Łukasz Szewczyk22.07.2021 (14:48)

20 urodziny TVN24. Jubileuszowa oprawa, specjalne programy, goście, rozmowy z widzami

• 9 sierpnia 2001 roku wystartował pierwszy w Polsce całodobowy kanał informacyjny TVN24.
• W dniu swoich 20 urodzin oraz w weekend poprzedzający rocznicę, ramówkę wypełnią specjalne programy, niezwykli goście i niespodzianki dla widzów
TVN24
Obchody jubileuszowe na antenie TVN24 rozpoczną się już w sobotę, 7 sierpnia, programem "#Nasze 20-lecie". Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki razem ze swoimi gośćmi podsumują rok 2020.
W niedzielę, 8 sierpnia stacja zaprosić do świętowania swoich widzów, z którymi dziennikarze będą rozmawiać w wielu miejscach w Polsce. Razem z nimi i z gośćmi w studio będą wspominać to, co było, komentować teraźniejszość i debatować o planach na przyszłość.

Również w niedzielę, specjalne wydanie "Loży Prasowej" z redaktorami naczelnymi największych polskich tytułów poprowadzi Małgorzata Łaszcz. Dziennikarka jest gospodynią "Loży" od września 2001 roku. O godz. 20:00 TVN24 pokaże urodzinowe wydanie debaty "Zawód: dziennikarz" o sprawczej mocy dziennikarstwa. Debatę poprowadzi Anna Jędrzejowska. Wśród gości pojawią się zdobywcy najważniejszych dziennikarskich nagród w Polsce. Swoją pracą udowodnili, jak duży i realny wpływ na życie konkretnych osób, społeczeństw, instytucje oraz systemy polityczne i państwowe mają niezależni dziennikarze.

W dniu urodzin, w poniedziałek 9 sierpnia, antena TVN24 będzie miała od rana oprawę urodzinową. Anna Jędrzejowska i Tomasz Sianecki pokażą kulisy pracy stacji, oprowadzą po studiach i miejscach w redakcji, które nasi widzowie znają tylko z ekranu albo nie mieli okazji ich dotąd zobaczyć wcale. Będą rozmawiać z tymi, którzy występują przed kamerą, ale też z tymi, których na co dzień nie widać, a bez których telewizja by nie istniała. O godzinie 12:00 - dokładnie jak 20 lat temu - specjalne wydanie serwisu poprowadzi Anita Werner.

W sobotę, niedzielę i poniedziałek w urodzinowej odsłonie "Szkła Kontaktowego" prowadzący razem z widzami będą wspominać wspólne 20 lat.