Łukasz Szewczyk31.08.2021 (18:45)brak komentarzy

Anna Kalita w zespole Weekend.gazeta.pl

• Anna Kalita dołącza do zespołu Weekend.gazeta.pl.
• Od września na Weekend.gazeta.pl będzie pojawiać się jeszcze więcej treści premium jej autorstwa - wywiadów i reportaży.
Anna Kalita
Anna Kalita jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako dziennikarka współpracowała m.in. z "Gazetą Wyborczą Wrocław", "Dziennikiem Polska-Europa-Świat", "Dziennikiem Gazetą Prawną" oraz programem "UWAGA!" TVN. W 2016 r. została nominowana do nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarstwo śledcze za materiał "Tu nie ma sprawiedliwości" na temat krzywdy chorych na Alzheimera podopiecznych domu opieki.
1 września 2021 roku Anna Kalita dołączy do zespołu Weekend.gazeta.pl jako autorka treści premium. Dziennikarka już wcześniej przeprowadziła dla serwisu wiele wywiadów, które dotarły do szerokiego grona czytelników. W swoich materiałach poruszała ważne problemy społeczne, a za teksty stworzone dla Weekend.gazeta.pl była nominowana do nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej.

- Podziwiam to, z jakim szacunkiem Anna Kalita podchodzi do każdego ze swoich rozmówców - mówi Anna Budyńska, redaktorka naczelna Weekend.gazeta.pl. - Jej wrażliwość i świetny warsztat dziennikarski są w dzisiejszych czasach wyjątkowe. Jak nikt inny potrafi pisać o nas - o naszych lękach, traumach i radościach, i to mocno rezonuje wśród czytelników. Po każdym jej tekście dostajemy wiadomości od osób, które przeżyły te same lub podobne historie, które również chcą się podzielić swoimi doświadczeniami - dodaje Budyńska.

Weekend.gazeta.pl to serwis premium, w którym publikowane są między innymi reportaże, pogłębione wywiady i rozbudowane sylwetki, a artykuły ilustrowane są wielkoformatowymi zdjęciami. Magazyn Weekend.gazeta.pl łączy dziennikarską jakość z wynikami zasięgowymi w swojej kategorii. Serwis, obchodzący w tym roku siedmiolecie, został liderem wśród magazynów online z 2,5 mln RU. Dodatkowo, przyciąga uwagę czytelników ponad trzy razy dłużej niż kolejny tytuł w rankingu, czyli średnio przez ponad 12 minut.