Łukasz Szewczyk09.04.2021 (10:40)brak komentarzy

Canal+ zakończył zdjęcia do drugiego sezonu serialu "Kruk" (wideo)

• Na planie drugiej odsłony serialu Canal+ "Kruk" padł ostatni klaps.
• Już wkrótce widzowie poznają dalsze losy Adama Kruka (Michał Żurawski), komisarza policji oddelegowanego do pracy w Białymstoku.
• "Kruk" to wielowarstwowa historia kryminalna, której akcja toczy się na mrocznym i klimatycznie tajemniczym Podlasiu.
"KRUK. Szepty słychać po zmroku"
- "Kruk"jest dynamiczny, mocny i wyrazisty. Unikalny klimat Białostocczyzny, znanej widzom z pierwszego sezonu dalej jest nieodzownym tłem dla wciągającej fabuły. To obraz złożony z historii niejednoznacznych, ale też pełnokrwistych postaci. Na ekranie, obok Michała Żurawskiego i Kasi Wajdy, pojawią się Magda Koleśnik oraz Leszek Lichota. To dla mnie aktorzy wybitni; mam nadzieję, że każda z tych postaci poruszy widza na tyle, żeby obejrzeć serial do samego końca. Gwarantuję, że podobnie jak w pierwszym sezonie, będzie warto - mówi Łukasz Dzięcioł, producent.
- Po pierwszym sezonie miałem wrażenie, że nie będę potrafił stworzyć nic bardziej mrocznego. Chwilę później usiadłem do pisania sezonu drugiego i okazało się, że granica mroku jest dużo dalej, niż mi się wydawało. Jest szansa, że Michał Żurawski mnie znienawidzi, bo wiem, że granie tej postaci sporo go kosztuje - dodaje Jakub Korolczuk, pomysłodawca oryginalnej serii oraz autor scenariusza.

- Droga do realizacji drugiego sezonu nie była prosta - czas pandemii jest wyzwaniem dla filmowców, a na dodatek zdjęcia zaplanowane na początek bieżącego roku pokrzyżowała nam śnieżna zima, nieplanowana w scenariuszach. Z dokończeniem serialu musieliśmy więc poczekać do marca. Wierzę jednak, że powstaje produkcja niezwykła i warta poniesionego wysiłku - stwierdza Anna Różalska, dyrektor ds. produkcji oryginalnych Canal+.


W rolach głównych wystąpią Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak i Zbigniew Stryj.

Za drugą serię, podobnie jak przy KRUK. Szepty słychać po zmroku, odpowiadają - autor scenariusza Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Autorami formatu są Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł, zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, za skomponowanie muzyki odpowiada Bartosz Chajdecki. Scenografia to Agata Stóżyńska, kostiumy - Ewa Różewska, charakteryzacja - Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

Serial, tak jak emitowany właśnie na antenie Canal+ "Klangor", produkuje Opus TV (Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł). Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową "Idę" i "Zimną wojnę", koprodukcje Canal+.

Premiera drugiego sezonu serialu "Kruk" jeszcze w tym roku.