Łukasz Szewczyk10.08.2021 (12:45)brak komentarzy

Oscarowy "Bohemian Rhapsody" w FilmBox Premium HD

• Freddie Mercury to legenda światowego rocka.
• W dniu, w którym artysta obchodziłby 75. urodziny, FilmBox Premium HD wyemituje "Bohemian Rhapsody".
• Film to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście.
"Bohemian Rhapsody" / 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation
"Bohemian Rhapsody" / 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation.
"Bohemian Rhapsody" to historia zespołu Queen i jego wokalisty, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów na całym świecie. Urodzony na Zanzibarze artysta swoją ponadczasową muzyką i charyzmatyczną osobowością zdefiniował kilka kolejnych pokoleń. Lider Queen zmarł 30 lat temu, ale nieśmiertelna pozostanie jego legenda i przeboje. Losy zespołu przeniósł na ekran Bryan Singer, w roli głównej wystąpił nagrodzony Oscarem Rami Malek.
Fabuła filmu skupia się przede wszystkim na postaci lidera grupy, niezwykle utalentowanego, ale i kontrowersyjnego Freddiego Mercury'ego. Mimo to widzowie będą mieli szansę zaobserwować także rozkwit kariery innych członków zespołu: Briana Maya (Gwilym Lee), Rogera Taylora (Ben Hardy) i Johna Deacona (Joseph Mazzello). Wszystko to podane
w imponującej oprawie muzycznej. W filmie zobaczymy m.in. niełatwe początki kapeli, eksperymenty nad debiutancką płytą, trasy koncertowe, zmiany wytwórni płytowych
i menedżerów, rozpad zespołu i wreszcie triumfalny powrót Queen na Live Aid w 1985 roku. Na ekranie pojawi się także wątek hulaszczego życia gwiazdy oraz historia jego wieloletniego związku z Mary Austin (w tej roli Lucy Boynton), którą artysta nazywał miłością swojego życia.

Film "Bohemian Rhapsody" stał się nie tylko jedną z najchętniej oglądanych muzycznych biografii w historii kinematografii, ale również produkcją, która zdobyła wiele prestiżowych nagród. Historia grupy Queen została nagrodzona m.in.: 2 Złotymi Globami, 2 nagrodami BAFTA oraz 4 Oscarami.

Premiera filmu "Bohemian Rhapsody" na FilmBox Premium HD w niedzielę (5 września 2021 roku) o godz. 21:00.