Łukasz Szewczyk09.08.2021 (17:18)5 komentarzy

TVP z pierwszymi umowami na odustępnianie programów w internecie z zasadą must carry must offer

• Telewizja Polska podpisała pierwsze umowy dotyczące udostępniania programów objętych zasadą must carry must offer w multimedialnych platformach internetowych.
TVP z pierwszymi umowami na odustępnianie programów w internecie z zasadą must carry must offer
Od 9 sierpnia 2021 roku sieć TOYA oraz spółka CDA będą udostępniać programy Telewizji Polskiej, wykorzystując system dystrybucji treści opracowany przez nadawcę (CDN - Content Delivery Network). Jest to rozwiązanie gwarantujące jakość i bezpieczeństwo sygnału oraz respektowanie ograniczeń terytorialnych i praw licencyjnych do posiadanych treści. Zapewnia także równy dostęp do sygnału wszystkim zainteresowanym podmiotom, a przede wszystkim ich użytkownikom, nie uzależniając jakości czy priorytetu w dostępie od uiszczenia opłaty. Programy TVP1 HD i TVP2 HD udostępniane są w najwyższej dostępnej technicznie rozdzielczości, a TVP3 w standardowej jakości obrazu (SD). Telewizja Polska nie pobiera od operatorów opłat z tytułu licencji, zapewnienia dostępu do sygnału, ani za transfer danych.
- System dystrybucji treści Telewizji Polskiej to nowoczesne, bezpieczne i bardzo wydajne rozwiązanie technologiczne. Warto zaznaczyć, że w czasie UEFA EURO 2020, podczas meczu Polska - Szwecja, 910 tys. unikalnych użytkowników wygenerowało ruch na poziomie 1,9 Tbps. Tym samym Telewizja Polska ustanowiła kolejny rekord transmisji podczas jednego wydarzenia w polskim internecie. CDN działał przy tym bez zarzutu, a nie osiągnęliśmy jeszcze jego maksymalnej wydajności - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP S.A

Zgodnie z obowiązującym prawem, operatorzy udostępniający programy na mocy art. 43 Ustawy o radiofonii i telewizji muszą wcześniej zawrzeć umowę z nadawcą, na co zwracał uwagę Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tym samym podmioty niewypełniające tego obowiązku, a powołujące się na zasadę must carry, łamią prawo. TVP jest gotowa udostępnić sygnał programów TVP1 HD, TVP2 HD oraz TVP3 wszystkim polskim operatorom i przedstawiła projekty odpowiednich umów tym operatorom, którzy zwrócili się do nadawcy o zgodę na udostępnianie programów za pośrednictwem multimedialnych platform internetowych.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Ciekawe kiedy Canal+ Online się ogarnie.
 3  
Tylko wp pilot na krzywy ryj nadaje nie swój produkt i bierze za to piniądz
 2  
Przecież w WP masz podstawowe kanały za darmo, bez umowy
 4  
Nie jest tak kolorowo, wiele audycji na TVP1, TVP2 i TVP 3 zablokowanych jak np. wczorajsza komedia U Pana Boga za piecem z 1998 roku! Jak tak to będzie wyglądać to pasuje żeby był oddzielny program TV dla tych kanałów z oznaczeniem które można oglądać a które nie :)
 0  
A kasiory z reklam to wp nie bierze. Przecież nie napisałem że oglądający coś płacą
 1