Łukasz Szewczyk07.07.2021 (9:54)27 komentarzy

Canal+ traci ligę angielską! Prawa do Premier League przejmuje nowa platforma Viaplay

• Liga angielska znika z anteny Canal+ Sport
• Od sezonu 2022/23 rozgrywki Premier League będzie można oglądać wyłącznie na nowej platformie
Premier League w Viaplay
Grupa Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) nabyła wyłączne prawa do transmisji spotkań Premier League - najlepszej ligi piłkarskiej na świecie - w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie, od 2022 do 2028 roku. Obejmująca sześć sezonów, przełomowa umowa, rozszerza długoterminową współpracę pomiędzy NENT Group i Premier League do 9 krajów europejskich. Będzie ona także wzmacniać pozycję Viaplay jako platformy oferującej najwyższej jakości treści sportowe na nowych rynkach, na których działa NENT Group.
W każdym sezonie Viaplay pokaże na żywo 380 spotkań Premier League w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie. Co tydzień kibice w tych krajach będą mogli śledzić rywalizację złożonych z gwiazd oraz znanych na całym świecie zespołów, takich jak Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City, Tottenham Hotspur, Chelsea, Leicester City, Everton oraz West Ham United. Oferta Viaplay będzie uwzględniała lokalny komentarz oraz opinie ekspertów, a także wykorzystanie lokalnego studia.

- Jest to niezwykle istotny krok na drodze ekspansji Viaplay! Nasze długoterminowe podejście, które jest oparte na streamingu, w połączeniu z perspektywą obecności na wielu rynkach, umożliwia nam uzyskanie mocnej pozycji w pozyskiwaniu, rozwijaniu i tworzeniu innowacyjnych treści wokół najbardziej prestiżowych praw sportowych. Premier League jest bez wątpienia 'perłą w koronie' praw do transmisji wydarzeń sportowych i cieszymy się, że dzięki tej przełomowej umowie mamy możliwość rozszerzenia naszego długoterminowego partnerstwa do 9 krajów - mówi Anders Jensen, NENT Group President oraz CEO.

- Przez ponad dekadę dostarczaliśmy najwyższej jakości transmisje spotkań Premier League kibicom w krajach nordyckich, którzy są jednymi z najbardziej oddanych tym rozgrywkom na świecie. Nasze doświadczone zespoły wspólnie z najlepszymi lokalnymi komentatorami i ekspertami, będą budowały na tym unikalnym fundamencie, by przenieść transmisje rozgrywek Premier League w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie oraz Litwie na inny poziom - co tydzień, przez wiele następnych lat - dodaje Paul Molnar, Premier League Chief Media Officer

Rozgrywki Premier League na platformie Viaplay zadebiutują dopiero za rok - od sezonu 2022/23. W nadchodzącym sezonie (2021/22) rozgrywki ligi angielskiej nadal będzie można oglądać na antenach Canal+. Przypomnijmy, że liga angielska w Canal+ była obecna od 1994 roku.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce 3 sierpnia 2021 roku. Będzie oferowała unikalne połączenie treści Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz programów dla dzieci, a także najważniejszych, transmitowanych na żywo, wydarzeń sportowych, takich jak rozgrywki Bundesligi, spotkania Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA oraz wyścigi Formuły 1 od 2023 roku. Serwis streamingowy Viapaly zostanie uruchomiony w Holandii w I kw. 2022 roku, z podobnie szeroką ofertą, uwzględniającą transmisje spotkań Bundesligi, Formuły 1 oraz dartów PDC.

Najwyżej ocenione komentarze - zobacz wszystkie

Brawo Canal+, ostatni bastion padł, pozbyliście się ostatniej karty przetargowej
 81  
No patrzcie. Canal+ wszystko traci, a w kablówkach wołają za C+ nawet po 50 zł (i to jeszcze wybrakowana oferta sportowa, brak dostępu online), a Viaplay bez promki i długich umów za 34 będzie. Heheheheh
 65  
I tu jest fakt canal plus w filmach upadł w sporcie też tym bardziej że udostępnił Polsatowi ekstraklasę a wołają 50zl jak viaplay da się dzielić kątem np z rodziną to wyjdzie po 17zl i to już była by cena
 55  
wynagrodzą stratę. Na pewno mają jakieś wyścigi konne lub regaty w planach.
 52  
Eeee tam. Netflix czy HBO dobrze żyją bez sportu. Po prostu zmieni się profil abonenta, i nie będzie trzeba wydawać miliony na sport w kolejnych przetargach.
Chociaż pewnie Ekstraklasy tak łatwo nie oddadzą, dobrze im się współpracuje :)
Pisząc pozamiatane, miałem na myśli część sportową gdyż ekstraklasa to niski poziom piłki nożnej więc nawet nie ma o czym mówić, że będzie na otarcie łzy po utracie Bundesligi, Premiere League.
 46  
Czekam na to, że Viaplay udostępni NFL i NHL.
 45  
No to jeszcze niech stracą NBA i pozamiatane ;(
 42  
Bo . Netflix czy HBO sa lepisze od kanałów CANAL+ CANAL+ sie stanie z czasem typowo filmowy b sport traca po mału
CANAL+ I POLSAT BOX 7.07.2021 (12:12:00)
 40  
Za co płacimy c+? Ligę mistrzów stracili. Żużel podzielili się z elevenem czyli połowy nie ma. Odchodzę z c+
 35  
Ekstraklasa jest w Cyfrowym Polsacie tak naprawdę to tylko pełna Liga Hiszpańska zmusza do C+. Polsat pozbywa się konkurenta kupili Eleven a Viaplay tez nie wydaje mi się by tak sam tu wszedł. Teraz można iść po EKSTRAKLASE i przejąć Hiszpańską z Viaplay a nie Canal+ wtedy przy podziale meczy abonent CP sam zdecyduje czy chce mieć pełną La Ligę i kupi Viaplay czy nie
 33