Łukasz Szewczyk09.04.2021 (9:39)brak komentarzy

Telewizja Polsat przypomni jubileuszowy koncert Krzysztofa Krawczyka "Życie jak wino"

• Chcąc uczcić pamięć zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka, Telewizja Polsat przypomni koncert "Życie jak wino".
• Artysta, którego z racji głosu i skali talentu przyrównywano do Toma Jonesa i Elvisa Presleya, wraz z naszymi widzami świętował w Operze Leśnej jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej.
Koncert Krzysztofa Krawczyka "Życie jak wino" / Fot. Studio 69 Paweł Mazurek
Koncert Krzysztofa Krawczyka "Życie jak wino" / Fot. Studio 69 Paweł Mazurek
Krzysztof Krawczyk był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód, był wielkim artystą, który z dystansem podchodził do swojej kariery muzycznej i miał coraz młodszych fanów. Był skarbem narodowym, który cenił dar jaki otrzymał od losu i dzielił się nim z nami blisko sześćdziesiąt lat. Poprzez swoją sztukę i człowieczeństwo poruszył nasze serca, a jego życie i twórczość przetrwa w pamięci następnych pokoleń. On zawsze będzie z nami.
Krzysztof Krawczyk wraz z widzami Telewizji Polsat świętował niezwykły jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej. Przypominamy ten jubileuszowy koncert, który odbył się w Sopocie w 2008 roku. Na scenie Opery Leśnej towarzyszyli mu wówczas zaproszeni specjalnie z tej okazji, goście m.in.: Trubadurzy, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Norbi, Edyta Górniak, a akompaniowała orkiestra pod batutą Adama Sztaby. Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak: "Bo jesteś Ty", "Chciałem być", "Mój Przyjacielu", "Parostatek", "Trudno tak" czy "My Cyganie".

Krzysztof Krawczyk - piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Zadebiutował w 1963 roku jako wokalista i gitarzysta w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w roku 1973 płytą pt. "Byłaś mi nadzieją", stworzoną wspólnie z zespołem Ryszarda Poznakowskiego. W latach 70-tych artysta brał udział z powodzeniem w wielu festiwalach, m. in. w: Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w: Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii, Szwecji, Bułgarii, dawnym NRD, Związku Radzieckim i Jugosławii, a także na Kubie. W latach 80-tych Krzysztof Krawczyk wyjechał do USA, do Polski na stałe wrócił na początku lat 90-tych. W roku 2000 artysta wystąpił przed Janem Pawłem II podczas Pielgrzymki Narodowej na Placu Świętego Piotra i otrzymał Złotą Płytę za nagranie - "Ojcu Świętemu śpiewajmy". W tym samym roku Krzysztof Krawczyk spotkał się z Goranem Bregovicem, a rok później nagrali wspólnie płytę pt. "Daj mi drugie życie". Kolejnym przełomem w karierze artysty okazał się wydany w 2002 roku album - "... bo marzę i śnię". Krawczyk zaprosił do współpracy młode pokolenie muzyków - głównie ze sceny alternatywnej i odniósł tą płytą niebywały sukces także u znacznie młodszych wielbicieli swojego talentu wokalnego. Producentem całego materiału i kompozytorem dwóch nagrań był Andrzej Smolik, a wśród 12 utworów znalazł się m.in. cover kompozycji - "Papa Was a Rolling Stone" z repertuaru The Temptations.


Jubileuszowy koncert Krzysztofa Krawczyka w sobotę (10 kwietnia 2021 roku) o godzinie 21:10 w telewizji Polsat. W związku z tym o tydzień przesunięta zostanie emisja dwóch ostatnich odcinków słodko-gorzkiej komedii "Piękni i bezrobotni" (na sobotę, 17 kwietnia, o godzinie 21:05).

Koncert Krzysztofa Krawczyka pokazany zostanie również na innych antenach Grupy Polsat: Polsat One (sobota/niedziela, 11 kwietnia; g. 03:25), POLSAT 2 (niedziela, 11 kwietnia; g. 13:05), Super Polsat (niedziela, 11 kwietnia; g. 19:00), Polsat One (niedziela, 11 kwietnia; g. 20:00), POLSAT 2 (niedziela, 11 kwietnia; g. 23:25).