Łukasz Szewczyk19.04.2021 (16:59)12 komentarzy

Nowy cel Radia 357: jeszcze więcej muzyki, koncerty "na żywo". W maju Polski Top

• Zespół Radia 357 ogłosił nowy cel zbiórki w Patronite
• Powstanie Garaż 357 - studio przystosowane do występów artystów "na żywo". Będą w nim rejestrowane mini-koncerty. Powstanie nowy podcast muzyczny audycji
• Trwa głosowanie na pierwszy Polski Top Radia 357 - emisja 3 maja
Marek Niedźwiecki w Radio 357 / fot. Dariusz Kawka
Marek Niedźwiecki w Radio 357 / fot. Dariusz Kawka
"Jeszcze więcej muzyki" - to hasło promujące nowy cel Radia 357. "Muzyka to tlen, którym oddychamy i na tym chcemy się teraz skupić. Jeżeli kochacie muzykę tak jak my - wpinajcie kable, wykręcamy gałki wzmacniacza i niech nas usłyszą" - napisał zespół radia na Patronite. "To będzie "muzyka" rozpisana na wiele instrumentów. I jeśli one zagrają razem - stworzymy coś, czego jeszcze nie było" - można przeczytać w opisie zbiórki.
Jedną z nowości będzie projekt Garaż 357. W radiowym studio organizowane będą mini-koncerty debiutantów i doświadczonych muzyków. - W Radiu 357 chcemy pokazać wartość i siłę muzyki, zwłaszcza tej tworzonej przez polskich Artystów. Wykorzystamy do tego szczególne dla nas miejsce - studio, z którego rozpoczęliśmy nadawanie. To będzie nasz "muzyczny garaż", w którym jest trochę surowo, trochę "po swojemu", ale obiecująco. My też na początku działaliśmy nieco "garażowo". Będą to sesje wyjątkowe, z których utworzymy wyjątkowe archiwum. Dla Słuchaczy, dla Artystów i dla nas samych - opowiada Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej.

Piotr Stelmach w Radio 357 / fot. Dariusz Kawka
Piotr Stelmach w Radio 357 / fot. Dariusz Kawka
Garaż 357 zagra także razem z Listą Piosenek 357. Na żywo będzie można usłyszeć niektóre utwory z notowań oraz prezentacje wybranych nowości do głosowania. Artyści z największą liczbą głosów będą zapraszani na "garażowe" recitale.

- Lista Piosenek 357 to przede wszystkim unikatowa społeczność. W piątki wieczorem ekipa Listy siada przed mikrofonem, bo wiemy, że po drugiej stronie, przy głośnikach Słuchacze tak właśnie lubią zacząć weekend. Ale Lista to też ważny punkt na mapie polskich mediów, promocja nowych artystów, premier muzycznych. Będziemy ją rozwijać, widzimy tu ogromny potencjał. Przedstawiamy zestaw muzycznych inicjatyw, które zawarliśmy w haśle: "jeszcze więcej muzyki". Żeby to się udało - potrzebujemy podnieść miesięczny wpływ od Patronów do poziomu 660 tysięcy złotych, czyli o 30 tysięcy więcej, niż otrzymujemy obecnie - wyjaśnia Paweł Sołtys z zarządu spółki kierującej Radiem 357.

- Połączymy to, co wszyscy znamy i lubimy z czymś nowym. Bez rewolucji, ale też bez stania w miejscu. Z Patronami stworzymy jasne zasady wspólnej zabawy. Ile ma być piosenek w zestawieniu, ile w poczekalni, czy piosenki mogą wracać, czy nie? No i oczywiście kluczowa sprawa - które miejsce ma zapowiadać Helen - mówi Marcin Łukawski. - Równolegle dokończymy system umożliwiający oddawanie głosów na Listę - dodaje.

Zespół radia zapowiada także nowy podcast "LP357", dostępny wyłącznie dla Patronów. Dołączy on do kilkudziesięciu podcastów regularnie publikowanych na nowej platformie "Twoje 357". Patroni mogą tu znaleźć audycje emitowane na antenie oraz podcasty przygotowywane tylko dla nich. - Nowy podcast "LP357" to będzie propozycja dla osób "żyjących z muzyką we krwi". Chcemy połączyć pokolenia. Będziemy odbywać podróże w czasie zderzane z nowościami i prowadzić nieoczywiste rozmowy - opisuje Marcin Łukawski.

Marcin Łukawski w Radio 357 / fot. Dariusz Kawka
Marcin Łukawski w Radio 357 / fot. Dariusz Kawka
Redakcja muzyczna ogłosiła także start głosowania na Polski Top Radia 357. To zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów. Notowanie zostanie przygotowane w oparciu o głosy słuchaczy nadsyłane na kartkach pocztowych. - To Słuchacze wymyślili głosowanie retro, przysyłając na kartkach pocztowych głosy na Listę Piosenek Radia 357. Uznaliśmy, że to wyjątkowy pomysł i pierwsze notowanie Polskiego Topu warto ułożyć właśnie tak. Kartki już spływają. Dostajemy wiele pozytywnych sygnałów, że ma to swój klimat. Wszak nie wszystko na tym świecie, i w radiu również, musi mieć postać zer i jedynek. Te kartki zostawimy sobie na pamiątkę - mówi Piotr Stelmach.

Piosenki z największą liczbą głosów zaprezentują Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie w poniedziałek 3 maja 2021 roku w godz. 9.00 - 21.00. Piotr Stelmach zapowiada, że podczas Topu pojawią się też nowe elementy. - Pracujemy intensywnie nad mocnymi niespodziankami, ale jeszcze nie wszystko możemy zdradzić - dodaje.

Radio 357 / Fot. Darek Kawka
Radio 357 / Fot. Darek Kawka
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił usługę "Twoje 357". To platforma podcastowa umożliwiająca dostęp do ponad 700 audycji emitowanych od startu radia. Obecnie to ponad 1000 godzin podcastów, a codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych audycji. Wśród nich są też podcasty specjalne - nie emitowane na antenie. Usługa dostępna jest dla Patronów radia. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie prawie 29 000 Patronów przekazuje już niemal 630 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Radio 357 dokonało cuda. Mój ojciec (obecnie 62 lata) od dawna zarzekał się, że nigdy nie będzie miał smartfona, bo to taki bajer dla dzieciaków, do niczego nie jest mu potrzebny itd. Zawsze uznawał tylko zwykłe komórki do dzwonienia i SMS. Jednak musiał kupić smartfona i nauczyć się jego obsługi, żeby móc wszędzie słuchać Radia 357. Teraz mówi, że nie taki ten diabeł (smartfon) straszny, jak sobie wyobrażał...

Takie życie! :)
 27  
Dobre radio, zdecydowanie bardziej Trójkowe, niż Nowy Świat. Klimatyczne, apolityczne, przytulne, mądre, przyjemne do słuchania. Jak stara dobra Trójka.

W Nowym Świecie trawię tylko kilka audycji. Radia 357 mogę słuchać przez cały dzień.
 28  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Jak wróci normalność to radio powinno na FM zastąpić agresywne szczekaczki pisowskie.
Niedoczekanie twoje. PiS ma przed sobą jeszcze niejedną kadencję! :-) Można sobie marzyć o powrocie "normalności", ale są to wyłącznie marzenia POsranych i POpapranych lewaków, bez szans na spełnienie. Lewactwo marzyło o odsunięciu "pisiorów" od koryta w 2019 roku i nie udało się. W 2023 roku też będzie marzyć i też na marzeniach się skończy.

I chwała Bogu, bo właśnie teraz jest normalność! No i nie ma nic bardziej agresywnego, niż twoje jadowite antyPiSowskie wpisy na tym portalu.

Tyle na temat!
 40  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
@tałi
"Normalność"?:D :D:D
Tałi mówi KOmuno wróć:D:D:D
https://bit.ly/2P2bir4
 31  
Może zamiast ogłaszać kolejne cele radio zrealizuje obietnice i deklaracje jakie padły przy poprzednich celach i przy starcie radia? Część patronów /wpłacający bezpośrednio/ nie ma dostępu do podcastów ani grupy zamkniętej. Radio pretendujące do spadkobiercy Trójki nadaje w jakości radia studenckiego /wstyd!/. Miał być sklep z gadżetami a będzie obwoźna okolicznościowa buda, z asortymentem od przypadku do przypadku. Patroni narzekają na nieintuicyjne podcasty, kiepsko działającą aplikację. Na grupach Fb działa szajka trolli, atakująca każdego kto zaczyna krytykować radio. Moderator grupy wspólnej RNŚ i 357 napomina publicznie słuchacza za mrugnięcie okiem, a za wypowiedź koleżki z teamu 357 "zajebista muzyka" nie kiwnął palcem /swoich nie ruszamy?/ Z fejkowego profilu znanego redaktora Piotra K. ktoś wmawia słuchaczowi rzeczy których nie robi i nie raczy tego wyjaśnić. Radio do dziś nie PRZEPROSIŁO tych którzy wpłacili kasę bezpośrednio bo radio do tego zachęcało. "Take radyjo budujm!"
 25  
@tałi Może coś merytorycznego? Jeżeli pyskujesz do @Traveler to muszę cię zmartwić. Wszystkie przytoczone fakty miały i mają miejsce. Po 3 miesiącach miał być podział na patronów i słuchaczy - fakt z live na fb. Co zrobili po 3 miesiącach ? Wywalili za burtę patronów którzy wpłacili kasę bezpośrednio - nie mają ani podcastów, ani dostępu do grupy patronów. Co robi radio w tej sprawie? Cichutko kasuje ze strony numer konta bankowego i zachętę do wpłat. Do dziś nie przeprosiło - kolejny fakt. Jakość sygnału?? Poziom ubogiego garażowego radia - kolejny fakt. Trolle? Wystarczy bywać na grupach Radia Nowy Świat i Radia357 aby zobaczyć co się dzieje. Administrator kasujący posty, moderator uganiający się za dzieciakiem, podczas gdy jego kolega z 357 używa wulgaryzmów - kolejny fakt. Sklep z gadżetami? - farsa na poziomie taszy odpustowej - kolejny fakt. Wygląda to tak, jakby na stanowisko wojewody dostał się przypadkiem wiejski sołtys. Wójt z Pcimia może być prezesem, to czemu tu nie można?
 20  
Frustracja pisowskich żuli -> miód na moje oczy:D :D :D
Nie ma tutaj większego frustrata niż ty, lewackie bydło z trzema świńskimi mordami!
Nabijanie czerwonych łapek w niewygodnych wpisach jest najlepszym świadectwem twojej frustracji...

P. S. Odpowiadać nie musisz (wszak obiecałeś, że żadnej polemiki ze mną więcej nie będzie).

Tyle na temat, frustracie!
 22  
widać że zamiast obiektywizmu jest tylko szczucie i plucie . bo inna opcja polityczna jest popierana a reszta niema nic do powiedzenia slogany powtarzane.. szkoda że zamiast tego może odrobina ...?
 12  
Ilość czerwonych łapek w tak krótkim czasie, dowodzi tylko prawdziwości postawionych tu tez i tego jak dobrze zorganizowaną szajką trolli jesteście. Szybko reagujecie. Nawet w niedzielę, gdy wynikła sprawa zastraszania jednego słuchacza z fejkowego profilu znanego dziennikarza, to w ciągu kilku minut skręciliście na swojej grupie konkurs na sobowtóra HaHaHa. Miejmy nadzieję tylko, że nie jesteście opłacani z kasy patronów?? Czeka was niebawem niemały szok i wściekłość. NIC nie będziecie mogli zrobić :) Stworzyliście "niezależną" grupę słuchaczy, która jest kpiną z niezależności i słuchaczy, teraz przejmujecie grupę wspólną, tu już koniec waszej trollowej ekspansji. Niebawem zrozumiecie o czym piszę.
 15  
Traveler vel Pogromca_trolli
Zapewne zostałeś oddelegowany do śledzenia wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z Radiem 357, i szukania haków. Kiedyś ubecy uczestniczyli w mszach.
 14