Łukasz Szewczyk14.09.2021 (11:27)2 komentarze

"Powrót". Canal+ kręci kolejny polski serial. W roli głównej Bartłomiej Topa

• Trwają zdjęcia do czarnej komedii produkcji Canal+ Polska z Bartłomiejem Topą w roli głównej
• Zwykły facet, który zmarł na zawał serca ze stresu, zmartwychwstaje. Początkowo euforyczny, odkrywa, że jego śmiercią nikt się nie zmartwił, a jego dotychczasowe życie szybko trafiło na śmietnik...
Bartłomiej Topa w nowym serialu Canal+ "Powrót" / Fog. Canal+
Bartłomiej Topa w nowym serialu Canal+ "Powrót" / Fog. Canal+
Autorem scenariusza nowej produkcji CANAL+ jest Krzysztof Rak, współtwórca takich filmów jak "Sztuka kochania", "Bogowie" i producent kreatywny nominowanego do Oscara "Bożego ciała". Serial wyreżyseruje Adrian Panek - autor m.in. "Pułapki" czy "Kodu genetycznego". Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska, za scenografię Daria Dwornik, a za kostiumy Małgorzata Fudala.
- To jest opowieść o ludziach, którzy boją się zmienić swoje życie. Czyli o nas wszystkich. Scenariusz "Powrotu" bazuje na marzeniu, żeby być kimś innym. Zaczął się od pytań w stylu: co by było, gdybym urodził się gdzie indziej, wygrał w totolotka, albo mógł zacząć wszystko od początku, dajmy na to dwadzieścia lat temu. No to proszę bardzo! Główny bohater Jan jest trochę warszawskim hrabią Monte Christo, który wraca do świata na swoich zasadach. Śmierć po prostu przemeblowała mu życie. Pytanie, co z tym zrobi? - mówi autor scenariusza Krzysztof Rak, nie zdradzając nic więcej z historii.

W głównej roli męskiej występuje Bartłomiej Topa, któremu towarzyszą między innymi Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Walach, Maria Dębska i Matylda Giegżno.

- Utrzymany w konwencji czarnej komedii serial to produkcja, jakiej na naszym rynku jeszcze nie było. Temat "zza światów", zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwe dialogi i barwna obsada. Postać zwykłego faceta który "odrodzi się" na nowo, to rola jakby napisana dla Bartka Topy. Jego aktorski warsztat jest niebywały i cieszy nas, że to właśnie on zagra główną rolę. Sama historia "Powrotu" idealnie wpisuje się w czas, kiedy przez pandemię niejednokrotnie weryfikujemy nasze podejście do życia, szukamy w nim nowych priorytetów, sensu, postanawiamy je odmienić - dodaje Beata Ryczkowska, dyrektor programowa Canal+ Polska.

Producentem serialu jest Wonder Films - dom produkcyjny stworzony przez trójkę dobrze znanych w branży producentów: Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Studio zajmuje się produkcją filmów fabularnych oraz oryginalnych seriali.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Może być fajny i śmieszny serial. Chyba kupię siebie Canal+ przez internet. Choć najpierw muszę kupić jakiś internet. Na co dzień zbieram puszki i makulaturę w Radomiu, oraz sprzedaję wentylatory. Muszę jakoś opłacić internet i te wszystkie Netflixy, Canal+, HBO Go, Viaplay i inne.
Sprzedam tanio solidne radomskie wentylatory. 14.09.2021 (13:32:52)
 2  
Kiedyś moda na Karolaka, później Adamczyka, teraz na Topę. Zenuś ze Złotopolskich będzie nam niedługo robił kuku przy otwieraniu lodówki.
 3