Łukasz Szewczyk30.03.2021 (19:21)20 komentarzy

Liga Mistrzów zostaje w Polsacie do 2024 roku

• Telewizja Polsat nabyła prawa do pokazywania przez trzy kolejne sezony w latach 2021-2024 rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.
• Dodatkowo w pakiecie znajdują się mecze Superpucharu Europy UEFA oraz rozgrywki Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA.
• Wszystkie mecze "na żywo" będą pokazywane w kanałach Polsat Sport Premium.
Liga Mistrzów zostaje w Polsacie do 2024 roku
Liga Mistrzów zostaje w Polsacie przez trzy kolejne sezony (2021/2022, 2022/2023 oraz 2023/2024). Wyłączne prawa dotyczą wszystkich pól wykorzystania - w tym telewizji płatnej, bezpłatnej oraz internetu. Każdy kolejny sezon to 138 meczów Ligi Mistrzów UEFA, w tym mecz o Superpuchar Europy, a łącznie przez trzy lata to ponad 400 spotkań najlepszych klubów w Europie dla polskich widzów w kanałach Polsatu.
- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa "liga mistrzów" kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób - zarówno w telewizji, jak i w internecie - mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat wraz z Ligą Mistrzów UEFA nabyła również prawa do pokazywania meczów otwierających coroczny sezon pucharowy w Europie, czyli meczów o Superpuchar UEFA - rywalizacji zwycięzców Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dodatkowo widzowie dzięki Telewizji Polsat będą mogli oglądać zmagania następców Lewandowskiego, Messiego czy Ronaldo w ramach rozgrywek Młodzieżowej Ligi Mistrzów. W jej ramach będzie pokazywane co najmniej 39 spotkań w każdym sezonie.

Trzy kolejne sezony oznaczają, że Liga Mistrzów w kanałach Polsatu to razem już 15 lat najlepszej europejskiej piłki w domach polskich kibiców. Po raz pierwszy Liga Mistrzów była pokazywana na antenach Polsatu w latach 2000/2001, a obecnie nadawany sezon - 2020/2021 jest już dwunastym w historii stacji. To właśnie na antenach Polsatu widzowie mogli oglądać m.in. w 2005 r. triumf Jerzego Dudka z Liverpoolem w jednym z najlepszych finałów w historii na stadionie w Stambule i zwycięstwie z Milanem po rzutach karnych oraz ubiegłoroczny finał marzeń Roberta Lewandowskiego, w którym mógł wreszcie cieszyć się ze zdobycia najważniejszego trofeum w europejskiej klubowej piłce nożnej.

- Jest wiele różnych rozgrywek piłkarskich, ale żadne tak bardzo nie elektryzują kibiców z całego niemal świata jak Liga Mistrzów. Liga Mistrzów przyciąga każdego roku - co istotne na wiele miesięcy - miliony ludzi na całym świecie. Cieszę się, że najlepszą na świecie klubową piłkę nożną będzie pokazywała najlepsza od wielu lat telewizja w Polsce, z najnowocześniejszego studia sportowego i najlepszymi i najbardziej profesjonalnymi komentatorami - powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Od sezonu 2018/2019 Liga Mistrzów UEFA odbywa się w nowej formule, a pokazuje ją Telewizja Polsat. Dla Telewizji Polsat zakup Ligi Mistrzów w 2018 roku w nowej formule to były "rewolucyjne" trzy sezony - utworzono nowe kanały sportowe - Polsat Sport Premium, po raz pierwszy w historii wszystkie mecze były pokazywane "na żywo" oraz m.in. specjalnie dla Ligi Mistrzów zostało wybudowane nowe, 700-metrowe studio, w którym przy realizacji meczów są wykorzystywane technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR).

Z kolei od nowego sezonu Liga Europy i Liga Konferencji Europy na platformie online Viaplay.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Czyli nadal gotowanie na ekranie :D
 31  
Bum, teraz by mieć całą piłkę trzeba mieć pięć płatnych pakietów:
Canal+Sport
Eleven
Polsat Sport
Polsat Sport Premium
Viaplay
 24  
Bum, teraz by mieć całą piłkę trzeba mieć pięć płatnych pakietów:
Canal+Sport
Eleven
Polsat Sport
Polsat Sport Premium
Viaplay
Chłopie. Nic nie trzeba. Są ciekawsze rzeczy do robienia w życiu niż oglądanie spoconych facetów biegających za piłką. Ale wy dalej wykupujcie i będzie coraz więcej. No i po co ci od razu "cała piłka"? Zachłanność kosztuje :D
 11  
Ładna bieda,liczyłem że wróci LM do Canal+ gdzie było profesjonalne studio przedmeczowe i komentarz podczas meczu.A teraz znowu będzie ta durna kuchnia mistrzowska,i ględzenie komentatorów amatorów którzy się na piłce nie znają.Jednym słowem,PORAŻKA
 32  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Dobrze ze polsat nie zlodzieje z canalplus
 31  
Czyli RIP multiliga :( żenada
 10  
Bo dopóki Polsat nie nauczy się profesjonalizmu Ligi Mistrzów, a tego nie robi, bo podlizuje się Kaczyńskiemu, to nie ma mowy o zmianach, a poza tym nie liczy się jakość, tylko ilość i pieniądze.
 2  
Raczej kiepska wiadomość. Slaba ekipa komentatorska (poza Cezarym Kowalskim i Arturem Wichniarkiem), BRAK MULTILIGI którą konkurencja oferowała już wiele lat temu i "gotowanie na ekranie" zamiast np. reportaży przed meczem o aktualnej formie, czy sytuacji kadrowej zespołów. To ma być studio piłkarskie, a nie kulinarne. To studio to jest brak szacunku dla widza.
 29  
Pisałem w styczniu, że tak będzie. Miałem informacje zza kulis negocjacji.
 18  
Czyli jak ktoś ma Polsat premium to stracił ligę Europy A płacić musi tyle samo. Ale oszukali abonentów.
 20