Łukasz Szewczyk08.06.2021 (14:12)3 komentarze

W lipcu premiera nowego sezonu serialu Canal+ "Kruk". Oficjalny trailer (wideo)

• W lipcu 2021 roku na antenie Canal+ premiera polskiego serialu "Kruk. Czorny Woron nie śpi"
• Jest to drugi sezon podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Wraca do Białegostoku, gdzie nie tylko prowadzi śledztwo dotyczące mafijnych interesów, ale też poddaje się rytuałom szeptów, które mają uzdrowić jego duszę...
"Kruk. Czorny Woron nie śpi" w Canal+
Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się, gdy Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Adam porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory sam prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.
Jednocześnie nękające Kruka niekontrolowane problemy z agresją sprawiają, że jego życie staje się nieznośne. Komisarz drży o dobro swojej rodziny. Desperacko szuka pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich staje się zagrożone, gdy Kruk wpada na trop mafijnych powiązań.

- Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść - mówi Maciej Pieprzyca, reżyser.

- Światło, które daje nadzieję i mrok, który go pochłania. To właśnie był główny klucz, wizualna idea tego sezonu - przekonuje Witold Płóciennik, operator.

W "Kruk. Czorny Woron nie śpi" pojawią się nowi, wyraziści bohaterowie, których losy na różne sposoby splatają się z historią tytułowego Kruka. Do obsady serialu dołączyli m.in. Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Zbigniew Stryj oraz Barbara Jonak. W drugiej serii rozwiną się także wątki postaci znanych już widzom z "kruk. Szepty słychać po zmroku". Znaczącą rolę w życiu komisarza Kruka odegra stara Szeptucha i jej pełne podlaskich modlitw rytuały, którymi będzie próbowała pomóc mu odnaleźć się pośród mroku.

- Szeptucha pełni rolę przewodnika głównego bohatera. Jest bardzo związana z jego wątkiem od początku do końca - zdradza reżyser.


Premiera drugiego sezonu "Kruk. Czorny Woron nie śpi" w piątek 9 lipca 2021 roku na antenie Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ Online.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Nowy serial w sezonie ogórkowym no no
 7  
No i to mi się podoba ;)

Po genialnym pierwszym sezonie mam nadzieję, że drugi będzie przynajmniej tak dobry.
 5  
Mogli przenieść lokacje na Szkolną 17, wtedy oddali by prawdziwe łono Podlasia. A Konon z Majorkiem chętnie by zagrał epizodyczną rolę
 1