Łukasz Szewczyk12.07.2021 (10:15)12 komentarzy

Antena HD w UPC Polska

• UPC Polska powiększa ofertę programową kanałów dla dorosłych w jakości HD
Siedziba UPC
Od poniedziałku (12 lipca 2021 roku) w ofercie UPC Polska dostępny jest nowy kanał Antena HD. Stacja znajduje się na pozycji numer 126 w dekoderach Horizon i 4K Box oraz numer 167 w dekoderach Mediabox.
Antena HD to kanał kierowany do widzów 45+, grupy, której znaczenie ekonomiczne i demograficzne rośnie w błyskawicznym tempie. Antena HD jest kanałem dla ludzi dojrzałych, aktywnych, które mają czas, żeby skoncentrować się na własnych potrzebach, pasjach i zainteresowaniach. W ramówce przeważają programy rozrywkowe, seriale fabularne, poradniki i programy edukacyjne z różnych dziedzin. Uznana klasyka przeplatać się będzie z premierami oraz programami specjalnie przygotowywanymi na potrzeby stacji. Obecnie największym hitem stacji premierowe odcinki kultowej telenoweli amerykańskiej "Moda na sukces".

Łącznie telewizyjna oferta UPC Polska wzrosła do 164 kanałów HD.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Chyba ten kanał nie jest przeznaczony dla dorosłych a seniorów! Ale też dla wszystkich. Dziwne jakby kanał dla dorosłych dali w naziemnej.
 14  
Szacun dla Anteny. Nadawca, który udowodnił, że da się nadawać naziemnie w czymś przypominającym HD nawet w aktualnym systemie DVB-T MPEG-4. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie kanały naziemne tak nadawały i większość będzie zadowolona. Ale oczywiście trzeba zmusić widzów do kolejnej wymiany sprzętu, wmawiając że przejście na DVB-T2 HEVC jest niezbędne dla nadawania wszystkiego w HD. Dopiero 9 lat temu przeszło się z analogu na DVB-T i kolejna zmiana, kolejne wydatki (bo interes musi się kręcić i producenci muszą zarobić) i kolejne tony elektrośmieci na śmietnikach (set top boxy DVB-T, które nadawać się będą jedynie do wyrzucenia).

Po(d)stęp techniczny, kurka jego.... :(
 11  
UPC = Ubogi Pakiet Catv

Jedyne nowości, na które stać UPC, to darmowy chłam o ramówce z audycjami emitowanymi z kaset VHS.

ZERO nowych programów, które mają jakąkolwiek wartość.
 26  
To jest wiadomość, którą UPC przyćmiło lot w kosmos Richarda Bransona! Wszyscy nowi i potencjalni klienci UPC wstrzymali oddech!
 15  
to jest kanał dla mnie
Car Jarosław Pierwszy 12.07.2021 (20:33:54)
 6  
W telewizji naziemnej to telewizja dla ubogich biedaków co ich nie jest stać na satelitę lub telewizję kablowa czy internetowa zwani niebieskimi ptaszkami gdzie w domu króluje butelczyna
 18  
@Rakieta - biedacy zazwyczaj bywają ubodzy, co nie oznacza, że im te 30 kanałów nie wystarczy. Bo co ma zrobić emeryt, któremu zostaje 900 zł na życie i opłaty. I jak dobrze pójdzie 20 - 30 lat życia przed sobą. ;)
 10  
Telewizja naziemna nie jest dla biedaków. To znaczy, jest nie tylko dla biedaków. Z telewizji naziemnej korzystają również ludzie zamożni, którzy nie są od telewizji uzależnieni i dlatego nie potrzebują 100, 200 czy 1500 kanałów. Są ludzie, którzy wolą spędzać wolny czas na tysiące innych, ciekawszych sposobów, a z telewizji korzystają bardzo rzadko, wręcz sporadycznie. I właśnie dla takich ludzi jest telewizja naziemna.

Niektórzy hejterzy telewizji naziemniej widocznie nie dopuszczają myśli, że nie dla wszystkich oglądanie TV jest głównym celem w życiu i dlatego nie wszyscy potrzebują płatnej TV z setkamk czy tysiącami kanałów...
 7  
Szacun dla Anteny. Nadawca, który udowodnił, że da się nadawać naziemnie w czymś przypominającym HD nawet w aktualnym systemie DVB-T MPEG-4
Jeżeli ktoś, mając nowoczesny telewizor, nie dostrzega jakościowej różnicy między "czymś przypominającym HD" a prawdziwym HD, mogę tylko współczuć wad wzroku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie kanały naziemne tak nadawały i większość będzie zadowolona. Ale oczywiście trzeba zmusić widzów do kolejnej wymiany sprzętu, wmawiając że przejście na DVB-T2 HEVC jest niezbędne dla nadawania wszystkiego w HD. Dopiero 9 lat temu przeszło się z analogu na DVB-T i kolejna zmiana, kolejne wydatki (bo interes musi się kręcić i producenci muszą zarobić) i kolejne tony elektrośmieci na śmietnikach (set top boxy DVB-T, które nadawać się będą jedynie do wyrzucenia).

Po(d)stęp techniczny, kurka jego.... :(
Olaboga! Toż to olbrzymi problem raz na 9 lat kupić nowy set top box za jakieś śmieszne 100-120 zł. Tragedia nie do przeżycia...
Zrozumiałbym lament, gdyby trzeba było co 9 lat wymieniać telewizory, ale wymiana telewizora nie jest przecież konieczna! No ja akurat wolałem wymienić telewizor, bo chciałem oglądać Euro w 4K, ale jeżeli komuś 4K nie jest do szczęścia potrzebne, spokojnie może zostać przy dotychczasowym telewizorze i dokupić tylko set top box DVB-T2.

Ja tam jestem zwolennikiem postępu technologicznego, bo gdyby iść takim tokiem myślenia ("precz ze zmianami, bo producenci na nas zarobią"), to do dziś oglądalibyśmy śnieżący analog i korzystalibyśmy z komputerów typu ZX Spectrum. A chyba nie o to chodzi...

Tyle na temat!
© SELTO-ROTOR Computer v02 13.07.2021 (14:46:51)
 0  
w drugim pokoju mam MODUŁ CI+ i nie mam tego kanału. Może jutro?
Pipi Kleine Satellite 13.07.2021 (23:55:11)
 0