Łukasz Szewczyk07.05.2021 (11:14)8 komentarzy

Ponad 1,53 mln abonentów UPC Polska. Wzorst użytkowników usług TV, internetu i telefonii komórkowej

• UPC Polska w pierwszym kwartale 2021 roku zwiększa bazę abonentów
• Ponad 746 tys. abonentów korzysta z dekoderów Horizon
• Wzrost abonentów usług telewizyjnych, internetowych oraz telefonii komórkowej. Ubywa użytkowników telefonu stacjonarnego
Siedziba UPC
Na koniec marca 2021 roku z usługi sieci UPC Polska korzystało ponad 1,530 mln abonentów, co oznacza wzrost o 5,6 tys. abonentów w minionym kwartale. Do 3,276 mln wrosła sprzedaż usług cyfrowych (RGU). W zasięgu sieci UPC Polska znajduje się obecnie ponad 3,652 mln mieszkań (wzrost o 17,6 tys. w ujęciu kwartalnym).
Łącznie z usług telewizyjnych UPC Polska korzysta 1,346 mln abonentów, co oznacza wzrost o 11,8 tys. w ujęciu kwartalnym). Z telewizji cyfrowej UPC korzysta ponad 1,081 mln abonentów (wzrost o 1,2 tys. w ujęciu kwartalnym). Obecnie ponad 746,7 tys. klientów korzysta z dekodera Horizon (wzrost o 8 w ostatnim kwartale). Operator nie zdradza liczby użytkowników UPC 4K TV.

Z szerokopasmowego internetu UPC Polska korzysta 1,3 mln abonentów, co oznacza, że w minionym kwartale liczba abonentów zwiększyła się o 10,4 tys. abonentów. Obecnie 798,8 tys. użytkowników internetu korzysta z modemu ConnectBox (kwartalny wzrost o 27,4 tys).

Z kolei z telefonu stacjonarnego UPC korzysta 630 tys. abonentów, co oznacza spadek o 13 tys. abonentów w ujęciu kwartalnym. Natomiast z telefonii komórkowej korzysta 87,9 tys. użytkowników, co oznacza wzrost o 25,2 tys, w ujęciu kwartalnym.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Drogi UPC,

1,34 mln abonentów usługi telewizyjnej czeka na nowe wartościowe programy TV w ofercie. Jednak od ładnych paru lat pokazujecie że macie klientów gdzieś ....

Wrzuciliście Bollywood i Novela TV do pakietu premium. Kiedyś dodaliście France24 (nie wiem komu) i to jedyne wasze nowości od 2015 roku.

Żal patrzeć na to badziewie, które oferujecie bez możliwości doboru pakietu (sportowy, informacyjny, filmowy itp). Każecie płacić za 200 kanałów żeby móc oglądać 5 (bo inaczej się nie da). Nie mówiąc o drastycznym spadku jakości oferowanych treści na niemal wszystkich kanałach....

Jak się nie obudzicie w porę, to za parę lat, 50% abonentów ucieknie do płatnych serwisów VOD. Jak prezes/dyrektorzy UPC tego nie widzą, niech kierują sklepikiem z kebabem na dworcu kolejowym.
mądra baba ze wsi 7.05.2021 (13:14:26)
 22  
I tak UPC Polska prawdopodobnie będzie wystawione na sprzedaż. Liberty GLobal w tym roku ma podjąć decyzję odnośnie biznesu w Polsce, jak zrobili to w większości krajów Europy. Jak zapowiadają, albo sprzedaż, albo strategiczny partner.
 9  
@ mądra baba ze wsi. Wydaje mi się że nie jesteś świadomy gdzie twoją prośbę napisałeś. Tutaj nie jest forum UPC . Więc się ogarniamy i bzdur więcej już nie piszesz
 9  
Co raz większy bałagan w UPC. Internetowy dekoder 4K, który co najwyżej mógłby być przenośnym dodatkiem do usług. Taki operator powinien mieć infrastrukturę i kanały 4K z kabla. Do tego nowy pakiet tv "Max Premium" którego żaden dotychczasowy klient mający Select/Max nie może odpalić u siebie, nawet ten na bezterminówce decydujący się na przedłużenie umowy, a co za tym idzie dotychczasowi klienci są pozbawieni dostępu do nowych kanałów jak AMC, Novela czy Bollywood - trzeba być nowym klientem czyli wg zapisów UPC takim który u siebie w lokalu co najmniej 30 dni nie miał usług UPC a co za tym idzie żeby migrować na nowe pakiety trzeba wypowiedzieć umowę z miesięcznym okresem odstępujacym i czekać kolejny miesiąc bez internetu i telewizji żeby związać się na gorszych warunkach i drożej na tv streamingową z opóźnieniami. Dziwna polityka. Ogólnie odkąd minęła era analoga, gdzie UPC wiodła prym jako operator kablowy tak w erze cyfryzacji zawsze są opóźnieni i mają jakieś dziwne problemy.
 22  
"Operator nie zdradza liczby użytkowników UPC 4K TV."
- bo nikt tego nie chce. O tym, że od kilku lat pracownikom płacą coraz mniej a w centrach handlowych kamery zainstalowali, żeby ich inwigilować też nie wspomną. Niewolnictwo XXI wieku
 8  
@sotman - racja w 100%. Przejechali sie na swojej pazerności z tym nowym pakietem i zalatwił ich własny system. Powinni wyjść z twarzą i odpalić te kanały po prostu w Maxie oraz migrować wszystkich z Maxa na Max Premium i powinna zostać pakietyzacja "Select" i "Max Premium". Tylko takie coś pozwoli na to aby wszystko zgadzało się dotychczasowym klientom i tym którzy podpisali nowe umowy. Ale widać dalej chciwość nie pozwala im zachować się z honorem wobec swoich klientów :/ jestem tylko ciekaw jakich oni tam mają speców że tak tego nie przemyśleli...
 10  
A kiedy w koncu uzupelnia braku programowe ?! ?! ?! Skandalem jest ze mimo placenia za pakiet kanalow Eleven Sports po dzis dzien nie ma w upc kanalu ELEVEN SPORTS 4 i tak dzisiaj chocby decydujacy niemal ze mecz Lille o mistrzostwie Francji w Ligue1 a w upc nie da sie obejrzec ! ! ! :/ z e n a d a ! ! ! :/ Za co ja place?! Ponadto inne braki jak MTV80, 2x2, Sci Fi, 13 ulica. A i tak jak nawet dodadza te kanaly to pewnie w tym tworze MaxPremium pozbawiajac dostepu do nich!! :/ co mnie to obchodzi ja jak podpisywalem umowe na MAXa to mi ich pracownik mowil ze mam gwarancje dostepu do wszystkich nowych kanalow o ile nie wchodza one w sklad pakietow premium a MaxPremium to zupelnie nowy pakiet ale podstaowy a nie "premium" po mimo ze ma takie slowo w nazwie, czyli zostalem wprowadzony w blad !
 11  
***** upc
 8