Łukasz Szewczyk01.09.2021 (21:58)brak komentarzy

Canal+ na wrzesień. "Skłodowska", "After 2", "Szarlatan", "Dr. Death"

• Propozycje Canal+ na wrzesień
• Wśród nowych seriali m.in. "Vigil", "Dr. Death", "Duff i Wzowski"
• Filmowe premiery to m.in. "Milczenie", "Trolle 2", "Skłodowska", "After 2", "Szarlatan"
"Szarlatan" / Fot. materiały prasowe
"Szarlatan" / Fot. materiały prasowe
Wrzesień w Canal+ to nowe seriale. Najnowszy brytyjski serial sensacyjny produkcji BBC "Vigil" (od 13 września) to historia policyjnego śledztwa, które rozgrywa się na pokładzie okrętu podwodnego. Ta sześcioodcinkowa fabuła napisana przez Toma Edge'a ("Crown", "Cormoran Strike") zaczyna się od zniknięcia szkockiego statku rybackiego i równocześnie tajemniczej śmierci na pokładzie atomowego okrętu podwodnego, tytułowego HMS Vigil. Do rozwiązania zagadki zostaje wyznaczona inspektor Amy Silva, która (dosłownie) ląduje na pokładzie okrętu, a tam szybko wchodzi w konflikt z przedstawicielami Królewskiej Marynarki Wojennej. Sama, otoczona przez obcych stara się wykonać swoje zadanie i rozwiązać sprawę. Czy to w ogóle możliwe?

Kolejna propozycja to serial sensacyjny "Dr. Death" (od 15 września). Sprawa doktora Christophera Duntscha kilka lat temu wstrząsnęła Ameryką. Ten arogancki psychopata w lekarskim kitlu zabił bądź okaleczył wielu swoich pacjentów. Nic więc dziwnego, że zdobył przydomek "Doktor Śmierć" i skończył w więzieniu z wyrokiem dożywotniego pozbawienia wolności. O tym jak do tego doszło opowiedziano ze szczegółami w 2018 r. w podcaście "Dr. Death", który "GQ Magazine" określił "najbardziej przerażającym podcastem roku". Pełna faktów i wywiadów wielogodzinna opowieść o tym kim był doktor Duntsch i jak go w końcu powstrzymano stała się podstawą pełnego napięcia i świetnie zrealizowanego ośmioodcinkowego fabularnego serialu telewizyjnego, który miał premierę w Stanach kilka miesięcy temu.
Z kolei "Duff i Wazowski" (od 21 września) to kanadyjski serial o policyjnym duecie, który musi zmierzyć się z groźnym gangiem z Toronto. Ten duet to Sam Wazowski i Kelly Duff, dwie policjantki po czterdziestce, które poza wiekiem różni praktycznie wszystko - od pochodzenia i rasy, po charaktery i metody pracy. Niełatwo więc będzie im pokonać wzajemne uprzedzenia, zgrać czy zaprzyjaźnić, ale jeśli to się uda - drżyjcie przestępcy, bo takiej pary nic nie będzie w stanie powstrzymać!

Wśród premier filmowych "Milczenie" (4 września). Kameralny mroczny thriller o samozwańczym strażniku leśnego rezerwatu, który musi zmierzyć się z groźnym mordercą. Rayburn po śmierci córki wybrał życie samotnika, odcinając się od cywilizacji, pijąc i spędzając kolejne dni i lata na opiekowaniu się lasem. Gdy pewnego dnia widzi przypominającą jego córkę dziewczynę , która ucieka przed dziwnym napastnikiem, nie potrafi się powstrzymać przed interwencją. Rozpoczyna to lawinę wydarzeń, w których ważną rolę odegra również lokalna pani szeryf. Czy ta para będzie potrafiła się porozumieć i zaufać sobie wzajemnie? Czy będą sobie tylko przeszkadzać, na czym skorzysta przestępca?

Z kolei "Trolle 2" (od 5 września) to pełna znanych i popularnych światowych przebojów z najróżniejszych muzycznych gatunków (od Daft Punk po Ozzy'ego Osborne'a) animacja o przygodach sympatycznych tytułowych stworków. W tym filmie bohaterowie wyruszają w wielką podróż po trollowych krainach, gdzie królują różne style muzyki. Od lekkiego popu, po ciężkie rockowe granie - trolle sprawdzają się we wszystkim i brzmią równie dobrze w każdej wersji.

Wśród premier film biograficzny "Skłodowska" (12 września). Maria Skłodowska-Curie, laureatka dwóch nagród Nobla, Polka i Francuska, kobieta, która swym talentem, charakterem i siłą woli zainspirowała pokolenia. Oto jej najnowsza filmowa biografia, która świetnie pokazuje jak ważną i cenioną na całym świecie postacią jest Skłodowska. Oto mamy bowiem do czynienia z ekranizacją dokumentalnego komiksu Amerykanki Lauren Redniss ("Radioactive: Marie & Pierre Curie. A Tale of Love and Fallout"), który na ekran przeniosła irańsko-francuska, nominowana wcześniej do Oscara reżyserka (a także autorka komiksów) Marjane Satrapi.

Z kolei "After 2" (od 18 września) to kontynuacja popularnego młodzieżowego melodramatu opartego na bestsellerowym cyklu powieściowym Anny Todd. Literacki cykl "After" rozpoczął się jako internetowe fan fiction inspirowane zespołem One Direction. Jego wielka popularność pozwoliła przenieść "After" na papier (jego bohaterowie wystąpili w pięciu tomach), a z czasem również na filmowy ekran. "After 2" to ekranizacja drugiego tomu, w którym para głównych bohaterów Tessa i Hardin po wielu perypetiach, namiętnościach, problemach i wreszcie rozstaniu w finale części pierwszej, próbują żyć bez siebie. Tessa trafia na staż do Vance Publishing i poznaje tam, wydawałoby się idealnego chłopaka. Hardin stara się za wszelką cenę odzyskać dziewczynę. Z drugiej strony - jeśli coś wydaje się idealne, to jakie są szanse, że jest takie naprawdę?

Pojawi się także "Szarlatan" (od 19 września). Najnowszy film Agnieszki Holland to międzynarodowa produkcja, która opowiada o słynnym czechosłowackim uzdrowicielu Janie Mikolasku (1887-1973). Biografia rozpisana na dekady życia tytułowego "szarlatana" opowiada o tym, jak wymykająca się rozmaitym klasyfikacjom i normom postać próbuje odnaleźć się w kolejnych okresach historii Czechosłowacji (przedwojniu, niemieckiej okupacji, początkach komunistycznej dyktatury). Jak jego talenty i skuteczne, acz nieusankcjonowane oficjalnie metody lecznicze, są traktowane przez kolejne władze, a zachowanie Mikolaska w stosunku do kolejnych władz jest odbierane przez zwykłych ludzi? Czy należy pomagać wszystkim, czy jednak niektórym odmawiać?

Filmowo-serialowe premiery września w Canal+:

• 1 września
Upiory wojny (Canal+ Premium)
Obrońcy poczty (Canal+ Dokument)

• 2 września
Dlaczego kobiety zabijają 2 odc. 9 i 10 (Canal+ Premium)

• 3 września
Paris Police 1900 odc. 4 (Canal+ Premium)
Gaillard. Niezdobyta twierdza Ryszarda Lwie Serce (Canal+ Dokument)

• 4 września
Milczenie (Canal+ Premium)
Aktualności filmowe+ (Canal+ Film)
Śladami Gerdy Taro (Canal+ Dokument)

• 5 września
Trolle 2 (Canal+ Premium)
Klub rozwodników (Canal+ Premium)
Rok z dziką przyrodą odc.6 (Canal+ Dokument)

• 6 września
Perły UNESCO odc.2 (Canal+ Dokument)

• 7 września
La Gomera (Canal+ Premium)
Nowe życie odc. 11 i 12 (Canal+ Seriale)

• 8 września
Paryż pod niemiecką okupacją (Canal+ Dokument)

• 9 września
Arka przetrwania (Canal+ Premium)

• 10 września
Trik (Canal+ Premium)
Połączenie oczekujące odc. 3 (Canal+ Premium)
Paris Police 1900 odc. 5 (Canal+ Premium)
Orlean. Niezwyciężona forteca Joanny d'Arc (Canal+ Dokument)

• 11 września
11 września - historie ocalałych (Canal+ Premium)
Krypto - Strach to najtrudniejsza waluta (Canal+ Premium)
Aktualności filmowe+ (Canal+ Film)
Kobiety 11 września  (Canal+ Dokument)
W cieniu 11 września - polowanie na terrorystów (Canal+ Dokument)

• 12 września
Skłodowska (Canal+ Premium)
Stormborn - Zrodzone w burzy odc.1 (Canal+ Dokument)

• 13 września
Vigill odc 1 i 2 (Canal+ Seriale)
Perły UNESCO odc.3 (Canal+ Dokument)

• 14 września
Trzy i pół godziny (Canal+ Premium)

• 15 września
Dr. Death odc. 1 i 2 (Canal+ Premium)
Ukryta prawda o Monte Cassino (Canal+ Dokument)

• 16 września
Miłość, ślub i nne nieszczęścia (Canal+ Premium)

• 17 września
Premiera: Połączenie oczekujące odc. 4 (Canal+ Premium)
Premiera: Paris Police 1900 odc. 6 (Canal+ Premium)
La Rochelle. Protestancki bastion (Canal+ Dokument)

• 18 września
After 2 (Canal+ Premium)
Aktualności filmowe+ (Canal+ Film)
Matrix - teorie spiskowe (Canal+ Dokument)

• 19 września
Szarlatan (Canal+ Premium)
Stormborn - Zrodzone w burzy odc.2 (Canal+ Dokument)

• 20 września
Miasta rytm: Sopot (Canal+ Premium
Łowcy tajemnic Bałtyku - ORP Wicher (Canal+ Premium
Vigill odc 3 i 4 (Canal+ Seriale)
Perły UNESCO odc.4 (Canal+ Dokument)

• 21 września
Zakochany Berlin (Canal+ Premium)
Pretty Hard Cases - 1 i 2 (Canal+ Seriale)

• 22 września
Dr. Death odc. 3 i 4 (Canal+ Premium)
Dzik (Canal+ Dokument)

• 23 września
Pixie (Canal+ Premium)

• 24 września
Połączenie oczekujące odc. 5 (Canal+ Premium)
Paris Police 1900 odc. 7 (Canal+ Premium)
Oblężenie Alezji. Decydująca bitwa Juliusza Cezara (Canal+ Dokument)

• 25 września
Aktualności filmowe+ (Canal+ Film)

• 26 września
Echo Boomers (Canal+ Premium)
Stormborn - Zrodzone w burzy odc.3 (Canal+ Dokument)

• 27 września
Vigill odc. 5 i 6 (Canal+ Seriale)
Perły UNESCO odc.5 (Canal+ Dokument)

• 28 września
Ofelia (Canal+ Premium)
Pretty Hard Cases - 3 i 4 (Canal+ Seriale)

• 29 września
Dr. Death odc. 5 i 6 (Canal+ Premium)
Norymberskie taśmy prawdy (Canal+ Dokument)

• 30 września
Ponad horyzont! (Canal+ Premium)