Łukasz Szewczyk24.05.2021 (15:46)7 komentarzy

Jesienią nowy serial TVN "Receptura". W roli głównej Agnieszka Więdłocha

• Trwają zdjęcia do nowej produkcji obyczajowej "Receptura".
• Widzowie będą śledzić w niej równolegle losy dwóch bohaterek - jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej: żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy.
• Premiera jesienią 2021 roku w TVN
Agnieszka Więdłocha w nowym serialu TVN "Receptura"
W połowie maja w Warszawie ruszyły zdjęcia do najnowszej produkcji TVN Grupa Discovery "Receptura". To sześcioodcinkowa opowieść rozgrywająca się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością.
Klamrą spinającą dwie kobiece historie w "Recepturze" jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury - Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie. Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 r. Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

- W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem i dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie, zaskoczenia i szansę na prowadzenie z widzem filmowej gry. Ponieważ intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, łączymy dzisiejszy język filmowy z klasycznym sposobem opowiadania kamerą, składając żartobliwy hołd dla kina z lat trzydziestych i czterdziestych, które zawsze było dla mnie inspiracją. To co wyróżnia "Recepturę" na tle większości produkcji z okresu międzywojnia, to sposób jego pokazania. Pomimo powrotu do tamtych niespokojnych czasów, nie czujemy zbliżającej się wojny, a podpatrujemy życie obyczajowe - mówi Tomasz Szafrański, reżyser "Receptury".
W rolę Marii Kielicz wcieli się Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszą jej: Jacek Koman jako Jan Wedel, Mateusz Janicki oraz aktor niemieckiego pochodzenia Fabian Prokein ("Ludzie i bogowie").

Zdjęcia do kostiumowej części "Receptury" potrwają do końca maja. A już w czerwcu na planie pojawią się kolejne gwiazdy, aby opowiedzieć historię współczesnej bohaterki - Zosi.

Serial, na zamówienie TVN we współpracy z E. Wedel, reżyseruje Tomasz Szafrański, a realizuje Production Services Poland (ATM Grupa). Producentem "Receptury" ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy: Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny). Za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym - Dorota Rakowiecka.

Za pomysł serialu odpowiadają firma Aldentro oraz agencja mediowa Zenith.

Premiera 6-odcinkowej "Receptury" jesienią 2021 roku w TVN i na Playerze

Komentarze (1 - 7 z 7)

Agnieszka Więdłocha jest najlepszym wyborem. Piękna i utalentowana aktorka. Czekam na premierę.
 31  
Nie da się ukryć, dziewczyna jak malina.
 17  
Myślę, że będzie dało się obejrzeć i przy okazji jakąś flachę obalić.
Sprzedam tanio solidne radomskie wentylatory 24.05.2021 (22:53:41)
 18  
widać że robienie kolejnego gniota jest dla tej stacji super .może trzeba zrobić kanał sportowy i filmowy bez reklam .
 21  
Gniot totalny.Jak cała ta stacyjka.Widać sKOwyt i POpęd.
 20  
"Serial, na zamówienie TVN we współpracy z E. Wedel" czyli jedno wielkie lokowanie produktu
 13  
"Serial, na zamówienie TVN we współpracy z E. Wedel" czyli jedno wielkie lokowanie produktu
" 300 % cukru w cukrze ". Jak u Barei w komedii "Poszukiwany, poszukiwana". :)
 13