Łukasz Szewczyk12.05.2021 (13:09)16 komentarzy

Paweł Wilkowicz szefem redakcji sportowej platformy Viaplay w Polsce

• Paweł Wilkowicz będzie kierował redakcją sportową należącego do Nordic Entertainment Group (NENT Group) serwisu streamingowego Viaplay
• Dołączy on do NENT Group obejmując od lipca stanowisko Sport Editor in Chief
• Start platformy Viaplay w Polsceplanowany jest na sierpień 2021 roku
Paweł Wilkowicz
- Paweł pasuje idealnie do nas oraz naszej działalności w Polsce. Pozyskaliśmy wiele znakomitych praw do transmisji wydarzeń sportowych, co jednocześnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością by pokazać je w odpowiedni sposób. Chcemy być najlepsi w swojej kategorii, szczególnie w odniesieniu do produkcji treści sportowych i nie możemy się już doczekać by móc zaprezentować to polskiej publiczności. Paweł podziela nasze ambicje, a jego wiedza i doświadczenie w tworzeniu treści, które dostarczają rozrywkę opowiadając jednocześnie ciekawe historie, sprawia, że jest on właściwą osobą by kierować naszą redakcją sportową - zaznaczył Peter Nørrelund, NENT Group Chief Sports Officer.
Paweł Wilkowicz dołącza do Viaplay z serwisu Sport.pl, w którym pełnił funkcję redaktora naczelnego, zdobywając doświadczenie w tworzeniu angażujących treści oraz zarządzaniu ambitnymi zespołami redakcyjnymi.

- Jestem bardzo szczęśliwy, lecz jednocześnie podchodzę z dużą pokorą do tego nowego i ekscytującego zadania. Jestem bardzo zadowolony z mojej dotychczasowej pracy w Sport.pl, było to niemal 8 naprawdę fantastycznych lat, ale wobec takiej propozycji po prostu nie mogłem przejść obojętnie. W trakcie rozmów prowadzonych z zespołem NENT Group zrozumiałem, że mamy bardzo podobne pomysły na to, w jaki sposób tworzyć dobre, dostarczające rozrywki, a zarazem angażujące odbiorców treści. Nie mogę się doczekać by pomóc Viaplay w osiągnięciu pozycji najchętniej wybieranej platformy do oglądania światowej klasy wydarzeń sportowych transmitowanych na żywo w Polsce - podkreśla Paweł Wilkowicz.

Zadaniem Wilkowicza będzie stworzenie oraz prowadzenie redakcji sportowej, odpowiedzialnej za przygotowanie wysokiej jakości relacji z wydarzeń będących częścią sportowego portfolio Viaplay.

Uruchamiając platformę w Polsce, Viaplay będzie transmitowała najwyższej klasy zmagania sportowe, takie jak spotkania niemieckiej Bundesligi (do 2029 roku!), rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA, a od 2023 roku także wyścigi Formuły 1, do których przejęcie praw zostało ogłoszone w ubiegłym tygodniu.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku, a cena pojedynczego pakietu będzie wynosiła 34 zł miesięcznie.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Życzymy niepowodzenia
 18  
Ktoś tu ma ból dupy...
 19  
Ło matko już to pachnie mega "profesjonalizmem" rodem z dawnej platfoemy "n"...
 18  
Ten to jest obieżyświat :D
 17  
" Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku, a cena pojedynczego pakietu będzie wynosiła 34 zł miesięcznie. " ..... nałapią klientów. Chyba w swoich snach. :)
 14  
" Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku, a cena pojedynczego pakietu będzie wynosiła 34 zł miesięcznie. " ..... nałapią klientów. Chyba w swoich snach. :)
mogą np. ten pakiet dodawać do ofert telefonii komórkowej, czy też w sprzedaży nowych telewizorów jako bonus i wtedy ludzie sprawdzą usługę, z drugiej strony, kochani, co to dzisiaj jest 35 złotych, ratę za telefon macie większą a tutaj płacz, że 35 zeta na miesiąc. Wasze auta więcej stracą na wartości niż wy zapłacicie za miesięczny abonament ;) taka prawda ;)
 12  
Czyli skoki narciarskie w Viaplay....
 6  
Skoki Polsacie ????
 2  
Wilkowicz to lewak z wyborczej
 22  
@matox01 34zł za Viaplay + opłaty np. za C+, Eleveny, Polsaty Sport Premium + Netflix i inne umowy tv, to dużo czy mało ?. Osobiście bez dużych promocji start Viaplay będzie trudny
 15