Łukasz Szewczyk05.05.2021 (8:14)6 komentarzy

Wystartowało Radio SuperNova, zastąpiło Radio WAWA. "Gramy po polsku"

• W środę (5 maja 2021 roku) wystartowało radio SuperNova
• Stacja nadaje swoje programy pod hasłem "Gramy po polsku"
• Radio Supernowa w eterze zastąpiło Radio WAWA
Wystartowało Radio SuperNova, zastąpiło Radio WAWA. "Gramy po polsku"
Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie nowej stacji o godz. 6:00, był "Początek" z Męskiego Grania 2018 w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego. Piosenka rozpoczynała także każde pasmo. - To dla nas nowy początek, nowe otwarcie. Wchodzimy w tę przygodę z nową energią i bardzo podekscytowani. Naszym słuchaczom chcemy zaoferować najlepsze polskie przeboje, nowe brzmienia, wartościowy kontent
i tematy, które ich emocjonują
- mówi Anna Paluszek, dyrektor programowa radia SuperNova. Do zespołu radia dołączyli nowi prowadzący, producenci programów i twórcy audycji.
Nowy liner stacji to "Gramy po polsku". Na antenie pojawią się współczesne polskie przeboje, a także utwory z lat 80., 90. i powstałe po roku 2000. Stacja postawi także na promocję nowych brzmień i art popu.

Ekipa Radia SuperNova / Fot. SuperNova
Ekipa Radia SuperNova / Fot. SuperNova
Pasmo poranne poprowadzą znani z anteny radia WAWA Katarzyna Żochowska i Kuba Adamiak. "Przed wami SuperNovy Dzień!" rozpoczyna się od poniedziałku do piątku
o godzinie 6:00, kończy o 9:00. Natomiast w soboty pojawi się na antenie o godz. 8:00
i potrwa do godz.10:00. Nowością w programie są m.in. "SuperRing Na Grubo" - autorski program Artura Jarząbka, który przeszedł do SuperNovej z Radia ESKA, oraz felieton "Śliwką w kompot" Marcina Śliwy, krakowskiego dziennikarza stacji. "SuperNovy Dzień" będzie tworzony we współpracy z dziennikarzami Grupy ZPR Media.

O godz. 9:00 rozpoczyna się pasmo towarzyszące "SuperGramy", którego prowadzącym jest Dawid Wajda. O 12:00 Artur Jarząbek prezentuje godzinny program "SuperNova w samo południe", w którym zawsze zajmuje się tematami, które rozgrzewają emocje. Do programu są zapraszani eksperci i słuchacze. W drugiej odsłonie pasma towarzyszącego "SuperGramy" mikrofon przejmuje od godz. 13:00 Mateusz Kwiatkowski, a o 15:00 program "Projekt Popołudnie" rozpoczynają Piotr Jachim i Kamil Kowalski, którzy przedstawiają podsumowanie dnia. W programie najważniejsze wydarzenia omawiają dziennikarze Grupy ZPR Media, pojawią się w nim także stałe pozycje takie jak np. "SuperBiznes" czy "SuperSport". Kolejna pozycja, która pojawi się na antenie radia, to "Miejskie granie - strefa kultury i nowej muzyki" Moniki Król. W programie: art pop, nowa aspiracyjna muzyka, a także wywiady z artystami, twórcami kultury, premiery muzyczne, rekomendacje kulturalne. Program jest emitowany od poniedziałku do soboty od godz. 18:00 do 21:00. W sobotę w jego ramach o godz. 20:00 pojawi się "Super 13 - lista przebojów".

W weekendy na antenie zagości pasmo "SuperWeekend" (sobota 10:00-18:00, niedziela 8:00-22:00), podczas którego będzie można posłuchać m.in. wywiadów z artystami, prowadzonych przez dyrektora muzycznego stacji Pawła Wiszniewskiego. Prowadzącymi SuperWeekend będą m.in. Piotr Grządkowski, Mateusz Kwiatkowski, Piotr Jachim
i pozostali prezenterzy stacji.

- Bardzo ważne są dla nas sprawy lokalne. Stąd na naszej antenie każdego dnia pojawi się 13 serwisów lokalnych, lokalny "SuperTemat", lokalne magazyny publicystyczne, prognozy pogody, wiadomości dla kierowców - mówi Anna Paluszek.

Oprawę stacji przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media, a w jinglach śpiewa Dede Negra znana m.in. z coveru "Mój jest ten kawałek podłogi".

Radio SuperNova
Radio SuperNova
Równocześnie ze startem stacji uruchomiono nową stronę Radiosupernova.pl i nową aplikację. - Będziemy udostępniać treści infotainmentowe z anteny jako podcasty na naszej stronie i w aplikacji, to dla nas ważny kierunek rozwoju - mówi Paweł Szaniawski, prezes spółek, do których należą koncesje radia SuperNova.

SuperNova nadaje w 15 miastach: w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz w Kielcach.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Widzę że ZPR lubi nazwę Nova szkoda tylko ze w TV nie dali przez V tylko przez W. A tak z drugiej strony czy Polsat nie powinien pozmieniać nazw kanałów które przejął czyli Eska TV i VOX Music TV Chociaż za nadawanie ESKA TV chyba nadal odpowiada ZPR
 2  
Szkoda zasłużonej nazwy. Choć oczywiście polska Wawa nie miała od dawna wiele wspólnego z tą oryginalną....
 6  
Zmiana nazwy coś zmieni? Nadal grana tylko polska muzyka. W 15 miastach a dwa razy Rzeszów czyli tylko w 14stu
 1  
Ale same grubasy na zdjęciu poza jedynym panem
 0  
Ale disco polo nie będzie???
 0  
@ Bredny
co ci przeszkadzają? My grubasy lubimy dużo i tłusto zjeść
 2