Łukasz Szewczyk30.04.2021 (9:00)5 komentarzy

Radio 357 z nowymi audycjami. Do zespołu dołączył Michał Żakowski

• Do zespołu Radia 357 dołączył Michał Żakowski. Poprowadzi nową audycję "Na dachu świata". Zajmie się tematyką międzynarodową i publicystyką
• Cotygodniowe felietony o winie przygotuje Tomasz Prange-Barczyński
• \ Agnieszka Szwajgier poprowadzi autorską audycję, poświęconą muzyce dawnej
Radio 357 z nowymi audycjami. Do zespołu dołączył Michał Żakowski
Radio 357 zapowiedziało nowości w ramówce. Audycję międzynarodową poprowadzi Michał Żakowski, który dołączył do zespołu radia. "Na dachu świata" pojawi się na antenie w każdą niedzielę między godz. 14:00 a 16:00. Premiera audycji 2 maja.
- Z dachu widać świat wielki, ale i ten całkiem bliski, już nie tak głośny. Słychać i widać ludzi w wirze wydarzeń. Czasem będziemy biegli przez to co się dzieje, czasem spokojnie patrzyli jak toczy się ten świat. Będą nas odwiedzali dziennikarze, publicyści, eksperci, blogerzy i podcasterzy. Zaproponujemy zarówno szybkie komentarze, jak i pogłębione analizy. Zapraszam na dwie intensywne godziny o świecie - mówi Michał Żakowski.

0"Ferment" to nowy cykl felietonów o winie, który poprowadzi Tomasz Prange-Barczyński, dziennikarz i krytyk winiarski. Pojawią się w każdą niedzielę o godz. 16:15 w ramach audycji Marcina Cichońskiego "Cisza, nagranie".

- Lubię opowiadać o ludziach, którzy stoją za winem. Warto pić te wina, za którymi kryje się ludzka historia. I takie historie będę starał się przybliżać. Chciałbym też nakłonić każdego, by szukał swoich smaków. Chodzi o to, żeby degustować, a nie tylko pić. Uczyć się dobrze łączyć wino z jedzeniem. Warto pomyśleć o miejscu, z którego wino pochodzi, dlaczego smakuje właśnie tak - wtedy inaczej na nie spojrzymy. To będą felietony, ale też czasem rozmowy z Marcinem Cichońskim. Tak będzie w najbliższą niedzielę. Skupimy się na winnicach położonych 357 metrów nad poziomem morza - zapowiada Tomasz Prange-Barczyński.

Kolejną nowością będzie muzyczna audycja Agnieszki Szwajgier. - Słuchacze bardzo żywo przyjęli wybory muzyczne Agnieszki. I prosili o więcej. A my jesteśmy radiem, które słucha - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357. - Taki jest właśnie nasz pomysł na ofertę programową. Antena ma być różnorodna, żywa, będzie się zmieniała i tętniła nowościami. Będziemy równolegle rozbudowywać zawartość naszej platformy podcastowej "Twoje 357". Niektóre audycje z czasem trafią właśnie tam, jako podcasty ekskluzywne, dając w ten sposób przestrzeń na coś zupełnie nowego na antenie - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka.

- Tytuł "Dawniej niż wczoraj" wymyślił Kuba Strzyczkowski. Muzyka dawna nie jest tak daleka i odległa jak się nam wydaje. Ona opowiada o miłości, tęsknocie i tym, co czuli ludzie, którzy byli tu przed nami. Nasza muzyka kiedyś też będzie "muzyką dawną". Formuła będzie się kształtować, będą też goście. To jednak nie będzie muzyczna edukacja, ale opowieść. Pobędziemy z tą muzyką - opowiada Agnieszka Szwajgier. Godzinne spotkania z muzyką dawną na antenie Radia 357 w niedzielne wieczory o godz. 23:00.

3 maja Radio 357 po raz pierwszy zaprezentuje Polski Top, czyli zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów wybranych przez słuchaczy. Głosy liczy 30-osobowy zespół, w tym 17 słuchaczy. Na ten moment zgłoszonych zostało ponad 2,5 tysiąca piosenek. Utwory z największą liczbą głosów przez cały dzień prezentować będą Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Podczas Topu studio Radia 357 odwiedzą goście specjalni - polscy artyści. Szczegóły zostaną ujawnione podczas transmisji na żywo w sobotę, 1 maja o godz. 20:00 w serwisach Facebook, YouTube i Patronite.

Finałem Polskiego Topu będzie audycja specjalna duetu Marta Malinowska i Baasch. Wspólnie zaprezentują polską muzykę w nieoczywistych setach DJ-skich. Zagrają na żywo między godz. 22:00 a północą.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Przewietrzony przez naszą partię z Trójki za pomocą radomskiej dmuchawy ;)

Podziękowania dla Maćka i jego hurtowni za użyczenie sprzętu ;D
 9  
to jeszcze Jacka Żakowskiego i Tomasz Wółka - będą plusy dodatnie plusy ujemne
 1  
No sapiąca semka na szczęście nie dołączy bo ledwo zipie pod respiratorem. Ale rachoń by tam paso...tzn..PiSował jak ulał.Tyle w temacie


KURTYNA
idiotka z radomskiej hurtowni 30.04.2021 (15:58:47)
 10  

No sapiąca semka na szczęście nie dołączy bo ledwo zipie pod respiratorem.
Oczywiście, dla ciebie na szczęście, bo takie bydło lewackie jak ty, może tylko się cieszyć z choroby człowieka, z którym nie zgadzasz się ideologicznie. Dla takiego bydła jak ty nawet 10 kwietnia jest radosną rocznicą...

Gardzę bydłem!!!

Tyle na temat!
 9  
Za mało propagandy na naszą korzyść, zdecydowanie wybieram nowy świat :D :D :D
 1