Łukasz Szewczyk23.06.2021 (16:39)brak komentarzy

Letnia ramówka TVP Kultura 2. Emisja przez całą dobę, większy zasięg

• W sobotę (26 czerwca 2021 roku) platforma streamingowa TVP Kultura 2 świętuje swoje pierwsze urodziny.
• Stacja zainauguruje swoją letnią ramówkę, ale również rozpocznie emisję programu całą dobę oraz poszerzy swoją dostępność.
TVP Kultura 2
TVP Kultura 2 startując w pandemicznych realiach, musiała sprostać wyzwaniom i zastąpić sale kinowe, koncertowe i teatralne. Platforma z sukcesem promuje kulturę na najwyższym poziomie. Po roku nadawania internetowy kanał nadal rośnie w siłę, a oferta programowa ciągle się rozwija.
- W dniu naszych urodzin wydłużymy nadawanie do 24 godzin, będziemy więc dostępni dla naszych widzów z najlepiej wyselekcjonowaną propozycją programową o każdej porze dnia i nocy - mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura 2.
 
Wydłużenie czasu emisji wiąże się z rozpoczęciem działalności kanału na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie kanał będzie dostępny przez 12 godzin każdego dnia.

- Pomysł na pojawienie się w USA powstał z myślą o Polonii, która niewątpliwie tęskni za rodzimą kulturą. Warto pamiętać, że kolejne pokolenia Polaków rodzą się za oceanem i to także im chcemy wyjść na spotkanie, przynosząc to, co w polskiej kulturze najlepsze - mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura 2.

Platforma streamingowa przygotowała propozycje programowe tak, by w jak największym stopniu zbliżyć Polskę do Stanów Zjednoczonych. Premierowe wydanie "Informacji kulturalnych", które prezentują wiadomości o scenie artystycznej w kraju, czy "Zakochaj się w Polsce" - seria podróżnicza, która popularyzuje wiedzę o zakątkach kraju, to ważne elementy rozpoczynające codzienną emisję w USA. Wśród nowych propozycji nie zabraknie publicystyki oraz programów muzycznych, a wieczory poświęcone będą filmom i serialom polecanym przez redakcję TVP Kultura 2. Pojawi się także pasmo "Filmy po rekonstrukcji" z kultowymi polskimi filmami po cyfrowej korekcji obrazu i dźwięku. Nie lada gratką dla widzów będą również pasma literackie oraz kulinarne. Istotną częścią programu w weekendy będą niedzielne poranne pasma "Od ucha do ucha", w których emitowane będą dla dzieci i młodzieży programy rozrywkowe, koncerty oraz seriale animowane. Pojawią się one również w wersji wieczornej, w paśmie "Kulturalna dobranocka".

W letniej, całodobowej ramówce TVP Kultura 2 nie zabraknie również nowości. Pojawi się nowe pasmo, które będzie przeglądem wybranych programów kulturalnych z oferty oddziałów terenowych TVP. Nie zabraknie polskich seriali, takie jak: "Czas Honoru", "Osiecka", czy "Głęboka woda". W paśmie "Komediowe lato" o dobry nastrój widzów zadbają reżyserzy Jerzy Gruza oraz Stanisław Bareja, a muzyczne doznania zapewnią "Filharmonia TVP Kultura 2" oraz "Letnia Scena Muzyczna".

TVP Kultura 2 będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych od soboty, 26 czerwca 2021 r. między 18:00 a 6:00 strefy czasowej Chicago (GMT-5).