Łukasz Szewczyk02.05.2021 (11:59)brak komentarzy

Łukasz Kadziewicz przechodzi z Polsatu do Onet Sport i Przeglądu Sportowego

• Łukasz Kadziewicz dołącza do newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska
• Będzie komentatorem i dziennikarzem Onet Sport i Przeglądu Sportowego
• Nowe stanowisko obejmuje od maja.
Łukasz Kadziewicz
Łukasz Kadziewicz po sześciu latach odchodzi z telewizji Polsat, z którą był związany od zakończenia kariery sportowej w 2015 roku. 4 maja 2021 r. rozpoczyna współpracę z redakcją sportową Ringier Axel Springer Polska. Do redakcji Onet Sport i "Przeglądu Sportowego" dołącza jako dziennikarz i komentator. To ważne wzmocnienie przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi.
- Przejście z roli zawodowego sportowca do środowiska dziennikarskiego było ciekawym doświadczeniem i niesamowitą przygodą. Bardzo się cieszę, że kolejny krok w świecie mediów będę mógł wykonać w redakcji sportowej Ringier Axel Springer Polska. Czasami pod prąd, nigdy na skróty i zawsze do celu. Dzień dobry Państwu, witam w nowym miejscu - mówi Łukasz Kadziewicz.

- Łukasz to nie tylko fenomenalny sportowiec, ale również ekspert od sportu i zdrowego trybu życia. Jestem pewien, że będzie jedną z głównych postaci naszego serwisu informacyjnego w sprawach sportowych, ale i nie tylko sportowych - mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny i dyrektor programowy Onetu.

- Pozyskanie Łukasza Kadziewicza na stałe to dla nas naturalny krok. Nie dość, że był znakomitym sportowcem, to dodatkowo jest bardzo utalentowanym dziennikarzem. Ma już bogate telewizyjne doświadczenie, a przecież pisze też felietony w "Przeglądzie Sportowym". I zna się nie tylko na siatkówce, zakres jego zainteresowań i wiedzy jest ogromny. Bardzo się cieszę, dokonaliśmy naprawdę dużego transferu - podkreśla Jacek Stańczyk, redaktor naczelny serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska.

Łukasz Kadziewicz, siatkarz grający na pozycji środkowego, to dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004 oraz Pekin 2008) i wicemistrz świata (Japonia 2006). W trakcie kariery sportowej grał m.in. w AZS Olsztyn, Gazprom Surgut (Rosja), Jastrzębski Węgiel, Sparkling Mediolan (Włochy), Trefl Gdańsk, Lokomotiw Biełgorod (Białoruś), Al Arabi Ad-Dauha (Katar) i Casa Modena (Włochy). Jest fundatorem Fundacji Druga Szansa Łukasza Kadziewicza, która za cel statutowy stawia sobie pracę z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. Jest też współwłaścicielem sieci restauracji PaTaThai serwującej autentyczne dania kuchni tajskiej. Finalista show Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".