Łukasz Szewczyk22.07.2021 (10:49)7 komentarzy

Rafał Wolski, Piotr Domagała i Tomasz Urban w redakcji sportowej nowej platformy Viaplay

• Rafał Wolski oraz Piotr Domagała będą komentatorami wydarzeń sportowych transmitowanych na platformie Viaplay w Polsce - Piotr Domagała będzie także jednym z najważniejszych gospodarzy polskiego studia
• Michał Zachodny oraz Tomasz Urban dołączą do zespołu redakcji sportowej Viaplay w roli współkomentatorów, ekspertów oraz reporterów
Rafał Wolski, Piotr Domagała i Tomasz Urban / Fot. materiały prasowe
Rafał Wolski, Piotr Domagała i Tomasz Urban / Fot. materiały prasowe
Do zespołu Viaplay w Polsce, kierowanego przez Pawła Wilkowicza, który w lipcu objął stanowisko szefa redakcji sportowej, dołączają ndoświadczeni oraz dobrze znani polskim widzom dziennikarze - Rafał Wolski, Piotr Domagała, Michał Zachodny oraz Tomasz Urban. Będą oni współtworzyć zespół odpowiedzialny za przygotowanie relacji z wydarzeń, które są częścią sportowego portfolio serwisu streamingowego Viaplay.
Rafał Wolski to jeden z bardziej rozpoznawalnych głosów futbolu w Polsce. Skomentował ponad 1000 meczów w Canal+ Sport, wcześniej związany był z TVP. Z telewizją publiczną współpracował również podczas Euro 2020. - Cztery finały Ligi Mistrzów, 18 meczów Realu z Barceloną, mecze Euro 2020 - podchodzę do tego z satysfakcją, ale i dystansem. Sport nauczył mnie, że najpierw zawsze jest praca. Jeśli jest wartościowa, regularna, powinna dać efekty. A pasja pozwala pracować jeszcze ciężej i mocniej. Mam 46 lat i uśmiecham się, bo wiem, co sprawia, że mam apetyt na więcej. Czuję ekscytację. Razem zrobimy coś nowego - w wielu znaczeniach i na wielu poziomach. Wierzę, że zaproponujemy najwyższą jakość. Myślę, że za jakiś czas niezwykle miła będzie świadomość, że było się częścią Viaplay od pierwszego dnia - mówi Rafał Wolski.

Piotr Domgała / Fot. materiały prasowePiotr Domagała od marca 2014 roku, przez całą dotychczasową karierę, związany był z Canal+. - Od chłopaka noszącego składy do przedmeczowego studia, do komentatora i prowadzącego program piłkarski. Arsenal - Swansea, pierwszy skomentowany mecz Premier League. "Gorączka Piłkarskiej Soboty" - pierwsze studio w roli prowadzącego. Bycie reporterem podczas półfinałowego starcia Arsenalu z Atletico. To są zastrzyki adrenaliny, wspaniałe uczucie. Nie zamieniłbym go na żadne inne. Cieszę się, że teraz będę mógł się tą pasją dzielić z widzami Viaplay - mówi Domagała.

Michał Zachodny zaczynał jako bloger i autor anglojęzycznych serwisów. Był korespondentem Goal.com na Euro 2012. W latach 2013-2016 pracował w Sport.pl. Od 2017 roku był w Polskim Związku Piłki Nożnej, tworząc materiały dla Łączy Nas Piłka m.in. z MŚ 2018 i Euro 2020. Był również analitykiem reprezentacji Polski U19 i U20. Prowadzi podcast o taktyce "Zachodny do tablicy". - Bycie częścią takiego przedsięwzięcia od startu to duże wyzwanie, ale przede wszystkim świetna przygoda. Wiem, że pracując z Pawłem Wilkowiczem i naszym zespołem będę się spełniał i rozwijał, że będziemy ciekawie rozmawiać o futbolu. Zrobimy wszystko, by nasi widzowie byli zadowoleni z tego, co zobaczą i usłyszą - zapewnia Zachodny.

Tomasz Urban / Fot. materiały prasoweZ kolei Tomasz Urban to , specjalista od niemieckiego futbolu, przez ostatnie cztery lata pracował w Eleven Sports, wcześniej występował w programie "Total Fussball" kręconym dla "Przeglądu Sportowego", pisał też w tygodniku "Piłka nożna", a teraz jego teksty publikuje portal Meczyki.pl. - Bardzo się cieszę, że dołączam do nowego projektu i nadal będę mógł dzielić się z widzami pasją do Bundesligi. Do zobaczenia i usłyszenia już wkrótce - zachęca Urban.

Od najbliższego sezonu platforma Viaplay będzie transmitowała w Polsce wydarzenia sportowe, takie jak spotkania niemieckiej Bundesligi i Superpucharu Niemiec, a także rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Od 2022 roku, przez 6 kolejnych sezonów, serwis Viaplay będzie pokazywał na żywo wszystkie mecze Premier League - najlepszej i najbardziej popularnej ligi piłkarskiej na świecie - a od 2023 roku, także wszystkie wyścigi Formuły 1.

Ponadto, za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay, kibice w Polsce będą mogli obejrzeć na żywo każdy z 64 meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023, turniej Copa America 2024, mecze eliminacyjne w strefie Ameryki Południowej do piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku oraz mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii i Argentyny w latach 2022-2024, a także zawody sportów motorowych W Series i wiele innych.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce 3 sierpnia 2021 roku. Będzie oferowała unikalne połączenie treści Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz programów dla dzieci, a także najważniejszych, transmitowanych na żywo, wydarzeń sportowych. W Polsce cena miesięcznej subskrypcji Viaplay wyniesie 34 zł - oferta obejmie także atrakcyjną promocję, dostępną w momencie uruchomienia platformy. Dostęp do serwisu będzie oferowany zarówno poprzez bezpośrednią subskrypcję, jak i za pośrednictwem partnerów zewnętrznych.

Komentarze (1 - 7 z 7)

I to jest NEWS. Na Tomka Urbana liczyłem od początku ogłoszenia, że Viaplay ma Bundesligę. Najlepszy specjalista od niemieckiego futbolu w Polsce. Przyjście Pana Rafała też mnie bardzo cieszy ponieważ to ścisła czołówka polskich komentatorów i tęsknił bym za jego głosem. Teraz mogliby dogadać się z Matim i Bundesliga byłaby fajnie opakowana.
 9  
Po ostatnim meczu Wolskiego w TVP pisałem ze pewnie przejdzie do Viaplay i nie mylilem się. Moze zaproście Koltonia niech nie będzie nieśmiertelnym ekspettem Polsatu a wroci do komentarza. Ns Bundeslidze sie zna
 10  
Może od przyszłego roku Twaro i Nahorny :)
 11  
A co z Matiasem Borkiem?
 1  
Niech sobie komentuja te swoje sporty dla garstki kibicow w tym swoim glupim Sraplay.
 11  
Niech sobie komentuja te swoje sporty dla garstki kibicow w tym swoim glupim Sraplay.
buhahahahahahahahahahahahahaha
Ale frustrat!!!
 4  
Czuję w kościach, że za rok Twaro do nich dołączy. Nie zdziwię się.
 2