Łukasz Szewczyk08.07.2021 (20:57)brak komentarzy

Półfinał Wimbledonu z udziałem Huberta Hurkacza. Specjalny program w Polsat Sport

• Ponad milion widzów Polsatu Sport kibicowało Hubertowi Hurkaczowi w ćwierćfinale Wimbledonu.
• Po wyeliminowaniu legendarnego Rogera Federera, w piątek (9 lipca 2021 roku) Polak powalczy o finał najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego świata.
• Transmisję w Polsat Sport poprzedzi specjalny program studyjny.
Hubert Hurkacz
Transmisja półfinałowego meczu Huberta Hurkacza z Matteo Berrettinim wystartuje w piątek 9 lipca o godzinie 13:30 w Polsacie Sport. Spotkanie poprzedzi godzinny program studyjny, który poprowadzi Justyna Kostyra. Jej gośćmi będą, triumfator Wimbledonu z 2017 roku w grze podwójnej - Łukasz Kubot, ojciec byłej liderki światowego rankingu tenisistek, Karoliny Woźniackiej - Piotr, utytułowany polski deblista - Mariusz Fyrstenberg, komentator Polsatu Sport - Tomasz Lorek oraz była trenerka Huberta Hurkacza - Agnieszka Babicka.
- Polsat Sport, tak samo jak Polacy, kocha tenis. Od 2000 roku nieprzerwanie transmitujemy wielkoszlemowy Wimbledon i z dumą patrzyliśmy, jak Londyn podbijali Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz czy Łukasz Kubot. Niezmiernie cieszy nas, że teraz do głosu doszli ich następcy, którzy piszą własną historię. Dbamy o właściwe opakowanie dla najważniejszego turnieju tenisowego świata i dlatego przygotowaliśmy specjalny program studyjny - zapowiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Tegoroczny Wimbledon jest wyjątkowy z kilku powodów. To już 134. edycja najstarszego turnieju tenisowego świata i wyjątkowo oczekiwana, w związku z odwołaniem ubiegłorocznej, która padła ofiarą pandemii. Jednak najważniejszym argumentem dla polskich fanów są wspaniałe występy rodzimych zawodników i zawodniczek. Znakomite wrażenie na wimbledońskich kortach pozostawiły po sobie Iga Świątek oraz Magda Linette, a fantastyczną historię pisze właśnie Hubert Hurkacz. Najlepszy obecnie polski tenisista w wielkim stylu awansował do półfinału, deklasując wielkiego Rogera Federera. Zwycięstwo Hurkacza nad żywą legendą światowego tenisa w Polsacie Sport w szczytowym momencie śledziło ponad 700 tys. widzów, a w trakcie całej transmisji kibicował mu ponad milion.