Łukasz Szewczyk07.04.2021 (13:30)4 komentarze

Wiosenna ramówka Onetu. "Borek na Euro", "Misja Tokio", "Tata testuje"

• Onet zaprezentował ramówkę na wiosnę
• Wśród propozycji można znaleźć znane i popularne wśród widzów formaty lifestylowe, publicystyczne i sportowe, a także programy o tematyce biznesowej, ekologicznej, poradnikowej i motoryzacyjnej.
• Wiosną będzie można oglądać także programy sportowe "Misja Euro" i "Misja Tokio" oraz nowe wydania "Onet Rano Gość Specjalny"
ramówka onetu
- Od kilku lat konsekwentnie pracujemy nad tym, żeby rozwijać jakościową linię programową w polskim Internecie i co kilka miesięcy zaskakiwać nową ofertą programową. Od roku, w stanie pandemii, staramy się być jeszcze bliżej potrzeb naszych odbiorców. Główny nacisk kładziemy na programy, które codziennie przekazują rzetelne informacje i opinie na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, ale też konsekwentnie rozbudowujemy ofertę programów, które w niebanalny sposób podpowiadają, jak sobie poradzić w tym trudnym czasie. Porady psychologiczne, kulinarne, konsumenckie, ekologia, inspiracje podróżnicze i oczywiście dużo sportu - to wszystko będzie można znaleźć w ramówce wiosennej Onetu - mówi Sabina Lipska, dyrektor video w Ringier Axel Springer Polska.
"Onet Rano" oraz "Onet Rano #WIEM" to codzienny program, z którym niezmiennie od niemal 5 lat dzień rozpoczynają tysiące internautów. Program jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku od godz. 7.55 i jest prowadzony przez Bartosza Węglarczyka, Janusza Schwertnera, Beatę Tadlę, Iwonę Kutynę, Tomasza Sekielskiego oraz Odetę Moro. Po sukcesie wprowadzonego jesienią "Onet Rano od Kuchni", wiosenne wydania "Onet Rano" zostaną wydłużone o kolejne bloki programowe. Wśród nowości pojawi się m.in. blok "Zdrowie Rano", "Onet Rano Finansowo" oraz podróżniczy "Onet Rano - Na Weekend". Wiosną powrócą weekendowe wydania "Onet Rano Gość Specjalny" z gośćmi, którzy raz w miesiącu przejmą stery programu i stworzą autorską koncepcję Onet Rano.

W każdy poniedziałek pasmo magazynowe Onetu otwiera Mateusz Borek oraz Tomasz Smokowski "Misją futbol", programem sportowym, w którym najlepsi dziennikarze sportowi oceniają mecze, grę poszczególnych zespołów i decyzje trenerów. Nowe odcinki "Misji futbol" w sezonie wiosennym można oglądać w poniedziałki o godz. 10.30. Wśród propozycji sportowych na najbliższy sezon znalazł się emitowany w okresie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej program "Misja Euro", a także - w czasie Igrzysk Olimpijskich - "Misja Tokio".

Uzupełnieniem codziennych transmisji, relacji i okołomeczowych komentarzy, którymi na przełomie czerwca i lipca będzie żyła cała Polska i Europa, będzie "Borek na Euro", czyli Euro 2020 oczami Mateusza Borka. W programie pojawi się quiz dla widzów, nie zabraknie także anegdot, historii i ciekawostek sportowych. Mistrzostwa Euro 2020 zyskają w Onecie również kulinarną odsłonę. W programie "Smaki Euro" zaproszony do współpracy kucharz przygotuje potrawy charakterystyczne dla danego miasta lub państwa i podzieli się wiedzą o kulinarnych smakach gospodarzy turnieju.

W wiosennej ofercie programowej znalazły się także nowe programy o tematyce poradnikowej, ekologicznej, biznesowej i motoryzacyjnej.

Wśród programów poradnikowych, widzowie znajdą powstający we współpracy z firmą Karcher "Ogród marzeń", w którym właściciele ogrodów otrzymają fachowe porady. Nowy program "Tata testuje" będzie wspierać odpowiedzialne decyzje zakupowe rodziców, którzy chcą zapanować nad domowym budżetem. Pojawią się w nim testy różnorodnych produktów i gadżetów ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa i trwałości. W programie "10 sposobów na nowe życie" widzowie otrzymają 10 krótkich rad od 10 osób, które podzielą się swoim przepisem na dobry dzień oraz refleksją na spełnione życie. Program "Uwaga: szczeniak", zawiera garść rad dla miłośników psów, a prowadzący, Karol Kosiorowski, mierzy się z wyzwaniem, jakim jest posiadanie nowego członka rodziny w postaci szczeniaka.

Wśród programów o tematyce ekologicznej widzowie znajdą nowe odcinki "Klimatovloga", a także "17 kroków do uratowania świata", format wideo realizowany z NOIZZ, bazujący na 17 celach zrównoważonego rozwoju ONZ. W ramach serii Onet on Tour pojawi się cykl "Ratujemy Planetę", w którym w relacjach z wyjazdów do różnych krajów prowadzący ze swoimi gośćmi będą odkrywać, jak inne kraje radzą sobie z różnymi sposobami na ratowanie świata przed katastrofą ekologiczną.

Wśród propozycji motoryzacyjnych wiosną będzie można znaleźć weekendowy program o nowinach ze świata motoryzacji "AutoŚwiat", a także "Skoda Safety Experience" o doskonaleniu jazdy i bezpieczeństwie za kierownicą.

W każdą środę można oglądać program "In Business", w którym Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska, rozmawia z prezesami i właścicielami największych firm o trendach w biznesie i kierunkach zmian w gospodarce.

Wiosną w Onecie bez zmian będą się pojawiać nowe odcinki ulubionych programów. W każdy piątek o godz. 10.30 jest nadawany program Katarzyny Janowskiej "Rezerwacja". Prowadząca i jej goście gwarantują najwyższej jakości przegląd wydarzeń kulturalnych oraz rekomendują co wybrać z szerokiej oferty premier filmów, spektakli, koncertów, książek czy festiwali.

W każdą środę jest kontynuowany program Małgorzaty Ohme "Onet w domu", w którym w przytulnej domowej przestrzeni, prowadząca porozmawia ze swoimi gośćmi m.in. o psychologii, życiu, gotowaniu, zabawie, wolnym czasie, rodzinie, trendach oraz sprawach bieżących, czyli o wszystkim tym, co jest bliskie ludziom i ich codziennemu życiu.

Jest już dostępny pierwszy odcinek nowego sezonu podróżniczego projektu "Pasja w podróży", w którym prowadząca Odeta Moro zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych zakątkach Polski. Na projekt "Pasja w podróży" składają się wideoreportaże, podcasty i galerie zdjęć, a także artykuły i materiały making-of.

Od poniedziałku do piątku o godz. 13. w Onecie bez zmian można oglądać się pasmo publicystyczne - "Opinie", w którym dziennikarze pytają polityków, komentatorów i ekspertów o aktualne sprawy polityczne i społeczne. Programy w paśmie "Opinie" prowadzą znani i cenieni przez widzów publicyści: Eliza Michalik, Renata Kim, Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy oraz Kamil Dziubka, dziennikarz Onetu, który niedawno dołączył do grona prowadzących.

Wśród wiosennych nowości ważną pozycję zajmują także produkcje podcastowe. W ofercie audio użytkownicy znajdą wkrótce kolejne nowe programy, a wśród nich: "Rozmowy ze śmiercią" Ewy Ewart, "Borek na ostro" Mateusza Borka, "Marcin i Tatowie" Marcina Mellera, "Żużel bez cenzury" Władysława Golloba, "Zdrowotok" podcast Wojciecha Jagielskiego o zdrowiu oraz nowe odcinki sportowego podcastu "Ofensywni" Piotra Wołosika i Łukasza Olkowicza".

Komentarze (1 - 4 z 4)

Znowu gotowanie podpinane pod tematykę piłkarską?
Dajcie już z tym spokój
 6  
Giertych z Michnikiem gotują bigos wigilijny ;D Wszędzie opary...
absurdu!!! ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuahahhahahahhahahahahhahah!!!
 0  
^ nie gadaj, najlepiej w kotle miesza Jarek
Radomski hurtownik parówek i salcesonów chłodzonych wentylatorem 8.04.2021 (22:01:33)
 0  
Wolny strzelec, influerser, freelancer
Komentuje mecze w Canal+, TVP Sport i Eurosporcie
Prowadzi Misje Futbol i teraz swój autorski program na Onecie
Założyciel i orędownik Kanału Sportowego
Działacz i konferensjer MMA (wcześniej KSW i MB Promotion)
Piewca mowy polskiej
Człowiek orkiestra
Prosty chłopak z Dębicy
Mateusz Borek
 4