Łukasz Szewczyk07.07.2021 (9:30)14 komentarzy

W sierpniu start platformy Viaplay w Polsce. Sport na żywo, własne produkcje, filmy i seriale. Jaka cena?

• 3 sierpnia 2021 roku NENT Group uruchomi platformę Viaplay w Polsce
• Oferta Viaplay w Polsce to połączenie transmitowanych na żywo, wydarzeń sportowych, treści Viaplay Originals, filmów oraz seriali, a także programów dla dzieci
Start platformy Viaplay w Polsce
Grupa Nordic Entertainment Group oficjalnie ogłosiła, że 3 sierpnia 2021 roku uruchomi serwis streamingowy Viaplay w Polsce. Cena miesięcznej subskrypcji wyniesie 34 zł, jednak nadawca zapewnia, że pojawią się oferty promocyjne, dostępne w momencie uruchomienia platformy.
Oferta Viaplay w Polsce, dostępna pod adresem viaplay.pl, obejmuje cztery kategorie: transmisje na żywo najważniejszych wydarzeń sportowych, treści Viaplay Originals, filmy oraz seriale, a także programy dla dzieci.

W momencie uruchomienia platformy w Polsce, wśród dostępnych treści znajdą się m.in.:

Sport: Transmisje rozgrywek piłkarskiej Bundesligi z udziałem supergwiazdy Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego (prawa do transmisji do 2029 roku); transmisje spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA, mecze najważniejszych europejskich kobiecych lig piłkarskich; kwalifikacje drużyn afrykańskich do piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA 2022; Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023, mecze Copa América 2024, wyścigi W Series, 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring oraz Ferrari Challenge, rozgrywki golfowe US Open, spotkania piłki ręcznej Bundesligi, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje snookera, pool bilarda oraz dartów PDC, a od 2023 roku wyścigi Formuły 1. NENT Group ogłosiła niedawno, że szefem redakcji sportowej Viaplay w Polsce będzie Paweł Wilkowicz. Dodatkowo dzisiaj ogłoszono pozyskanie praw do ligi angielskiej Premier League.

Viaplay Originals: Ponad 70 produkcji oryginalnych, w tym takie seriale jak "Kochaj mnie", "Max Anger", "Wisting", "Pod osłoną mroku", "Honor" oraz "Box 21". We wrześniu Viaplay pokaże w Polsce nową odsłonę "Fortu Boyard", niezwykle popularnego programu dla całej rodziny, który poprowadzą Elżbieta Romanowska, Mariusz Kałamaga oraz Tamara Gonzalez Perea. Serwis zainwestuje także w produkcję oryginalnych polskich seriali fabularnych.

Filmy oraz seriale: Najwyższej jakości treści stworzone przez hollywoodzkie studia - NBCUniversal, Sony, MGM oraz CBS - z uwzględnieniem takich seriali jak "New Amsterdam", "Chicago", "The Good Doctor", "S.W.A.T.", "Hawaii Five-0" oraz "Opowieść podręcznej", a także przebojowych serii filmów - "Spider-Man", "Faceci w czerni", "Mission: Impossible", "Bourne", "Bridget Jones" oraz "Indiana Jones".

Programy dla dzieci: znane na całym świecie treści skierowane do młodszych widzów, takie jak "Psi Patrol", "Świnka Peppa" oraz "SpongeBob Kanciastoporty".

- Viaplay zaoferuje polskim widzom coś unikalnego - połączenie najlepszych wydarzeń sportowych dostępnych na żywo, najwyższej klasy treści Viaplay Originals, międzynarodowych filmów oraz seriali, a także programów dla dzieci, jest propozycją, której nie ma obecnie na rynku, a to dopiero początek. Będziemy nieustannie inwestować w produkcję treści, dlatego szczególnie czekamy na możliwość współpracy zarówno z nowymi polskimi twórcami, jaki i tymi o już ugruntowanej pozycji, by przygotować lokalne treści Viaplay Originals. Wchodzimy do Polski na długi okres, by być liderem w każdym znaczeniu tego słowa. Chcemy dzielić się stworzonymi przez nas historiami, być częścią wspaniałych polskich sportowych chwil oraz poznawać publiczność i lokalnych partnerów - mówi Anders Jensen, NENT Group President oraz CEO

Wszystkie filmy oraz seriale na platformie Viaplay, a także większość treści Viaplay Originals, będzie dostępna z napisami w języku polskim lub polskim lektorem, natomiast programy dla dzieci będą oferowały polski dubbing. Najważniejsze wydarzenia sportowe będą pokazywane z udziałem polskich komentatorów oraz z wykorzystaniem stworzonego w Warszawie studia sportowego Viaplay.

Podobnie jak na innych rynkach, na których obecna jest NENT Group, w Polsce dostęp do platformy Viaplay będzie oferowany poprzez bezpośrednią subskrypcję oraz za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Serwis dostępny jest w szerokiej gamie urządzeń oraz platform, takich jak telewizory smart marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL; smartfony i tablety wyposażone w systemy operacyjne iOS oraz Android; urządzenia Chromecast oraz Apple TV, konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One, a także komputery PC oraz Mac.

Obecnie 25% spośród 13,8 mln gospodarstw domowych w Polsce posiada subskrypcję streamingu treści, ze średnią na poziomie 1,5 subskrypcji na gospodarstwo - zgodnie z założeniami, w najbliższych latach obie wspomniane wartości znacząco wzrosną, wraz z rozwojem lokalnego rynku.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Przejęli Ligę Angielska. Świat się kończy
 2  
Wczoraj na jednym z portali napisałem, że z tą ceną kiepska oferta. Po przejęciu praw do Premier League, to zmienia wiele, przynajmniej dla fanów ligi angielskiej.
 18  
Pierwszy miesiąc będzie za 1 zł, potem 34 zł. Aplikacja na PlayStation już działa i można sobie podejrzeć co i jak. Nie powala póki co to co tam jest ale pewnie to dopiero jakaś wersja testowa i nie ma wszystkiego. Wiadomo że zapłcą głównie fani sportu. Ale wygląda też na to że oprócz transmisji i treści video będzie również tv na żywo, a póki co są 4 kanały: TV1000, Polsat Viasat Nature, Polsar Viasat History i Polsat Viasat Explore
 7  
Wchodziny w erę streamingu, gdzie tranamisja na żywo nie dość że będzie opóźniona ok nawet minuty więcej w stoaunku do tv, to jeszcze narażona na wiele czynników niezależnych od odbiorcy. Do tego cena wszystkich serwisów tego typu przebija grubo full pakiet w kablu/tv sat wraz z wypożyczalnią w dekoderze. Moim zdaniem to krok w tył.
 5  
W tych serwisach jest zawsze za mało kanałów na żywo a kiedy HBO MAX u nas bo cisza o tym??
CANAL+ I POLSAT BOX 7.07.2021 (12:01:45)
 3  
Wczoraj na jednym z portali napisałem, że z tą ceną kiepska oferta. Po przejęciu praw do Premier League, to zmienia wiele, przynajmniej dla fanów ligi angielskiej.
To prawda, jeszcze niech zdobędą NBA i naprawdę mogą namieszać na rynku. Co ważne, zdobywają długoterminowe umowy więc przyzwyczajenie klienta.
Wiecie co jest jeszcze ważne, tworzą aplikację na wszystko co się da, inni usługodawcy mają z tym problem.
 25  
@Konrad 1000, to nie swiat sie konczy, tylko canal+ ;)
 27  
W tych serwisach jest zawsze za mało kanałów na żywo a kiedy HBO MAX u nas bo cisza o tym??
HBO max pewnie po wakacjach, co ważne ceny różnią się w zależności w jakim kraju oferowana jest ta usługa. Na początku straszono ceną z USA ale w innych krajach są niższe ceny.
 2  
No to jaka cena za HBO max?
Mariusz Tymosiewicz 7.07.2021 (12:43:11)
 2  
Canal+ stracił Premier League od 2022 roku. Piekło zamarzło
W takim wypadku cena 34 zł jest akceptowalna.
 13