Łukasz Szewczyk02.08.2021 (11:24)1 komentarz

Radio 357 z festiwalem Żywiec Męskie Granie. Mobilna scena, specjalne relacje

• Radio 357 ogłosiło rozpoczęcie współpracy z Żywiec Męskie Granie
• Koncertom na dużej scenie będzie towarzyszyła Scena 357
• Wystąpią na niej młode zespoły wybrane przez redakcję Radia 357
• Nadawane będą także radiowe relacje z koncertów oraz wywiady
Scena 357
Radio 357 po raz pierwszy zrealizuje projekt towarzyszący trasie Żywiec Męskie Granie. Na przygotowanej we współpracy ze ŠKODĄ specjalnej scenie mobilnej wystąpią młode, utalentowane zespoły i artyści. Zostali wytypowani przez redakcję muzyczną Radia 357.
- Szukamy talentów wśród muzyków, którzy naszym zdaniem są wciąż na początku swojej kariery. Jako radio, oprócz grania muzyki o ugruntowanej pozycji, chcemy dawać szansę tym, którzy dopiero próbują się wybić. Dlaczego? Nam też tę szansę poniekąd dano. Więcej - dostajemy ją każdego dnia od 32 tysięcy Patronów finansujących radio. W ten sposób niejako spłacamy dług wdzięczności. Mamy z tego olbrzymią frajdę - tym bardziej, że robimy to razem z Męskim Graniem - najbardziej znanym i rozchwytywanym projektem koncertowym w Polsce. W tym roku możemy to zrobić w ramach Sceny 357. Z tej współpracy wyniknie jeszcze wiele szalonych rzeczy - zapowiada Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej Radia 357 i prowadzący koncerty Żywiec Męskiego Grania na dużej scenie. Scena 357 realizowana jest w ścisłej współpracy z organizatorem trasy - Agencją Live.

Kto wystąpi?
• 6-7 sierpnia - Kraków, Muzeum Lotnictwa (Hamulec Duxius oraz Jakub Skorupa)
• 13-14 sierpnia - Warszawa, Tor Służewiec (Kamil Hussein, Unfortunate Sons oraz Nastroje)
• 20-21 sierpnia - Poznań, Park Cytadela (Syndrom Paryski, Youth Novels oraz Marta Bijan)
• 27-28 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem (Wodorost, Blurred Pink oraz Kyoku)

Mobilna scena w sąsiedztwie sceny głównej
Mobilną Scenę 357 zaprojektowano specjalnie na potrzeby koncertów. Będzie kompletnie wyposażona w zaplecze techniczne. Ozdobili ją artyści malujący graffiti.

- To nasz autorski projekt. Chcieliśmy stworzyć coś symbolizującego przejście między graniem garażowym a dużą sceną. Taki wehikuł podkreślający ważny moment w karierze. Jesteśmy trochę w podobnym momencie jako radio - stąd pomysł. Wierzymy, że zapamiętają to przeżycie na zawsze. I że dadzą się zapamiętać publiczności, która jeszcze nie raz będzie wracać na ich koncerty - tłumaczy Julia Kohman, dyrektor marketingu i sprzedaży w Radiu 357. - W realizacji całego pomysłu bez chwili wahania wsparła nas ŠKODA, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - dodaje.

Podwójne Męskie
To już dwunasta edycja projektu Męskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec. Formuła została dostosowana do wymogów pandemicznych. Z tego samego powodu w tym roku po raz pierwszy w historii na trasie pojawią się aż dwie orkiestry - Męskie Granie Orkiestra 2020 oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. Na jednej scenie zagrają artyści od lat obecni na scenie projektu: Dawid Podsiadło, BRODKA, ØRGANEK, Artur Rojek, Daria Zawiałow, ZALEWSKI, król, Maria Peszek, Natalia Przybysz oraz RALPH KAMINSKI. Dodatkowo, publiczność będzie mogła usłyszeć muzyków, którzy do tej pory nie pojawiali się regularnie na Męskim Graniu, a niektórzy z nich wystąpią na trasie po raz pierwszy. W czterech miastach zagrają: BAASCH, Bluszcz, Jarecki, Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Kwiat Jabłoni, Muchy, Niemoc + goście, Shyness!, WaluśKraksaKryzys, Vito Bambino i Zdechły Osa.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Wow!!!
To jest news!!!
Bardzo się cieszę, że to wydarzenie radio 357 pod swoje skrzydła wzięło.
 3