Łukasz Szewczyk01.05.2021 (12:44)21 komentarzy

Antena TV już nadaje. Nowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej. Co w ramówce?

• W sobotę (1 maja 2021 roku) nadawanie rozpoczął nowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej - Antena TV HD
• Co w ramówce?
• Hitem premierowe odcinki serialu "Moda na sukces"
Antena TV już nadaje. Nowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej. Co w ramówce?
Nowy kanał Antena TV kierowany jest z wyślą o widzach w wieku 45+. Oferta stacji powstaje z myślą o osobach dojrzałych i aktywnych, które mają czas, żeby skoncentrować się na własnych potrzebach, pasjach i zainteresowaniach. Jak zapowiada nadawca, w ramówce przeważać będą programy rozrywkowe, seriale fabularne, poradniki i programy edukacyjne z różnych dziedzin. Uznana klasyka przeplatać się będzie z premierami oraz programami specjalnie przygotowywanymi na potrzeby stacji.
Obecnie największym hitem stacji premierowe odcinki kultowego serialu amerykańskiego "Moda na sukces". Produkcja opowiada o losach rodziny Forresterów, prowadzących znany dom mody w Los Angeles. W trakcie zdobywania międzynarodowego prestiżu, sławy i bogactwa małżeństwu udało się wychować czwórkę dzieci w ciepłej, domowej atmosferze. Serial jest pełen tajemnic, zwrotów akcji oraz wątków miłosnych.

Antena TV przypomni także westernowy serial "Bonanza" opowiadający o życiu farmera Ben Cartwrighta i jego czterech synów. Bohaterowie, żyjący na samotnym ranczu na Dzikim Zachodzie mają liczne przygody i napotykają wiele problemów, które dzielnie przezwyciężają.

Na antenę wróci także popularny w latach 90-tych serial "Tata, a Marcin powiedział", którego każdy z odcinków przedstawia rozmowę ojca z synem, na temat który syn przyniósł po rozmowie ze swoim przyjacielem - Marcinem. W ramówce znajdzie się polski serial "Matki, żony i kochanki". Cztery przyjaciółki są kilkanaście lat po ukończeniu liceum medycznego, ale tylko jedna z nich pracuje w zawodzie. Bohaterki serialu dokonują trudnych wyborów i stawiają czoła problemom. Ich życie nie jest usłane różami, ale jedno jest pewne - na pewno się nie poddadzą.

W programie "Kołowrotek" doktor Adam Tański, znany ichtiolog, zabierze widzów w podróż po najbardziej malowniczych zbiornikach wodnych. Program jest pełen ciekawostek, które zainteresują wszystkich pasjonatów wędkarstw. Z kolei w programie "Szlakiem wielkich kompozytorów" walijski wokalista i prezenter radiowy Aled Jones zabiera widzów w fascynującą podróż po świecie muzyki klasycznej, podczas której odwiedzi miejsca w których żyło i tworzyło wielu wspaniałych kompozytorów. W serii "Klasyka z Simonem Callowem" gospodarz programu zaprasza do wysłuchania opowieści kryjących się za największymi w historii dziełami muzyki klasycznej.

Kolejna propozycja to seria "Artland: Galeria na kółkach", w któej brytyjski architekt Charlie Luxton i amerykański pisarz i podróżnik Mame McCutchin prezentują amerykańską sztukę i odwiedzają renomowane muzea. Podróżując autokarem po Ameryce i odkrywają rzadko spotykane zbiory i intrygującą sztukę. Program "Cięcie w Atlancie" przedstawia losy pięciu właścicielek salonów, które chcą rozwijać swoje firmy, jednocześnie konkurując ze sobą o klientów i stylistów. Z kolei twórcy serii "Fascynujące miasta świata" ukazują hedonizm Las Vegas, szalone Buenos Aires, romantyczny Paryż, Florencję - klejnot renesansowych Włoch, a także Londyn, Stambuł, czy piękno Petersburga.

W ramówce znajdzie się program "Chris dostaje kasę" Bohater programu ma trzydzieści tysięcy dolarów i trzydzieści dni, aby poznać i zrozumieć tajniki życia najbogatszych. Wkrótce jednak odkrywa, że potrzeba o wiele więcej niż pieniędzy i ubrań, aby nowobogacki komik dostał się do elit. Na antenie stacji program poradnikowy "Cyfrowy niezbędnik", Magazyn BeActive" dla aktywnych oraz programy kabaretowe.

Twórcy stacji zapowiadają, że ramówka stacji stale będzie poszerzana o kolejne pozycje dobrze znane widzom jak i produkcje premierowe.

Jak odbierać?
Antena TV jest nową stacją, powstałą w wyniku konkursu na zagospodarowanie wygasłej koncesji stacji ATM Rozrywka. Stacja dostępna jest w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), dzięki czemu od początku nadawania Antena TV dostępna jest bezpłatnie dla widzów w całej Polsce. Kanał dostępny będzie w ofertach operatorów sieci kablowych.

Nadawcą stacji jest firma Michał Winnicki Entertainment, która w swoim portfolio ma wiele kanałów tematycznych, wśród nich m.in. Adventure, Home TV, Nuta.TV, Power TV, Gold TV, Top Kids, Top Kids JR, TVC, Ultra TV 4K, Biznes24 czy Filmax.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Typowy kanał dla pisowskiego niewymagającego elektoratu.
Papka medialna+reklamy+trochę religijnych bzdur o 6 rano.
Ale - jak mawia ich idol - "ciemny lud to kupi". Oni uwielbiają taką kupę. Jeszcze jak im się doda disco polo - będą zachwyceni.
Wezmą 13 albo 14 emeryturę i będą lepić gały w ekran:D :D :D
Zobaczycie po badaniach oglądalności: to będzie ta sama widownia co pisowskich kanałów.
 55  
TRA GE DIA !!!
 52  
A tymczasem Sąd przyznał rację ATM Rozrywka i nakazał przywrócenie Kanału do dvbt oraz zwrot kosztów sądowych przez Skarb Państwa.
 50  
Kolejny kanał "zapchajj dziure" ...Zenada
Arkadiusz Pieńkowski 1.05.2021 (17:14:56)
 47  
a UPC dało plamę i nie dodali tego kanału, który jest w TV naziemnej MUX-1 i innych kablówkach. Wystarczy wejść na stronę tego nowego kanału Antena HD i zobaczyć, w jakich kablówkach oprócz naziemnej dodali.
 47  
Kanały Red Carpet , FilmMax czy Antena Tv powinny zniknąć
A przepraszam najmocniej, kim Pan/Pani jest, żeby decydować, co powinno zniknąć, a co zostać? Bo zawsze wydawało mi się, że to nadawcy kanałów decydują, czy nadawać swoje kanały, czy się zwinąć (ewentualnie KRRiT, która możw cofnąć koncesję za jakieś poważne przewinienia). Skoro kanały są nadawane, to widocznie opłaca się to nadawcom.

Kanały są prywatne, nie wyciągają rąk po obowiązkowy haracz, jak TVP. Więc jeżeli ktoś uważa, że poziom kanałów jest nie tegeś, po prostu głosuje pilotem i przełącza na inny, lepszy kanał. To takie proste...
 47  
No ktoś te kanały dopuścił do emisji i ktoś potem im te koncesje przedłuża.
 45  
nie pitol, na dniach będzie na bank. Kilka dni bez mody na sukces i bonanzy i to powód do jęczenia?
 43  
kiszka stolcowa
 43  
moda na sukces , bonanza --- przecież to jest puszczane w innych kanałach od lat.
Następny kanał by rębać kasę bo reklamodawcy dają się doić a my również na to płacimy.
Szkoda że jeden bezwartościowy kanał wszedł za tego co był...
Niestety znów będziemy oglądali 10 min serialu i 10 minut reklam i znów 10 min serialu i znów 10 min reklamy , 30/30
debilizm i masakra.
Ciekaw jestem ile np. ogląda taki kuwniany kanał jak red carpet
 42