Łukasz Szewczyk19.05.2021 (18:54)10 komentarzy

Polska walczy o finał Eurowizji 2021. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia

• W czwartek (20 maja 2021 roku) na antenach TVP1 oraz TVP Polonia widzowie będą mogli obejrzeć drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji 2021
• W koncercie wystąpi m.in. reprezentant Polski Rafał Brzozowski z utworem "The Ride"
Polska walczy o finał Eurowizji 2021. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia
W Ahoy Arena w Rotterdamie w dwóch półfinałach i finale konkursu wystąpi łącznie 39 reprezentantów z Europy oraz Australii. Wczorajsze półfinałowe zmagania artystów z 16 państw transmitowane były w TVP1 oraz TVP Polonia. Krajowi jurorzy oraz zgromadzeni przed telewizorami widzowie największą ilością głosów wyróżnili reprezentantów: Malty, Cypru, Rosji, Ukrainy, Norwegii, Szwecji, Azerbejdżanu, Belgi, Izraela oraz Litwy. Występy przedstawicieli tych państw będzie można oglądać w finale, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 22 maja. Koncert transmitowany będzie na antenach TVP1 oraz TVP Polonia.
Drugi półfinał konkursu, w którym udział weźmie reprezentant Polski - Rafał z utworem "The Ride" odbędzie się w czwartek (20 maja 2021 roku) o godz. 21:00. Podczas czwartkowego koncertu zaprezentują się wykonawcy z kolejnych 17 państw. Reprezentant Polski wystąpi w konkursie z numerem 6. Widzowie z Polski będą mogli oddawać głosy podczas drugiego półfinału, jednak zgodnie z regulaminem konkursu publiczność z danego państwa nie może oddać głosu na reprezentanta ze swojego kraju. Zachęcamy gorąco Polonię mieszkającą w: Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Gruzji, Czechach, Estonii, Bułgarii, Grecji, Austrii, Portugalii, Albanii, Finlandii, Danii, Serbii, Szwajcarii, Mołdawii, San Marino oraz na Łotwie i Islandii do głosowania na reprezentanta Polski. Drugi półfinał konkursu wyłoni kolejną dziesiątkę artystów, którzy wystąpią w wielkim finale konkursu już w sobotę (22 maja 2021 roku) o godz. 21:00. Poza Polską w drugim półfinale zaprezentują się: Austria, Mołdawia, San Marino, Serbia, Islandia, Czechy, Grecja, Estonia, Dania, Bułgaria, Szwajcaria, Finlandia, Litwa, Gruzja, Portugalia oraz Albania.

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie są Niderlandy (publiczni nadawcy NPO, NOS, AVROTROS wraz z Europejską Unią Nadawców) z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką "Arcade", który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów.

Tegoroczne hasło konkursu brzmi "Open up". Organizatorzy pragną w ten sposób zachęcić wszystkich artystów oraz publiczność do podejmowania nowych wyzwań, otwarcia się na muzykę, na świat i drugiego człowieka. Myśl przewodnia konkursu jest też wyrazem nadziei, że po trudnych doświadczeniach ubiegłego roku otaczająca nas rzeczywistość powoli wraca do normalności.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Obejrzałem, a prawdę powiedziawszy próbowałem obejrzeć pierwszą część i skapitulowałem. Nie chcę się wypowiadać bo musiałbym powiedzieć brzydko, ale oglądanie przerwałem po trzeciej piosence i na tym koniec. Szkoda gadać.
Ale muszę wtrącić słówko na tematy techniczne. Obraz do kitu, dźwięk niby DD-5.1 ale żenada. Żadnej dynamiki, cichutko. No i jeszcze majstrowanie przy formacie obrazu- raz czarne pasy a za chwilkę ich nie ma. O co w tym wszystkim chodzi?
 5  
po pierwszym dniu tego co bylo pokazywane z innych krajow mysle e mamy szanse... serio. a ze sam rafal est adny fizycznie moze to byc dodatkowym plusem dla widzow.. czekam na final w sobote...
 3  
Tak wybiorą jakieś dziwadła
 9  
Zgodnie z notowaniami bukmacherów obstawiłem, że będzie ostatni.
Mam dużą szansę na wygraną:D :D :D

#Na PiS sikam
 2  
Na tle innych szmir ta piosenka Rafała to majstersztyk xddd
 2  
Większego wstydu niż pan Piasek na pewno nie zrobi. Więcej było takich asów, nawet do finałów nie zdołali się zakwalifikować. Na tle tej szmiry z pierwszego dnia, nasza propozycja wypada całkiem nieźle.
 1  
Większego wstydu niż pan Piasek na pewno nie zrobi. Więcej było takich asów, nawet do finałów nie zdołali się zakwalifikować. Na tle tej szmiry z pierwszego dnia, nasza propozycja wypada całkiem nieźle.
Szmiry? Litwa i Cypr fajnie piosenki Szwecja też, Rosja, Ukraina niezłe. A TVP doprowadziła ze ja już żygam piosenka Brzozowskiego. Rzucić się ma głosowanie na inne piosenki by nie wszedł
 2  
@KORSARZ
J*bnij się w pusty łeb bezmózgu:)
 3  
Sukces pisowskiego kandydata.
Pewnie kÓrski przywita go kwiatami na Okęciu:D :D :D
Trzeba "przewietrzyć" Eurowizję - to skandal, że nie wygrał faworyt kÓrskiego.
 0  
@tałi Tyś mundry platfusie jak budka z jachirą:):)
Jedynie co można mu zarzucić to że był za bardzo normalny ... eurowizja tego nie lubi, im wiekszy dziwak tym większy poklask. Ot nowoczesność
 0