Łukasz Szewczyk08.08.2021 (9:54)brak komentarzy

Podróż do najbardziej ekscytujących cudów świata w nowym programie Polsat Viasat History

• Dawniej mówiono o siedmiu cudach świata starożytnego -- dziś na listach UNESCO znajduje się 1121 takich wyjątkowych skarbów kultury.
• W sześcioodcinkowej serii "Planeta skarbów" historyk Christopher Clark oprowadza nas po najciekawszych miejscach z listy UNESCO na całym świecie.
• Emisja w Polsat Viasat History
"Planeta skarbów" w Polsat Viasat History / Fot. materiały prasowe
"Planeta skarbów" w Polsat Viasat History / Fot. materiały prasowe
Twórcy serii najpierw odwiedzą kolebkę cywilizacji, czyli Afrykę, a tam przyjrzą się z bliska kompleksowi piramid w Gizie, który jest jedynym z siedmiu starożytnych cudów świata pozostającym w całkowicie nienaruszonym stanie. Widzowie zobaczą również znaną ze starożytnych korzeni chrześcijańskich Etiopię, a także zapierający dech w piersiach Park Narodowy Serengeti w północnej Tanzanii. Z kolei w malowniczych Indiach pełnych budowli znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Clark odwiedzi między innymi: położone nad brzegiem Gangesu miasto Varanasi, gwarny Bombaj oraz monumentalne zamki i pełne przepychu pałace Radżastanu. Dotrze też do wspaniałego Tadż Mahal oraz do samych podnóży majestatycznych Himalajów.
Autorzy serii odwiedzą również Bliski Wschód, gdzie zobaczymy jedno z najstarszych miejsc zamieszkanych przez ludzi w Wadi Rum i odkryjemy wykutą w skale Petrę oraz miasto Persepolis, stolicę imperium perskiego sprzed około 2500 lat. Będą podziwiać Isfahan, w którym znajdują się wspaniałe meczety, budynki rządowe oraz Wielki Bazar. Z kolei w miejscu, w którym spotkają się Stary i Nowy świat, czyli w Ameryce Łacińskiej, odnajdą dziedzictwo prekolumbijskich cywilizacji, kolonialną architekturę i wspaniałe piękno przyrody. Odkryją tu hiszpańskie budowle w Hawanie i Quito i zobaczymy Park Narodowy Galapagos - dom wielu wyjątkowych zwierząt.

W Europie z kolei Clar z ekipą odwiedzą Wenecję, będą podziwiać zaimki nad pięknym Renem, dotrzemy także do miasta świateł i miłości, czyli Paryża, trafią do huty żelaza w niemieckim Völklinger oraz do malowniczych londyńskich ogrodów Kew Gardens. A na koniec wyprawy poznamy bogactwo kulturowe Azji Południowo-Wschodniej: Angkor Wat w Kambodży; Luang Prabang w Laosie; imponujące tarasy ryżowe na Bali oraz Zatokę Ha Long w Wietnamie.

Premiera serii "Planeta skarbów" 8 sierpnia o 19:55 na kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków w niedziele o tej samej porze.