Łukasz Szewczyk16.06.2021 (12:33)brak komentarzy

Gala Round Zero Fight Night na żywo w Fightklubie

• Jedna z najmłodszych meksykańskich organizacji, która choć dopiero niedawno pojawiła się na pięściarskiej scenie, ma bardzo ambitne plany podboju południowoamerykańskiego światka bokserskiego.
Round Zero Fight Night
Round Zero Fight Night to podmiot, który dopiero walczy o zaufanie bokserskich kibiców, ale już teraz udowadnia, że chce mierzyć wysoko. Dowodzi tego choćby najbliższa gala, która odbędzie się w nocy z 18 na 19 czerwca w Monterrey. Kibice w Polsce będą mogli zobaczyć ją na żywo wyłącznie na antenie Fightklubu. Początek transmisji o godz. 23.30.
W pojedynku wieczoru na gali w Monterrey zmierzą się Alejandro Espinoza i Adrian Jimenez. Pierwszy z nich w zawodowej karierze przegrał zaledwie jedną z siedemnastu walk. Jego jedynym pogromcą okazał się Rashib Martinez, który pokonał go w marcu 2019 roku. Od tamtej pory Espinoza walczył czterokrotnie, nie tylko wygrywając wszystkie te pojedynki, ale aż trzy z nich kończąc przed czasem. W ostatnich z nich, w marcu tego roku w Guadelupe, odprawił z kwitkiem Francisco Mendivila, sięgając przy tym po wakujący pas WBC FECARBOX w wadze supermuszej. W piątkową noc w Monterrey będzie bronił tego tytułu.

Odebrać go spróbuje mu Adrian Jimenez. "Zancudito" przed najbliższą galą może pochwalić się dorobkiem 13-2-2. Meksykanin swoją zawodową karierę rozpoczął od mało imponujących statystyk, dość powiedzieć, że z pięciu pierwszych walk przegrał jedną, a dwie zremisował. Od porażki z Martinem Ruizem w 2012 roku rozpoczął się jednak dla niego o wiele lepszy czas. Przed siedem lat Jimenez był niepokonany, dopiero w lipcu 2019 roku nie sprostał Gideonowi Butheleziemu w walce o pas IBO World w wadze supermuszej. Przegrana przez TKO była jego ostatnią jak na razie potyczką w karierze, w piątek po blisko dwuletniej absencji znów pojawi się jednak w ringu. Czy będzie to powrót zwycięski? Odpowiedź na to pytanie w Fightklubie.

Transmisja z gali Round Zero Fight Night w najbliższy piątek 18 czerwca od godz. 23.30.