Łukasz Szewczyk11.08.2021 (23:17)10 komentarzy

Ustawa Lex TVN przegłosowana. Zarząd TVN: "Atak na niezależność mediów, będziemy bronić TVN24"

• Sejm przyjął "Lex TVN", teraz trafi ona do Senatu
• Zarząd telewizji TVN wydał oświadczenie, w którym zapewnia obronę telewizji TVN24.
Ustawa Lex TVN przegłosowana. Zarząd TVN: "Atak na niezależność mediów, będziemy bronić TVN24"
W czasie środowego posiedzenia Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, nazywaną ustawą "Lex-TVN" ponieważ uderza głównie w amerykańskiego właściciela Grupy TVN. Za ustawą głosowało 228 posłów (cały PiS, trzech posłów Kukiz`15 i dwóch posłów niezrzeszonych) przeciw było 216, wstrzymało się 10. We wrześniu ustawą zajmie się Senat.
Przypomnijmy, że przygotowana przez PiS przegłosowana nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wprowadza ograniczenie w przyznawaniu koncesji. O polską koncesję będą mogły ubiegać się podmioty zagraniczne pod warunkiem, że ich udział w spółce nie przekracza 49 procent. Dodatkowo o koncesję będzie mógł uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

Oświadczenie Zarządu TVN S.A. z 11 sierpnia:
"Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery.

Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce. Bez wątpienia godzi też w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu zbudowanego w ostatnich 30 latach.

Apelujemy do Senatu oraz do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu w obecnym kształcie. Od tego zależy czy Polska nadal będzie postrzegana na arenie międzynarodowej jako kraj demokratyczny i wiarygodny dla inwestorów."

Komentarze (1 - 10 z 10)

Ciekawe ile by tych głosowań było gdyby za 2x nie przeszło.
 2  
Ciekawe ile by tych głosowań było gdyby za 2x nie przeszło.
Do upadłego.
Im się przecież to zwyczajnie należało:D :D :D
 0  
W tvn i tak zarabiają nieprzyzwoicie wielkie pieniądze jak to mówi prokop, więc krzywda się im nie dzieje.
 5  
W tvn i tak zarabiają nieprzyzwoicie wielkie pieniądze jak to mówi prokop, więc krzywda się im nie dzieje.
Widzisz jaki ty głupiutki. Ludzie TVNu moze sobie poradzą, gorzej z Tobą. Bo nawet nie masz świadomości, że ograniczanie działalności mediom to cios w społeczeństwo. Ale przecież to Ciebie nie dotyczy. Na razie...
 11  
Media to władza. Dziś silna jak nigdy. Nie może być tak, aby władzę w państwie, choćby częściowo, sprawował obcy kapitał. To się nazywa okupacja.
 8  
Media to władza. Dziś silna jak nigdy. Nie może być tak, aby władzę w państwie, choćby częściowo, sprawował obcy kapitał. To się nazywa okupacja.
Dobrze, że Obajtek przejął od tych złych Niemców dzienniki Polska Presse. Teraz mamy słuszny ogląd na polskie sprawy. Hehehehe

Boże! Jaki ty ciemny jesteś.
 4  
Master widać lubisz zaglądać komuś po kołdrę , a tak na marginesie TVN jest stacją prywatna i musi sama wypracować zyski. Zaś szczujnia tvp dostaje naszą kasę z podatków/ 2 miliardy/, a jeszcze ogłosili, że za zeszły rok mają ponad 200 milionów strat. Poza tym prowadzący główne wydania wiadomości wg. nieoficjalnych informacji zarabiają ok 50 tysięcy/mnie licząc ewent. premii. Co do wpisu Leszy to szkoda nawet komentować, tvpinfo wyprała mu doszczętnie mózg. Chłopcze poczytaj trochę o wojnie , o okupacji i nie używa słów , których znaczenia nie znasz.
 5  
Nie ważne czy ktoś jest za pis czy a po trzeba stwać w obronie tvn24 i discavery bo usa to zapamieta nam i to sie od bije na naszych relacjach z usa gospodarczych jest wolny rynek każdy ma prawo nadawać tvn24 polstat news tvp info i inne tv jest 21 wiek wiec nie cofajmy sie
 7  
Potrzebna będzie większość jeszcze raz za miesiąc i pozamiatane.
 1  
TVN...obecnie kreowany jest jako stacja mówiąca prawdę, gdzie dokonywany jest zamach na "wolność" mediów :D Czemu redaktor nie powie, że identyczne prawo jest w Niemczech...gdzie obcy kapitał nie ma wstępu do mediów publicznych...
 5