Łukasz Szewczyk09.06.2021 (10:24)6 komentarzy

Polska lekkoatletyka w TVP Sport do 2028 roku

• Telewizja Polska i Polski Związek Lekkiej Atletyki podpisały umowę dotyczącą pakietu telewizyjnego krajowych zawodów lekkoatletycznych na lata 2021-2028.
• TVP będzie miała wyłączność na transmisję najważniejszych polskich wydarzeń "Królowej Sportu".
TVP Sport
W skład pakietu, w każdym roku trwania umowy, będzie wchodzić 13 najważniejszych krajowych wydarzeń lekkoatletycznych, w tym: mistrzostwa Polski (hala i stadion) oraz Miting Janusza Kusocińskiego. W 2021 roku będą to również m.in.: Memoriał Kamili Skolimowskiej, Memoriał Ireny Szewińskiej oraz Memoriał Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W ramach umowy TVP będzie miała wyłączność na krajowe zawody lekkoatletyczne. Nabycie licencji do pakietu PZLA uzupełni bardzo bogaty zakres praw Telewizji Polskiej w tej dyscyplinie: mistrzostwa świata w hali i na otwartym stadionie, mistrzostwa Europy w hali i na otwartym stadionie, drużynowe mistrzostwa Europy i pakiet mitingów zagranicznych.
- Lekkoatletyka jest bez wątpienia królową sportu. Trzy wielkie imprezy zorganizowane w Polsce w tym roku to kolejny krok w budowaniu Wunderteamu dwudziestego pierwszego wieku, nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie. Telewizja Polska jako producent sygnału międzynarodowego jest gwarantem jakości na najwyższym światowym poziomie - zauważa dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

- Polacy świetnie spisali się podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w sztafetach na początku maja, a miesiąc zakończyli równie efektownie, broniąc tytułu drużynowych mistrzów Europy. Wszystkie te sukcesy można było śledzić na antenie TVP Sport. Cieszę się, że najpopularniejsza stacja telewizyjna o profilu sportowym tak mocno stawia na Królową Sportu - podkreśla prezes PZLA Henryk Olszewski.

Wszystkie zawody krajowe będą transmitowane w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport. Niektóre również na Antenach głównych. Przez 8 lat trwania umowy TVP będzie miała możliwość pokazania ponad 300 godzin premierowego kontentu.

- W biznesie i sporcie najważniejsza jest wizja. Z naszymi zaufanymi partnerami myślimy długofalowo. Kiedy człowiek skupia się na kolejnym miesiącu, kwartale, roku czy nawet kadencji, nie jest w stanie zbudować niczego wielkiego. Dzięki tej umowie polska lekkoatletyka zrobi kolejny milowy krok. Telewizja Polska jest domem polskiego sportu - zaznacza dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Pierwszą transmisję z krajowego wydarzenia kibice zobaczą w TVP Sport już 20 czerwca. Wtedy na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Również w czerwcu widzowie TVP Sport zobaczą m.in. 3. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (29 czerwca) oraz mistrzostwa Polski w Poznaniu (24 - 26 czerwca).

Komentarze (1 - 6 z 6)

A co z tenisem?
 2  
Czekamy na transmisje meczów Igi Świątek w TVP Sport...
 2  
Tenis w większości leci w Eurosporcie i Canal+
 0  
A kiedy tenis w tvp???i mecze z Iga???
 0  
Tak ale nie każdy ma te kanały MECZE Z IGĄ POWINNY BYĆ W TVP A NIE NA PRYWANICH PRYWANYCH KANAŁACH!!!
 0  
^ nie miej pretensji do brednego, tylko do Jacka, jacek lewak z Tvp zrobił tabloid, do tego zostaje na kolejną kadencje to Igi nie zobaczysz
 0