Łukasz Szewczyk01.05.2021 (11:52)26 komentarzy

Więcej kanałów TVP w naziemnej telewizji cyfrowej, w tym TVP Dokument. Wkrótce 4K

• Od maja w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) dostępna jest szersza oferta programów tematycznych Telewizji Polskiej.
• Nadawca udostępni także rozgrywki Euro 2020 w jakości 4K
pilot i telewizor
Od 1 maja 2021 roku rozszerzona oferta programowa TVP dostępna będzie dla widzów w całej Polsce bezpłatnie. TVP Kobieta, dostępna do tej pory w ofercie płatnej telewizji oraz naziemnie na MUX-8 zyskuje w nowym standardzie telewizji naziemnej ogólnopolski zasięg nadawczy bezpłatnie, w lepszej jakości obrazu - HD. Podobnie kanały TVP Dokument, TVP Kultura i TVP Polonia dostępne do tej pory tylko w ofercie płatnej lub w ograniczonej naziemnej, dzięki testom DVB-T2/HEVC zostaną udostępnione również bezpłatnie dla 90% populacji.
Dzięki testom DVB-T2/HEVC na multipleksie testowym, nadawanie programu w jakości Ultra HD /4K drogą naziemną stało się możliwe. Jest to przełom technologiczny, a TVP jest pierwszym i jak dotąd jedynym nadawcą, który już niebawem udostępni treści premium (Euro 2020) widzom w całej w całej Polsce bezpłatnie w jakości UHD/4K z wykorzystaniem technologii HDR oraz dźwiękiem Dolby Atmos.

Nowa technologia w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej (standard DVB-T2/HEVC) to nowa jakość dźwięku i obrazu. TVP realizując testy nowej technologii na skalę ogólnopolską będzie najlepiej przygotowana do skoku technologicznego, jaki nastąpi w 2022 roku. Ogólnopolskie testy nowego standardu to także umożliwienie widzom w całej Polsce przegotowania się do poważnej zmiany technologicznej, jaką jest zmiana standardu nadawania oraz doskonała okazja, żeby promować najlepsze treści oferowane przez TVP w Naziemnej Telewizji Cyfrowej bezpłatnie.

Aby odbierać telewizję naziemną w nowym standardzie DVB-T2/HEVC i zyskać dostęp do szerszej oferty programów Telewizji Polskiej należy mieć indywidualną antenę do odbioru telewizji naziemnej lub korzystać ze zbiorczej w budownictwie wielorodzinnym oraz odbiornik telewizyjny obsługujący standard DVB-T2/HEVC. W przypadku starszych telewizorów należy dokupić zewnętrzny tuner/dekoder dostosowany do nowego standardu.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Napisało tyPOwe bydło. Nic merytorycznego, ale z gębą pełną lewackich frazesów obrażających PiSowską inteligencję.

GARDZĘ BYDŁEM!!! Bydło może mi życzyć, żebym zginął w rynsztoku, a ja mogę bydłem gardzić!!!

Tyle na temat!
Rzekłam gnido radomska: morda w kubeł i won w odbytnicę Jarka ku jego ciotowskiej przyjemności:D :D :D
 50  
Pisowskie szczekaczki na posterunku:D :D :D
Na szczęście to tylko gnida radomska oglądająca radio, słuchająca tv, czytająca Władysława Lema oraz koneserka disco polo mająca problem ze swoją płcią:D :D :D
Giń w rynsztoku śmieciu:D :D :D
 49  
Z gnojami pisowskimi nie należy w ogóle dyskutować.
Nienawistna sekta lejąca tylko jad. Darmozjady kradnące tylko podatki i żyjące z zasiłków.
Ale czego się spodziewać po piszącym tutaj pod SETKAMI(!!!) nicków niewykształconym małomiasteczkowym debilu radosmkim, który słucha disco polo, czyta Władysława Lema i bada oglądalność radia:D :D :D Wzorcowy pisuar!!!
Na dodatek ma problem z płcią:D :D :D
Pewnie ciota - jak większość w tej sekcie z jej przywódcą na czele:D :D :D
 47  
4k hdr na telewizorze kineskopowym????????????????????
 47  
Tak ruszyli z nadawaniem że w żadnej kablówce nie ma tego kanału...
 44  
Ale łaska, tylko że żużel musze jeszcze wykupywać u prywatnych dodatkowych telewizji, gdzie bokiem przechodzą pieniądze tvp przez to zebym żużla nie mogła oglądać w polskiej telewizji mało jest sportu typu żużel koszykówka formuła1 tamci zarabiają bo musimy wykupywać
 44  
Telewizor mi sie zepsuł a tu tyle ''dobrego...''!
ale złoże podanie i telewizor z UNRY dostane.
Propaganda TVPis jest dobra na kaca.
 43  
To naprawdę zastanawiające jak często pisowskiej trolle tutaj wojujące piszą o bólu d..py.
Widać dobrze się na tym znają.
Sądzicie, że oni wszyscy tam ze sobą ten teges? Wiadomo, że Jarek...ale reszta też?
 41  
Niech TVP PIS odda te miliardy do Karbu Państwa...A te kanały zawierają żenujące niski poziom programów i stare odgrzewane filmy itd.
Arkadiusz Pieńkowski 1.05.2021 (17:17:34)
 40  
A ciekaw jestem w jakiej jakości to 4K będzie naziemnie.
Przecież wiadomo że taki kanał potrzebuje dużo miejsca!
Jak wiadomo to PiS tak to zrobi by był w jakości HD ready ale będzie pieprzyć kurski że w super HD...
 40