Łukasz Szewczyk13.05.2021 (11:43)7 komentarzy

Radiowa Trójka przypomni koncert Kory z 2003 roku

• W niedzielę (16 maja 2021 roku) Program 3 Polskiego Radia przypomni koncert Kory Jackowskiej z 18 lutego 2003 roku.
• W trakcie solowego występu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wokalistka grupy Maanam wykonała wówczas utwory ze swojego, wydanego dzień wcześniej albumu "Kora Ola Ola!".
Kora
W trzeci solowy projekt Olgi Jackowskiej (1951-2018) zaangażowani byli muzycy z Polski, Kuby, Meksyku, Peru, Węgier - grający muzykę klasyczną, jazzową i latynoską, w tym m.in. flamenco. Repertuar złożony z 16 utworów stanowiły bardzo różnorodne stylistycznie piosenki - począwszy od przedwojennych tang, piosenek Mieczysława Fogga, Jerzego Petersburskiego, czy Wandy Warskiej - po nowe, zaskakujące aranżacje takich przebojów, jak "Augustowskie noce" Marii Koterbskiej czy "Pod papugami" Czesława Niemena. Nie zabrakło również takich wielkich hitów Maanamu, jak m.in. "Krakowski spleen" czy "Wyjątkowo zimny maj", które nagrane zostały w zmienionych wersjach.
Podczas transmitowanego i zarejestrowanego dzień po wydaniu albumu koncertu w studiu przy ul. Myśliwieckiej (18 lutego 2003 roku), Kora zaśpiewała dziewięć piosenek z albumu "Kora Ola! Ola!". W najbliższą niedzielę, 16 maja, Trójka przypomni ten wieczór w niezmienionej formie.

Początek koncertu "Kora Ola Ola!" w niedzielę 16 maja od godz. 19.05 na antenie radiowej Trójki.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Bardzo się z tego "przewietrzenia" cieszę i dziękuję dobrej zmianie!
Tak "przewietrzyli", że puszczają archiwalne koncerty, które powstały dzięki poprzedniej ekipie. Brawo :D :D :D :D
 13  
A ja tam posłucham z przyjemnością
 11  
Żaden żyjący i przyzwoity artysta przecież w tym szambie pisowskim nie zaśpiewa. A że nie mają własnych artystów akceptowanych przez politruków z Nowogrodzkiej - więc nieudacznicy korzystają z archiwów. W zasadzie tylko archiwa im zostały - dorżnęli radio dla inteligencji i myśleli, że uczynią pod marką "Trójki" medium dla swojego elektoratu.
I efekty widać.
Gdyby pod swój elektorat koncert robili to mają wybór: Pietrzak albo disco-polo.
Ideał sięgnął bruku.
 15  
Radiowa trójka leży i kwiczy
 11  
Lepsze wyniki słuchalności od Trójki mają już nawet stacje, które można odbierać tylko w większych miastach - VOX FM, TOK FM, Antyradio, niewiele gorszy RMF Classic. Spadek słuchalności Trójki w ciągu 12 m-cy z 4,7% do 2,3% to bardzo zły wynik, biorąc pod uwagę możliwość odbioru tego programu na terenie całego kraju. Ciekawe jaki byłby wynik gdyby do rankingu słuchalności włączone były radia możliwe do odbioru tylko przez internet: Nowy Świat i 357?
 5  
a kiedy wyemituja benefis Rafala Brzozowskiego - piesniarza nad piesniarzami?
 3  
benefis jarozbawa byłby lepszy
Krycha - szmata unijna 15.05.2021 (22:25:03)
 1