Łukasz Szewczyk21.06.2021 (13:33)1 komentarz

Odkodowana transmisja gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 w Canal+

• W poniedziałek (21 czerwca 2021 roku) odbędzie się 23. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych - Orły.
• Transmisję z wręczenia najważniejszych branżowych nagród obejrzeć będzie można na żywo w Canal+ Premium oraz Canal+ Online
Orły 23
Relacja z gali rozpocznie się już o godzinie 20.30. Wtedy właśnie wystartuje relacja z czerwonego dywanu. Z zaproszonymi gwiazdami, aktorkami, aktorami oraz twórcami nominowanych produkcji porozmawiają Karolina Korwin-Piotrowska i Błażej Hrapkowicz. O godzinie 21:00 rozpocznie się uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów nagród w 19 kategoriach, w tym dowiemy się, jaki był najlepszy film ubiegłego roku, ogłosimy najlepszych aktorów, i odkryjemy, kto otrzymał Nagrodę Publiczności.
O tegoroczne Orły ubiegają się twórcy oraz aktorzy i aktorki m.in. "Jak najdalej stąd" Piotra Domalewskiego, filmu "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, a także świetnie przyjętych przez widzów i krytyków filmów "Szarlatan" Agnieszki Holland i głośnego debiutu Jana Holoubka "25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy", który Akademia wyróżniła rekordową liczbą aż czternastu nominacji. Po raz pierwszy szansę na Orła ma pełnometrażowa animacja, "Zabij to i wyjedź z tego miasta" w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego.

Polska Nagroda Filmowa Orzeł, przyznawana od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową, jest powszechnie uważana za najważniejsze wyróżnienie rodzimej branży. Nominowani, a potem laureaci są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu. Nad jego prawidłowością i zgodnością z regulaminem, a także tajnością i poufnością całego procesu czuwa wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza, PwC, partner Polskiej Akademii Filmowej. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku gali Oscarowej, nominowanych oraz laureatów Orłów poznajemy w chwili publicznego otwarcia kopert. Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórczynie oraz twórcy filmowi w aż 19 kategoriach. Każdego roku wręczana jest także Nagroda za Osiągnięcia Życia, którą w tym roku odbierze Jerzy "Duduś" Matuszkiewsz oraz Nagroda Publiczności.

Canal+ od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów. Gala pokazana zostanie w paśmie odkodowanym dla abonentów platformy Canal+ oraz telewizji kablowych. Transmisja Gali dostępna będzie także online. Na żywo obejrzą ją użytkownicy z dostępem do Canal+ Premium, a następnego dnia Gala będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Canal+ online.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Polskie Nagrody Filmowe - Orły.
Najważniejsze wydarzenie branży.
Misja.
Realizacja: państwowe media?
A skąd! Komercyjna firma :(
Smutne.
 6