Łukasz Szewczyk16.06.2021 (12:29)5 komentarzy

Viaplay pokaże w Polsce Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023

• Użytkownicy platformy Viaplay zobaczą wszystkie 64 mecze Mistrzostw Świata w Piłsce Nożnej, który odbędzie się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii
• Sporo kobiecej piłki nożnej na Viaplay - każdego roku na platformie transmitowanych jest na żywo ponad 100 spotkań
Piłka Nożna Kobiety
Nordic Entertainment Group (NENT Group) posiada wyłączne prawa do transmitowania w Polsce Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023. Kibice, za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay, będą mogli obejrzeć na żywo każdy z 64 meczów tego największego, międzynarodowego turnieju piłki nożnej kobiet.
Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet, znana jako "Orlice", już we wrześniu rozpocznie eliminacje do kobiecych Mistrzostw Świata FIFA 2023 . Rozszerzenie mundialu do 32 drużyn (z 24 drużyn w 2019 roku) stanowi dla Polski doskonałą szansę, by zakwalifikować się do turnieju finałowego, odbywającego się w lipcu oraz sierpniu 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, podczas którego naszpikowana gwiazdami reprezentacja Stanów Zjednoczonych będzie walczyć o trzeci z rzędu tytuł mistrzowski.

Jeżeli reprezentacja Polski zakwalifikuje się do mistrzostw świata, wszystkie mecze polskiej drużyny rozgrywane w ramach FIFA Women's World Cup 2023 będą dostępne bezpłatnie. Transmisje będą odbywały się z udziałem polskich komentatorów oraz ekspertów, a także z wykorzystaniem lokalnego studia.

- Jesteśmy gotowe, by podjąć się tego wyzwania, a naszym priorytetem jest wygrywanie kolejnych meczów. Możliwe, że niektórzy nie postrzegają nas jako jednego z faworytów kwalifikacji, lecz my chcemy krok po kroku dotrzeć do turnieju finałowego. Mam nadzieję, że już niedługo dla wszystkich Polaków stanie się oczywiste, że posiadają dwie drużyny narodowe w piłce nożnej - mówi Ewa Pajor, reprezentantka Polski oraz zawodniczka VfL Wolfsburg.

- Ponad miliard widzów oglądało turniej FIFA Women's World Cup 2019 - a to dopiero początek. Piłka nożna kobiet jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie, a "Orlice", młode polskie zawodniczki, są już gotowe, by wznieść się na wyżyny. Z niecierpliwością czekamy, by móc porywać oraz inspirować polskich widzów, prezentując wszystkie spotkania turnieju rozgrywanego w Australii i Nowej Zelandii, które są częścią oferty Viaplay, obejmującej transmisje najlepszych meczów piłki nożnej kobiet - dodaje Peter Nørrelund, Chief Sports Officer NENT Group

W Polsce NENT Group posiada prawa do transmisji spotkań czołowych europejskich rozgrywek piłki nożnej kobiet, takich jak angielska Barclays FA Women's Super League, niemiecka Frauen-Bundesliga (w której obecnie występują Katarzyna Kiedrzynek, Małgorzata Mesjasz oraz Ewa Pajor), duńska Gjensidige Kvindeliga, a także do wybranych meczów hiszpańskiej Liga Iberdrola.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku, oferując unikalne produkcje oryginalne, filmy i seriale, treści dla dzieci oraz transmisje wydarzeń sportowych na żywo, takich jak mecze Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA, zawody sportów motorowych W Series oraz dartów PDC i wiele innych

Komentarze (1 - 5 z 5)

"Transmisje poprzednich mistrzostw świata FIFA Women's World Cup oglądało ponad miliard widzów na całym świecie"

Oczywiście łącznie wszystkie mecze mniej niż jeden mecz finałowy mężczyzn na Mundialu xD
 5  
Kilka miesiency temu pisało, że Viaplay pokarze polską wersję fordu boyard, i co, czy coś nowego w tym temacie wiadomo, kiedy premiera tego programu?
 2  
Szkoda, kanał premium z małą liczbą widzów to nie jest coś co pomoże w promocji kobiecej piłki
 5  
Tylko z korzyścią dla konkurencyjności rynku.
Cieszy, że to kolejna możliwość wyboru, która spowoduje obniżenie oglądalności rządowych mediów.
 7  
Kupuję! Teraz :)
 1