Łukasz Szewczyk16.07.2021 (11:13)brak komentarzy

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: TVP pokaże wszystkie konkurencje z udziałem Polaków

• Igrzyska Olimpijskie w Tokio na antenach Telewizji Polskiej
• Publiczny nadawca zapewni 350 godzin relacji na żywo
• Zmagania sportowców będzie można oglądać na antenach TVP1, TVP Sport, online oraz w aplikacji mobilnej.
Jesteśmy jedną drużyną
Telewizja Polska pokaże wszystkie konkurencje z udziałem naszych sportowców. Ich zaciętą walkę o kolejne rekordy i zwycięstwa będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport codziennie od północy do godz. 17:00. Zawody rozpoczną się jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk, kiedy pierwsze wyścigi eliminacyjne mają m.in. wioślarze.
Telewizja Polska wysyła specjalną delegację ośmiu ekip reporterskich. Olimpijskie studio z prowadzącymi i ekspertami towarzyszyć będzie meczom naszych siatkarzy oraz rywalizacji lekkoatletów. Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze tenisa, w którym udział wezmą polscy zawodnicy, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele.

Codziennie około godz. 21:30 na antenie TVP emitowane będzie specjalne podsumowanie dnia - "Olimpijski Wieczór", którego wydłużoną wersję - wzbogaconą o specjalną "dogrywkę" obejrzeć będzie można na kanale sportowym TVP. W TVP Sport będą także emitowane powtórki transmisji i podsumowania dnia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą królować także w internetowych kanałach TVP Sport. Strona tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport i smart TV, a także HbbTV pełne będą treści olimpijskich - na żywo (symultanicznie z TVP1 i TVP Sport) oraz z odtworzenia (VOD) zobaczyć będzie można: kulisy zawodów, medale "biało-czerwonych", wywiady z gwiazdami reprezentacji Polski, klasyfikacje medalowe, podsumowanie dnia w formie odświeżanego artykułu, sylwetki Polaków i najnowsze wyniki.

Aktualności z Igrzysk Olimpijskich opanują również media społecznościowe Telewizji Polskiej. Śledząc konta TVP Sport na Facebooku i Twitterze, internauci będą zawsze na bieżąco i dzięki treściom dostępnym na żądanie (VOD) nie przegapią najważniejszych momentów rywalizacji w Tokio. Bogata oferta wideo będzie atrakcją dla użytkowników kanału TVP Sport na YouTubie, a na Instagramie pojawią się kulisy prac ekipy TVP Sport.

Telewizja Polska do pracy przy Igrzyskach Olimpijskich zaangażuje ponad 150 osób, w Warszawie i w Japonii. Zawody komentować będą najlepsi polscy komentatorzy sportowi oraz eksperci z poszczególnych dyscyplin: Przemysław Babiarz, Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Piotr Dębowski, Jacek Laskowski, Jacek Jońca, Jarosław Idzi, Otylia Jędrzejczak (pływanie), Radosław Panas i Krzysztof Ignaczak (siatkówka), Marek Plawgo, Sebastian Chmara i Marcin Urbaś (lekkoatletyka), Marek Kolbowicz (wioślarstwo) czy Marcin Synówka (tenis).