Łukasz Szewczyk10.08.2021 (16:41)1 komentarz

Eurosport poprawia wyniki podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Hitem siatkówka

• Kanały Eurosportu z większą oglądalnością w czasie Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020
• Hitem siatkarski mecz Polska - Francja
• Discovery posiada pełne prawa do dwóch kolejnych igrzysk - Pekin 2022 i Paryż 2024.
Tokio 2020
Jak informuje nadawca, na relacjach z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 monitorowane kanały linearne Eurosportu osiągnęły o 27 proc. lepszą średnią oglądalność niż podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 i o 53 proc. wyższy udział w rynku. Stacja oferowała również relacje na żywo w siedmiu kanałach dodatkowych, kanale 4K oraz w serwisie player.pl, który pokazał każdy moment igrzysk. Igrzyska w Tokio były też szeroko relacjonowane w innych kanałach Grupy TVN Discovery, zapewniając łączne dotarcie do 17 mln widzów telewizji linearnej.
Eurosport zaangażował kibiców w mediach społecznościowych. Na profilach stacji na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz YouTubie tylko w trakcie igrzysk opublikowano ponad 3.2 tys wpisów, które wygenerowały 230 mln odsłon i ponad 2.3 mln polubień i interakcji. Materiały wideo miały 110 mln odtworzeń, a wszystkie publikowane treści zachęcały do dyskusji. Posty tylko z Facebooka i Twittera Eurosportu udostępniono blisko 120 tys razy i skomentowano 160 tys razy.

- To były pierwsze igrzyska pokazane na taką skalę i w taki sposób! Na platformach Eurosportu i TVN Grupa Discovery pokazaliśmy aż 3500 godzin transmisji, komentując jednocześnie po polsku nawet kilkanaście wydarzeń. Daliśmy widzom pełny wybór i dotarliśmy do milionów osób, dostarczając im niezapomnianych emocji oraz opowiadając inspirujące, olimpijskie historie w naszych dwóch głównych stacjach, kanałach dodatkowych i Playerze. Wydarzenia z Tokio relacjonowały też TVN24, TVN i TTV. Jednocześnie, na stronach internetowych i w mediach społecznościowych całej grupy prowadziliśmy na bieżąco serwisy informacyjne. Pokazaliśmy, jak mogą wyglądać transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych świata! Żadne inne medium w Polsce nie oferowało tak pełnych i angażujących relacji. Z niecierpliwością czekamy teraz na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Przygotowania już w toku - mówi Dorota Żurkowska-Bytner, Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Wiele wydarzeń w trakcie Tokio 2020 przyciągało do Eurosportu 1 setki tysięcy widzów. Najchętniej oglądanymi relacjami były te z siatkarskiego parkietu. Mecz Polska - Francja w ćwierćfinale igrzysk oglądało 623 tys. widzów. Ogromną popularnością cieszyły się również transmisje lekkoatletyczne, w tym z obu konkursów rzutu młotem.


Discovery posiada pełne prawa do igrzysk olimpijskich aż do 2024 roku. Już od 4 do 20 lutego w Pekinie rozegrane zostaną zimowe igrzyska, a każdy niezapomniany moment tego wydarzenia dostępny będzie na żywo i na żądanie w Eurosporcie i Playerze.

Dane: Nielsen Audience Measurement, 4+, TSV+2, 02:00-25:59; 23.07-08.08.2021

Komentarze (1 - 1 z 1)

Mnie pewnie nie policzyli bo oglądałem kanały Eurosport na CPGO. Tych z Playera też nie liczyli?
 0