Łukasz Szewczyk28.07.2021 (8:15)20 komentarzy

Oferta nowej platformy Viaplay będzie dostępna w UPC Polska

• Abonenci sieci UPC Polska zyskają dostęp do oferty nowej platformy Viaplay
• Viaplay będzie dostępny dla klientów UPC poprzez różne opcje pakietowe
• Serwis streamingowy Viaplay zostanie uruchomiony w Polsce 3 sierpnia 2021 roku
Start platformy Viaplay w Polsce
Nordic Entertainment Group (NENT Group) i polski operator telewizji kablowej UPC, podpisały wieloletnią umowę dystrybucyjną, na mocy której usługa streamingowa Viaplay będzie dostępna dla klientów UPC.
Serwis streamingowy Viaplay będzie dostępny dla nowych i obecnych klientów UPC w różnych pakietach telewizyjnych, w specjalnych promocjach. Viaplay będzie również dostępny jako dodatkowy abonament, a aplikacja Viaplay zostanie zintegrowana z UPC TV 4K Box w odpowiednim czasie. UPC, należące do Liberty Global, oferuje polskim klientom telewizję, szerokopasmowy dostęp do Internetu, telefonię stacjonarną i komórkową.

- Dzięki współpracy z UPC będziemy mogli zapewnić dostęp do platformy Viaplay ponad 1 mln gospodarstw domowych w Polsce. Ze względu na wiodącą pozycję UPC w ośrodkach miejskich, zawarta umowa doskonale uzupełnia nasze inne partnerstwa na lokalnym rynku. W związku z uruchomieniem platformy Viaplay, widzowie w Polsce z pewnością mają na co czekać, a kolejne umowy dystrybucyjne zostaną wkrótce ogłoszone - zapowiada Kim Poder, NENT Group Chief Commercial Officer.

Data uruchomienia usługi dla klientów UPC zostanie podana wkrótce. Wcześniej ogłoszono, że oferta Viaplay pojawi się także w ofercie sieci Vectra

Przypomnijmy, że platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce 3 sierpnia 2021 roku i będzie oferowała polskim widzom połączenie treści Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali, programów dla dzieci, a także najważniejszych, transmitowanych na żywo, wydarzeń sportowych, takich jak spotkania piłkarskiej Bundesligi, a w kolejnych latach również mecze Premier League (od sezonu 2021/22) oraz wyścigi Formuły 1 (od 2023 roku).

W Polsce cena miesięcznej subskrypcji platformy Viaplay wyniesie 34 zł - oferta obejmie także promocję, dostępną w momencie uruchomienia platformy. Dostęp do serwisu będzie oferowany zarówno poprzez bezpośrednią subskrypcję, jak i za pośrednictwem partnerów zewnętrznych. Viaplay będzie również dostępny w szerokiej gamie urządzeń oraz platform, takich jak telewizory smart marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL; smartfony i tablety wyposażone w systemy operacyjne iOS oraz Android; urządzenia Chromecast oraz Apple TV, konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox One, a także komputery PC oraz Mac.

Komentarze (1 - 10 z 20)

Byłem zwolennikiem platform VOD ale ostatnio mój entuzjazm opadł... Okazuje się, żeby mieć dostęp do różnych filmów potrzebuje 5 albo więcej abonamentów po kilkadziesiąt złotych każdy:
- HBO Go
- Netflix
- Amazon Prime
- Player+
- Canal+
- Viaplay
- CDA

.... no i co? 200 zł na miesiąc zabraknie, a i tak znajdzie się film jeszcze na innej platformie.

Coraz bardziej ten VOD mnie irytuje. Wiadomo, że jedna wielka biblioteka filmów jest niemożliwa, ale 10 niezależnych bibliotek (każda z innymi volumenami) to nie rozwiązanie dla biednego polskiego widza, ze słabym łączem internetowym.
 34  
Ale nie trzeba korzystać z wszystkich serwisów VOD. Wykup te, które Tobie odpowiadają. I tak nie masz pewnie czasu oglądania wszystkiego. Zawsze można tez wykupić na jeden miesiąc, by obejrzeć co chcesz.

Ja w UPC z premium abonuje tylko Canal+ i HBO i mi wystarcza. Nie oglądam sportu, wiec Eleven Sports czy Polsat Sport Premium mi zbędny. Cinemax też, bo wszystko z tego kanału mam w HBO GO. A o FilmBoxie nie wspominam, bo tam same starocie :D
 2  
Mze w jakies platformie sat takie CP
 4  
Ile życia spędzasz na oglądaniu TV, że potrzebujesz 5 platform? Wiesz, że istnieje świat na zewnątrz?
 6  
po co wszystkie na raz?
to w nich fajne że można na miesiąc je wykupić.
po miesiącu wziąć inny i tak rotacyjnie sobie oglądać.
 2  
To że osadzą aplikacje na marnym streamingowym dekoderku 4K mnie nie interesuje. Chce tylko wiedzieć czy w takim wypadku jako abonent UPC moge wykupić Viaplay taniej niż oficjalne 34 zł w zamian za lepszą cenę zobowiązując się na jakiś okres i logować sie gdzie chce na każdej platformie?
 5  
Wykupie jedynie za rok,jak już będą mieli angielską ligę.Póki co mam Canal+
 6  
Wykupie jedynie za rok,jak już będą mieli angielską ligę.Póki co mam Canal+
W ciągu tego roku to oni srogo się przekonają ile klientów chce płacić za transmisje online. Może zmądrzeją i podzielą się prawami z jakąś TV :D
 2  
Serio wy się łudzicie że jak dojdzie Premier League i F1 to nadal cena będzie wynosić 34zł??? No to pozdro xD
 4  
Fanów Bundesligi aż tylu nie ma, bardziej mamy fanów Lewego, co może to wykupią ale po za tym większość kupi to dopiero za rok jak dojdzie liga angielska. Teraz powodzenie sprzedaży w Polsce zależy od tego czy polskie kluby przebrną przez eliminacje do Ligi Konferencji. Póki co pewna udziału w tych rozgrywkach os fazy grupowej jest Legia, która jeszcze wciąż jest w walce o LM (Polsat) lub LE (również Viaplay).
 3