Łukasz Szewczyk17.07.2021 (14:33)10 komentarzy

Eurosport na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Siedem dodatkowych kanałów i Eurosport 4K

• W piątek (23 lipca 2021 roku) startują Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Posiadające pełne prawa do igrzysk aż do 2024 roku Discovery i Eurosport pokażą każdy moment tej imprezy.
• Transmisje w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, siedmiu kanałach dodatkowych, kanale 4K i Playerze
• Codziennie studio z udziałem ekspertów z drużyny Eurosportu
Tokyo2020 w Eurosporcie
Na platformach Eurosportu i grupy Discovery kibice zobaczą każdy niezapomniany moment igrzysk - starty wszystkich olimpijczyków we wszystkich dyscyplinach i walkę o każdy medal. Transmisje dostępne będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, siedmiu kanałach pop-up dostępnych u niektórych operatorów, kanale 4K oraz - w całości - w Eurosporcie w Playerze. Dzięki platformie online najbardziej wymagający kibice będą mogli obejrzeć każdy moment igrzysk na żywo i na żądanie, na niemal dowolnym urządzeniu, gdziekolwiek będą. Zobaczą tu każdy mecz turnieju siatkówki i każde spotkanie polskich tenisistek i tenisistów w singlu, deblu i mikście. Nie przegapią żadnego wydarzenia na stadionie lekkoatletycznym, czy pływalni. W Eurosporcie w Playerze dostępne będzie aż 3500 godzin transmisji, z czego ponad 1200 z polskim komentarzem. W szczytowych momentach będzie to aż 14 wydarzeń komentowanych po polsku w tym samym momencie. Na dwóch głównych antenach - w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2 - widzowie obejrzą około 500 godzin transmisji. Ramówka Eurosportu 1 będzie skupiona na występach Polek i Polaków oraz najważniejszych wydarzeniach igrzysk. Z kolei oferta Eurosportu 2 będzie skierowana również do kibiców mniej tradycyjnych dyscyplin.
- Igrzyska to niesamowite przeżycie - dla sportowców, mediów oraz widzów, którzy zawsze są dla nas na pierwszym miejscu. Nasza oferta to przede wszystkim możliwość pełnego wyboru, którą dajemy fanom. Wykorzystamy cały potencjał i międzynarodowy zasięg Discovery oraz lokalną silę TVN Grupa Discovery, aby opowiedzieć niesamowite olimpijskie historie tak wielu widzom, jak to tylko możliwe - podkreśliła Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Drużyna Eurosportu na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 / Fot. Eurosport
Drużyna Eurosportu na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 / Fot. Eurosport
Codziennie o 17:00 widzowie Eurosportu 1 będą mogli obejrzeć studio z udziałem ekspertów z drużyny Eurosportu: Anny Rogowskiej, Jolanty Kumor, Sylwii Gruchały, Piotra Gruszki, Damiana Wojtaszka, Adama Korola, Pawła Januszewskiego, Pawła Czapiewskiego i Roberta Korzeniowskiego. Poprowadzą je Michał Korościel i Paweł Kuwik. W Tokio dla Eurosportu pracować będzie Kacper Merk. Wydarzenia ze stolicy Japonii na antenie TVN24 relacjonować będą Monika Krajewska i Paweł Łukasik. Na antenie TVN24 pojawi się codzienny magazyn Tokio 2020".

Polscy widzowie będą mogli też poznać opinie wybitnych sportowców współpracujących z Discovery w całej Europie. Codziennie będą oni omawiać wydarzenia z Tokio w rewolucyjnym studiu The Cube. Wykorzystuje ono najnowsze technologie na czele z rzeczywistością rozszerzoną, co wyniesie eksperckie analizy w Eurosporcie na zupełnie nowy poziom.

Specjalnie z okazji igrzysk olimpijskich Discovery stworzyło całą kolekcję produkcji dokumentalnych nakierowanych na przybliżanie widzom świata sportu, które dostępne będą zarówno na kanałach linearnych, jak i w Playerze. Jednym z tytułów jest dokument "Reaching the Sky" opowiadający historię niesamowitej Sky Brown, która w Tokio będzie walczyła o medal w deskorolce dla Wielkiej Brytanii. Autorski program Anity Werner - "Tokio. Cena sukcesu" - przybliży widzom przygotowania - i idące za tym poświęcenia - polskich olimpijczyków, które doprowadziły ich do startu w igrzyskach. W serii "Traiblazers" przedstawione są historie sportowych legend, które wykorzystały swój głos, aby zmieniać świat. Do tego dochodzą krótkie formy, jak choćby "Sport Explainers", które tłumaczą zasady i tajniki różnych dyscyplin.

Podobnie jak podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang Eurosport nawiązał współpracę z Krzysztofem Gonciarzem. Jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych ponownie będzie zachwycał widzów swoimi relacjami i nietuzinkowymi rozmowami ze sportowcami.

Z uwagi na różnicę czasu, wiele wydarzeń w Tokio rozgrywanych będzie w środku nocy w Polsce. Na stronie sportowybudzik.pl miłośnicy sportu mogą zapisać się na budzenie na wybrane konkurencje. Chętnych czekają niespodzianki w postaci nocnego telefonu od znanych postaci świata sportu.

W ostatnich miesiącach stacja prowadziła otwarty casting komentatorski "Daj się odkryć", którego celem było wyłonienie talentów i danie im szansy spróbowania swoich sił podczas najważniejszej imprezy sportowej świata. Najlepsi z nich pojawią się na platformach Eurosportu już od przyszłego tygodnia.

Ponadto przez najbliższe tygodnie na stronie internetowej eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału królować będą informacje i materiały wideo z Tokio. Igrzyska olimpijskie to największe sportowe wydarzenie na świecie, które gromadzi uwagę kibiców na wszystkich kontynentach.

Komentarze (1 - 10 z 10)

ciekawe czy vectra multimedia polska doda do oferty i czy wszyscy będą mogli oglądać .
 2  
Na ostatniej olimpiadzie dodatkowe kanały Eurosportu były nadawanie bez komentarza. Ciekawe czy na tej będzie. Bo nic o tym napisane nie jest.
 7  
Raczej tak, polski komentarz będzie głównie w Eurosport 1 i Eurosport 2
 1  
pod jakimi numerami kanałów beda w vectra kanały eurosport pup up
 3  
Nawet 1 zdania na temat kanału 4k nie ma, jak to będzie zorganizowane? Tak samo jak tvp 4k na satce?
 2  
Wszystkie wymienione kanały pojawiły się już w przekazie na satelicie Hot Bird.
Można więc być niemal pewnym że pojawią się w ofercie PC+ oraz CP.
Eurosport 4K pewnie również w PC+.
 0  
A co z UPC będą dodatkowe kanały Eurosport czy nie , bo na poprzedniej oLimpiadzie były dostępne w UPC , ciekawe jak będzie teraz
 0  
Nie będzie rozmawiałem z konsultantką nie będzie i najprawdopodobniej nie opłacało się ich dodać.
 0  
W UPC Polska już trwają testy 8 kanałów w tym jeden 4K.
Więc na pewno będą włączone.
 0  
@mistrzu skąd wiesz ze są testy??
 2