Łukasz Szewczyk28.05.2021 (12:33)1 komentarz

Serial "Obserwowani" w TV4. Premiera w telewizji ogólnodostępnej

• Telewizyjna Czwórka wyemituje serial "Obserwowani", uznawany za jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat.
Serial "Obserwowani"
Ośmioodcinkowy serial inspirowany jest coraz bardziej palącymi dziś pytaniami o problem powszechnej inwigilacji, dezinformacji oraz uprawnień służb specjalnych, a jego akcja rozgrywa się we współczesnym Londynie.
Shaun Emery (Callum Turner), żołnierz skazany za zabicie jeńca w Afganistanie, wychodzi z więzienia po głośnej rozprawie apelacyjnej, podczas której jego adwokat podważa kluczowy dowód, jakim było nagranie z kamery taktycznej. Wieczorem Shaun świętuje z przyjaciółmi i nie może się doczekać następnego dnia, który ma spędzić z córeczką, ale jego plany zostają brutalnie przekreślone, gdy policja dostaje pewne nagranie z miejskiego monitoringu. Emery zostaje aresztowany i znów musi walczyć o wolność. Śledztwo w jego sprawie prowadzi ambitna komisarz Rachel Carey (Holliday Grainger), która trafia na trop wielopoziomowego spisku, w jakim niezwykle skutecznym narzędziem okazują się zmanipulowane materiały wideo i fake newsy. Czy w "erze post-prawdy" można jeszcze wierzyć własnym oczom?

Emisja serialu "Obserwowani" w soboty o godz. 20.00 i 21.00 (od 5 czerwca 2021 roku) na abtenie TV4. Premiera w telewizji ogólnodostępnej.

Serial - w oryginale zatytułowany "The Capture" - powstał w 2019 r. dla BBC, a jego reżyserem, scenarzystą i współproducentem jest laureat nagrody BAFTA Ben Chanan, twórca m.in. takich seriali jak znakomity "Zaginiony", "Cyberszantaż" czy "Upadek królestwa".

Komentarze (1 - 1 z 1)

Wreszcie coś ciekawego w telewizji naziemnej
 3