Łukasz Szewczyk27.04.2021 (11:12)3 komentarze

"Rzeczpospolita Kościelna". Rozmowy Magdaleny Rigamonti o Kościele na platformie podcastowej TOK FM

• Rusza nowy cykl podcastów "Rzeczpospolita Kościelna".
• W sześciu odcinkach serii Magdalena Rigamonti porozmawia z polskimi politykami o Kościele w Polsce - jak to się stało, że jego pozycja jest obecnie tak silna.
Rzeczpospolita Kościelna
Rządzi Polską. Wpływa na politykę i polityków. Tworzy partie, uchwały i ustawy. Podejmuje decyzje. Szantażuje. Ma siłę, posłuch i poważanie. Budzi strach. Ale też szacunek. Kościół. Magdalena Rigamonti rozmawia z politykami, którzy przez ostatnie ponad 30 lat tworzyli polską demokrację - zawsze wspólnie z Kościołem.
Jak to się stało, że Kościół katolicki w Polsce ma taką silną pozycję? Kto mu na to pozwolił? Kto do tego doprowadził? Kto tego chciał? Magdalena Rigamonti podejmuje te kwestie w rozmowach z politykami, którzy przez dekady obserwowali budowanie i wzmacnianie pozycji Kościoła w Polsce, ale też sami w tym uczestniczyli. Zadaje im niewygodne pytania, odkłamuje mity, odziera ze stereotypów zjawiska i wydarzenia.

W pierwszym odcinku cyklu "Rzeczpospolita Kościelna" de facto upada mit Kościoła, który obalił w Polsce komunę. Bogdan Borusewicz, legendarny opozycjonista czasów PRL, twórca strajku w Stoczni Gdańskiej, opowiada Magdalenie Rigamonti, jak szukał księdza, który odprawiłby mszę na terenie stoczni. I jak w parafiach zatrzaskiwano mu drzwi przed nosem.

W kolejnych odcinkach Magdalena Rigamonti rozmawiać będzie m.in. z Michałem Kamińskim o kulisach zakładania Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego w kościelnych parafiach, z Barbarą Labudą o tym, jak Kościół traktuje kobiety, a także z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.


Premiera pierwszego odcinka cyklu podcastów nastąpi we wtorek, 27 kwietnia br. w samo południe - na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Ta właśnie część będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich słuchaczy, także w ramach TOK Select na innych platformach podcastowych.
Kolejnych odcinków "Rzeczpospolitej Kościelnej", publikowanych zawsze we wtorek o godz. 12:00, będą mogli słuchać posiadacze dostępu Premium TOK FM, czyli subskrybenci platformy pdocastowej TOK FM.

Specjalnie dla nowych użytkowników, zainteresowanych m.in. podcastem Magdaleny Rigamonti, powstała oferta promocyjna pozwalająca na korzystanie z biblioteki podcastowej TOK FM za 1 zł przez pierwszy miesiąc.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Polski Kościół, za panowania Jego Ekscelencji Jarosława, który w powiązaniu z Wszechmogącym Ojcem Tadeuszem stał sie instytucją, która wręcz odpędza ludzi od kościoła. Widzę to po rodzinie i znajomych. Tylko rydzykowe głupie baby otumanione przez tego diabła wcielonego, gotowe są nawet zlizač trotuar po którym on stąpa.
już 658 Tupolewów ofiar koronawirusa przemilczane przez rząd PIS 27.04.2021 (14:56:02)
 7  
Mam sąsiadów,akurat zwolenników PO czy jak jej tam po transformacji którzy twierdzą że gdyby o. Rydzyk był ministrem finansów , nie mieli byśmy kłopotów finansowych tylko wszystko by szło wg zawolania :
Alleluja i do przodu !
 1  
Lewctwo TOK FM się odzywa
na końcu życia każdy przekona się kto miał racje

Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie
 8