Łukasz Szewczyk23.06.2021 (15:02)2 komentarze

Canal+ kręci serial "Planeta Singli. Osiem historii". Premiera na koniec 2021 roku

• Rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji komediowej Canal+ "Planeta Singli. Osiem historii".
• Na cykl będzie się składało osiem opowieści. Każda z nich będzie przedstawiać inną historię, inne oblicze miłości. Mianownikiem, które łączy je wszystkie jest randkowanie online.
• Premiera zaplanowana została na koniec 2021 roku w Canal+
"Planeta Singli. Osiem historii" e Canal+
Trzy części "Planety Singli" były ogromnym sukcesem. Historia niepozbawionej perturbacji miłości Tomka i Ani zgromadziła w kinach ponad 5 milionów widzów oraz była dystrybuowana w ponad 20 krajach. Teraz trylogia znana z wielkiego ekranu zmienia formułę, by jeszcze w tym roku zagościć w Canal+ jako seria ośmiu niezależnych historii.
- Produkcje wychodzące spod skrzydeł Canal+ niezmiennie kojarzą się widzom z jakością premium, czego dowodem jest uhonorowanie Polską Nagrodą Filmową serialu "Król". "Planeta Singli" natomiast to lider w swojej kategorii. Świadczą o tym nagrody, jakie pierwsza część zdobyła na międzynarodowych festiwalach w Chicago, Moskwie, Luksemburgu, czy Toronto. Często były to nagrody publiczności. Ostatnia, trzecia odsłona trylogii natomiast zajęła pierwsze miejsce w rankingu komedii romantycznych w 2019 roku. Jesteśmy pewni, że owocem współpracy dwóch tak wyjątkowych marek będzie jakościowa, angażująca i bawiąca do łez produkcja - mówi Małgorzata Seck, wiceprezes zarządu Canal+ Polska ds. programowych.

Jako pierwsi na planie produkcji stanęli: Izabela Kuna i Bartłomiej Topa. To główni bohaterowie odcinka serii zatytułowanego "Planeta Singli. Historia druga: Zjazd absolwentów", w którym dowiemy się co może się wydarzyć kiedy skonfliktowani mąż i żona pojawiają się na wspólnym zlocie klasowym. Scenariusz napisała Aleksandra Parnowska-Ramsey, a odcinek reżyseruje Aleksandra Terpińska.

- "Planeta Singli. Historia druga: Zjazd absolwentów" to historia Klary, która próbuje ratować swoje życie po niespodziewanym rozstaniu. Ujęła mnie w tym scenariuszu silna bohaterka i jej niełatwa droga do zrozumienia tego, czego prawdziwie pragnie. Dla mnie udział w tym projekcie to świetna możliwość sprawdzenia się w gatunku jakim jest komedia romantyczna - opowiedzenia lekkiej, a równocześnie ciekawej i zaskakującej historii. To również wspaniała okazja do pracy z aktorami, których niezwykle cenię oraz możliwość sprawdzenia się w pracy w ciekawym zespole producencko-twórczym. Cały projekt jest również o tyle interesujący, że jest to seria, wobec czego za każdy odcinek odpowiada inny reżyser i operator, co sprawia, że będziemy mieli szansę zobaczyć w tym formacie pracę wielu zdolnych i ciekawych twórczyń i twórców, a równocześnie każdy z filmów będzie miał zapewne innych charakter pisma - wyjaśnia Aleksandra Terpińska

"Planeta Singli. Osiem historii" to kolekcja spod znaku popularnych komedii romantycznych. Zróżnicowane obyczajowo opowieści, skierowane od widzów w różnym wieku, na pewno trafią do serc zarówno nastolatków, dorosłych, jak i seniorów.

- Różnorodność to silna strona "Planety Singli. Ośmiu historii". Nawet jeżeli nie wszyscy chcemy się do tego przyznać, każdy z nas w głębi duszy czeka na tę jedyną miłość. Niezależnie od pochodzenia, stanu konta, czy wieku chcemy czuć się kochani i pragniemy kochać. Jednocześnie randkowanie w sieci stało się niejako "wymogiem" dla wszystkich spragnionych miłosnych uniesień od kiedy COVID zamknął ludzkość w domach. Mamy coraz mniej problemów z przyznawaniem się do szukania drugiej połówki online. Chyba już czas wrócić na "Planetę Singli" - mówi Radosław Drabik, producent serialu.

Każda z historii cyklu stanowić będzie zamkniętą całość, w każdej znajdziemy nazwiska uznanych aktorów dedykowanych tej jednej opowieści. Każdą wyreżyseruje inny reżyser. Dzięki temu na cykl będzie składało się osiem różnych opowieści miłosnych portretujących współczesny świat, widziany oczami ośmiu wspaniałych twórców.

Producentami serii są Radosław Drabik i Michał Chaciński, którzy stali za sukcesem kinowego pierwowzoru produkcji. Cykl "Planeta Singli. Osiem historii" powstaje w międzynarodowej koprodukcji CANAL+, Gigant Films i Grupy M7.

Nową produkcję Canal+ "Planeta Singli. Osiem historii" będzie można oglądać w serwisie Canal+ Online oraz na kanale Canal+ Premium dostępnym przez satelitę i sieci kablowe. Premiera zaplanowana jest na koniec 2021 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Zamiast coś nowego to zacięta płyta
 8  
Płyta, która przynosi złote jaja.

Jak ludzie dostają nowości to narzekają, że kino awangardowe, że za mało gwiazd, że nie blockbuster
 0