Łukasz Szewczyk23.06.2021 (14:49)brak komentarzy

Rockowe wakacje z Rock Radiem. Plenerowe studio, występy zespołów, wielki test w klasyki

• Rusza letnia ramówka Rock Radia
• W ofercie m.in. programy nadawane co piątek z plenerowego studia w warszawskim Hard Rock Cafe, w którym wystąpią zespoły wyłonione w Festiwalu Klasyki Rocka.
• Redakcja przygotowała Wielki Tes z klasyki rocka oraz przygotuje najlepszą rockową playlistę na wakacyjne podróże.
Cały Rock Wakacje
W każdy piątek tego lata w studiu wakacyjnym Rock Radia w Hard Rock Cafe występować będą zespoły, które przeszły eliminacje i uzyskały najwięcej głosów w Festiwalu Klasyki Rocka. To specjalny konkurs stacji, w którym bierze udział 50 wykonawców rockowych coverów, rywalizując o wyjątkowe nagrody. Po 9 wakacyjnych występach - 3 września br. poznamy zwycięzcę festiwalu, który nagra własną płytę w Akademii Rocka i wystąpi na jednej scenie z zespołem Ira. Obecnie, do 25 czerwca, trwa głosowanie słuchaczy, które wyłoni 9 finalistów spośród 50 zespołów. Więcej informacji o festiwalu - na rockradio.pl.
Przez całe wakacje, jak co roku, słuchacze Rock Radia będą też mogli sprawdzić się z wiedzy o ulubionym gatunku muzyki - tym razem w 3. Wielkim Teście z klasyki rocka. Finał, w którym wezmą udział zwycięzcy rozgrywek z największą liczbą punktów oraz zaproszeni przez redakcję goście, odbędzie się 27 sierpnia. Zgłoszenia do testu przyjmowane są na rockradio.pl, a zabawa rozgrywana jest na antenie od poniedziałku do piątku po 14:00.

Oprócz tego w letnie dni od 10:00 do 20:00 w audycji "Cały rock wakacje" słuchacze i gwiazdy będą zdradzać, do czego są zdolni, kiedy dzieci nie ma w domu, a w piątki między 13:00 a 15:00 znane osoby będą polecać w Rock Radiu najlepsze klasyki rocka do słuchania w podróży na wakacje. W soboty o 20:00 stacja zaprosi zaś słuchaczy na wakacyjne koncerty, których wykonawców wybiorą internauci na profilu stacji na Facebooku.

Wakacyjne propozycje Rock Radia wspiera promocja na antenie, na stronie rockradio.pl i na profilu Rock Radia na Facebooku.

Rock Radio to 4 lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie rocka w najlepszym wydaniu: od utworów Led Zeppelin, The Doors i The Beatles, przez piosenki Queen, Perfect, Pink Floyd, AD/DC, aż po muzykę Bon Jovi i U2. Rockowy charakter stacji podkreślają też audycje prowadzone przez popularne i wyraziste osobowości.