi aktorami - a byli to nie tylko ci znani i uznani, ale też absolutni debiutanci. I choć na planach filmowych bywam od wielu lat, to chyba pierwszy raz widziałem by tak wielu z nich tak blisko związało się ze swoimi bohaterami, często po prostu nimi byli. Na pewno dużą zasługę ma w tym solidny scenariusz pełny autentycznie napisanych postaci, które stawiane są przed najtrudniejszymi wyborami - dodaje Łukasz Kośmicki


Oryginalny scenariusz serialu "Klangor" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach Canal+ Series Lab. - programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne.

Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys i Dariusz Felich, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński i Piotr Kmiecik, dźwięk Mirosław Makowski, Wojciech Cwyk, Michał Kostarkiewicz, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

"Klangor" Nowy serial kryminalny w Canal+
"Klangor" Nowy serial kryminalny w Canal+
Za produkcję odpowiada Opus TV - Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu "KRUK". Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę", koprodukcje Canal+.

Serial "Klangor" w Canal+
Serial "Klangor" w Canal+
Emisja premierowych odcinków serialu "Klangor" w piątki o godzinie 21.00 (od 26 marca 2021 roku) na antenie Canal+ Premium oraz Canal+ 4K. Serial dostępny jest także w internetowym serwisie Canal+ Online.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Serial słaby, przynajmniej po pierwszym odcinku.
 9  
Chyba Ty jestes słaby, moim zdaniem 8/10
 9  
boywrc czyli liczy się tylko twoje zdanie, nie może być nikogo komu by się nie podobał.
 6  
Pierwszy odcinek kompletna nuda, nie ma podejścia choćby do Chyłki. Ze względu na niezłą obsadę daje jednak szanse i zobaczę kolejny.
Polonia_Ekstraliga 2022 30.03.2021 (12:07:55)
 6  
Seriale Canal+ zawsze rozkręcają się po czasie i są kręcone jak film. Podobnie było z Krukiem czy Belfrem
 0  
Obejrzany 1 odcinek i cienko to widzę 3/10
 0